Witamy ponownie na odprawie French Open, gdzie Sportowiec będzie wyjaśniał historie kryjące się za historiami każdego dnia turnieju.
W ósmym dniu Rolanda Garrosa 2024 piekarnia Igi Świątek została otwarta w niedzielę, tk i tk.
Jeśli chcesz śledzić nasze fantastyczne relacje z tenisa, kliknij tutaj.
Czy po dramacie drugiej rundy Świątek jest zamknięty?
Nawet dla Igi Świątek, naczelnej piekarza tenisa, było to i tak zaskakująco brutalne zwycięstwo w podwójnym bajglu.
Zwycięstwo Świątek 6:0, 6:0 nad Anastazją Potapową trwało zaledwie 40 minut, co czyniło go najszybszym meczem w karierze numer 1 na świecie, pośród ostrej rywalizacji o zawodnika specjalizującego się w „bajglach” (6-0) i „patykach chlebowych”. ” (6-1) zestawy.
Statystką, która być może najlepiej ilustruje całkowitą dominację Świątek, jest fakt, że w całym meczu straciła zaledwie 10 punktów. Nie doświadczyła ani jednego break pointa w drugim najkrótszym rozegranym meczu na Roland Garros, po 32-minutowym zwycięstwie Steffi Graf nad Natashą Zverevą w finale w 1988 roku.
Jej potencjalna półfinałowa przeciwniczka Coco Gauff podczas niedzielnej konferencji prasowej po meczu dobrze przedstawiła reputację Siwatka w tego typu sytuacjach. Gauff poszła za Świątek i Potapową na kort przed jej meczem z Elisabettą Cocciaretto i zapytano ją, czy szybkość tego meczu zaskoczyła ją i wpłynęła na jej przygotowania.
Gauff roześmiał się i powiedział: „Tak, to znaczy, pomyślałem… Zwykle, jeśli ją ścigasz, wiesz, że prawdopodobnie będzie to szybki mecz.
Po niezwykle dramatycznym zwycięstwie nad Naomi Osaką w drugiej rundzie niektórzy zastanawiali się, czy Świątek nie zawiedzie w kolejnych meczach. Przegrywając w sumie sześć meczów w dwóch kolejnych meczach, całkowicie rozwiała wszelkie wątpliwości.
Grasz o miłość?
Carlos Alcaraz i Stefanos Tsitsipas zagrają we wtorek w ćwierćfinale turnieju French Open, który zapowiada się bardzo pracowity dla Tsitispasa.
Gra w deblu ze swoim bratem Petrosem oraz w grze mieszanej ze swoją dawną dziewczyną, Hiszpanką Paulą Badosą.
Para tenisistów z zeszłego roku rozpadła się wiosną tego roku, ale teraz wraca do gry, na korcie i poza nim.
Alcaraz ma nadzieję, że tego lata na igrzyskach olimpijskich zagra w deblu z Rafaelem Nadalem, ale gra mieszana jeszcze nie wchodzi w jego zakres. Tsitispas powiedział, że podczas tego wydarzenia gra „z miłości”, a przed ich spotkaniem Alcaraz został zapytany, czy kiedykolwiek by to zrobił.
Cóż, odpowiedział podczas hiszpańskiej części konferencji prasowej: „Obecnie nie mam dziewczyny. Gdybym taki miał…”
Tutaj zrobił pauzę na bardzo zamyślony, ciążący moment.
„Miałbym wiele rzeczy do oceny”.
Pacha spełnia swoje zadanie, ale nic więcej
„Och, Corentin Moutet” było pieśnią przewodnią przez 8 dni Roland Garros, ale odnosiło się to również do jego meczu z Jannikiem Sinnerem, drugim na świecie.
W zapierającym dech w piersiach początku Moutet zrobił wszystko, co musiał, aby mieć jakiekolwiek szanse na zwycięstwo – całkowicie zakłócił rytm Sinnera. Podwyższył na 5:0 po serii dropów, forhendów z rotacją górną i sprytnego wykorzystania geometrii kortu, a jednocześnie skorzystał na tym, że Sinner wydawał się wstrząśnięty zarówno tenisem Francuza, jak i publicznością. Tylko ten serwis pod pachą. Potem jeszcze jeden, na asa. Stracił punkt w trzecim secie.
GŁĘBIEJ
Sposób, w jaki Corentin Moutet zaserwował 12 pod pachami, wstrząsnął Rolandem Garrosem
Następnie przy stanie 6-2, co było nieuniknione, Sinner zaczął podnosić swój poziom. Jego serwis stał się znacznie lepszy. Wybierał dropshoty, które nadały mu posągowy wygląd. Ale wydarzyło się coś ciekawszego: Moutet zaczął grać w coś, co można określić jedynie jako normalny tenis. Podniósł się z linii bazowej. Służył nad głową. Wykonał zaledwie kilka dropshotów, opierając się bardziej na konwencjonalnym uderzeniu z bekhendu.
Rozpocząwszy walkę na swoich warunkach, zdecydował się wybrać tę, której nigdy nie wygra, pozwalając Sinnerowi na złapanie rytmu i nigdy tak naprawdę nie czując się zakłóconym. A gdy Sinner wyrównał, a następnie ruszył do przodu, Moutet – pomimo okazjonalnych dopingujących ryków lub błyskotliwego zwycięzcy – wymknął się spod kontroli, kończąc się (poprawnie nazywanym) błędem stopy w jego ulubionym strzale.
Inny Duńczyk podtrzymuje swoje roszczenia
Clara Tauson mogła przegrać z Ons Jabeur w prostych setach, ale dotarcie po raz pierwszy do 1/8 finału w Wielkim Szlemie – o jeden wynik lepszy niż jej występ na zeszłorocznym French Open – to ogromny krok dla cudownego talentu juniorów dotkniętego chorobą przez kontuzje w latach rozwojowych.
Wraz z odradzającą się Holger Rune i powracającą mistrzynią Wielkiego Szlema Caroline Wozniacki utworzyła pierwsze w historii trio Duńczyków na Wielkim Szlemie w 2023 r. podczas US Open. Sądząc po tych dowodach, będzie się to zdarzać coraz częściej – jeśli Wozniacki będzie w stanie poprawić swoją pozycję w rankingu w miarę budowania swojego powrotu. Tauson nieustraszyła się w starciu ze zwyciężczynią French Open 2017 i zawsze niebezpieczną Jeleną Ostapenko i poradziła sobie w skomplikowanych warunkach w niezwykle nerwowym zakończeniu meczu z byłą finalistką Sofią Kenin. Trawa tak naprawdę nie jest jej nawierzchnią, ale konsekwentne bieganie już po samej rywalizacji w turniejach na wysokim poziomie dobrze jej zrobi.
Strzał dnia
NIE PRZEŁĄCZAJĄ SIĘ NA GŁÓWNĄ KAMERA??? pic.twitter.com/fCTIV2vqMJ
— Emily (@janniksinners) 2 czerwca 2024 r
📅 Dzisiejsze wyniki:
- 🇵🇱 Każdy Świątek (1) def. 🇷🇺 Anastazja Potapowa, 6:0, 6:0
- 🇨🇿 Marketa Vondrousova (5) def.🇷🇸Olga Danilović (Q), 6-4, 6-2
- 🇺🇸 Coco Gauff (3) def. 🇬🇧 Elisabetta Cocciaretto, 6-1, 6-2
- 🇹🇳 Nasz Jabeur (8) def. 🇩🇰 Clara Tauson, 6-4, 6-4
- 🇬🇷 Stefanos Tsitsipas (9) def. 🇬🇧 Matteo Arnaldi, 3-6, 7-6(4), 6-2, 6-2
- 🇪🇸 Karol Alcaraz (3) def. 🇨🇦 Felix Auger-Aliassime (21), 6-3, 6-3, 6-1
- 🇧🇬 Grigor Dymitrow (10) def. 🇵🇱 Hubert Hurkacz (8), 7-6(5), 6-4, 7-6(3)
- 🇮🇹 Jannik Grzesznik (2) def. 🇫🇷 Corentin Moutet, 2:6, 6:3, 6:2, 6:1
📅 Poniedziałkowa kolejność zabaw:
- 🇺🇦 Elina Svitolina (15) kontra 🇰🇿 Elena Rybakina (4), pierwsza na korcie Philippe-Chatrier
- 🇷🇺 Elina Avanesyan kontra 🇮🇹 Jasmine Paolini (12), pierwsza na korcie Suzanne-Lenglen
- 🇺🇸 Emma Navarro (22) vs. 🇧🇾 Aryna Sabalenka (2), druga na korcie Philippe-Chatrier
- 🇦🇺 Alex de Minaur (11) vs. 🇷🇺 Daniil Miedwiediew (5), drugi na korcie Suzanne-Lenglen
- 🇷🇸 Novak Djokovic (1) kontra 🇦🇷 Francisco Cerundolo (23), trzeci na korcie Philippe-Chatrier
- 🇫🇷 Varvara Gracheva vs. 🇷🇺 Mirra Andreeva, trzecia na korcie Suzanne-Lenglen
- 🇩🇪 Alexander Zverev (4) kontra 🇩🇰 Holger Rune (13), nocna sesja na korcie Philippe Chatrier
- 🇺🇸 Taylor Fritz (12) kontra 🇳🇴 Casper Ruud (7), czwarty na korcie Suzanne-Lenglen
Opowiedz nam, co zauważyłeś ósmego dnia, gdy sytuacja będzie się toczyć dalej…
(Górne zdjęcie Dimitara Dilkoffa / AFP za pośrednictwem Getty Images)