Rada Pokolenia Z, Przestrzeń dla młodych ludzi do wypowiadania się na temat kryzysu klimatycznego w Prabowie-Gibranie

Dżakarta, VIVA – Pokolenie Z jest premią demograficzną i nadal odgrywa ważną rolę w przyszłości narodu. Jednak obecnie nadal nie ma miejsca na bezpośrednie aspiracje do rządu

Przeczytaj także:

Podobno znów staje się Menporą, oto odpowiedź Dito Ariotedjo

„W rzeczywistości pokolenie Z to pokolenie, które stanie w obliczu bezpośredniego wpływu dzisiejszej decyzji, także na małych obszarach, które często umykają uwadze” – stwierdziła dyrektor wykonawcza Pokolenia Literacy Political (GMP) Neildeva Despendya w oświadczeniu prasowym otrzymanym w sobotę 5 Październik 2024.

Neildeva uważa, że ​​rząd skupia się wyłącznie na młodych ludziach publicznośćale tak naprawdę nie słuchałem, czego potrzebują i chcą. Bo w państwie demokratycznym panuje kultura otwartego dialogu spotkanie w ratuszu stać się częścią procesu politycznego.

Przeczytaj także:

Wyniki sondażu w wyborach gubernatorskich na Wschodniej Jawie Daleka przegrana z Khofifah i Risma: Po prostu idź z tym

„Na przykład w Stanach Zjednoczonych, Finlandii, Nowej Zelandii i Anglii istnieje Forum Parlamentów Młodzieży, które umożliwia młodym ludziom przekazywanie krytyki i aspiracji bezpośrednio rządowi.

„Jednak w Indonezji ten rodzaj kultury dialogu jest nadal minimalny, szczególnie w przypadku młodszego pokolenia, które często nie ma odpowiedniej przestrzeni do wyrażenia swoich poglądów” – stwierdziła Neildeva.

Przeczytaj także:

Wpływ obcej kultury na pokolenie Z: adaptacja czy akomodacja?

Zdając sobie sprawę ze znaczenia udziału młodego pokolenia, Neildeva pragnie być pionierem we wzmacnianiu udziału młodych ludzi za pośrednictwem Rady Pokolenia Z (COGZ), podnosząc temat polityki dotyczącej kryzysu klimatycznego w nowym rządzie: Złota Indonezja czy Niespokojna Indonezja?

„To (COGZ) to inicjatywa, która ma na celu stworzenie bezpiecznej i włączającej przestrzeni do udziału w życiu politycznym młodych ludzi, nie tylko zapewniając przestrzeń do dyskusji, ale także mając na celu umożliwienie młodszemu pokoleniu większego zaangażowania w politykę, zapewniając, że ich stwierdził, że głosy są brane pod uwagę przy kształtowaniu polityki.

Dla informacji COGZ zgromadziło 10 najlepszych przedstawicieli pokolenia Z z Academia Politica, którzy przybyli z różnych regionów, a mianowicie Kalimantan, Bandung, Yogyakarta, Jabodetabek i Sulawesi. Bezpośrednio przekazali kwestie regionalne trzem przedstawicielom rządu Prabowo-Gibran, a mianowicie Trianie Krisandini Tandjung, Gemintangowi Kejora Mallarangengowi i Faizowi Arsyadowi.

Odpowiedź Przedstawiciela Prabowo-Gibran na kwestie klimatyczne

Triana Krisandini odpowiada na kwestię zrównoważonych miast. Stwierdził, że równie ważną rolę w budowaniu miast przyjaznych środowisku bez niszczenia istniejącego ekosystemu odgrywają społeczności, organizacje pozarządowe, firmy i rząd, zwłaszcza w rozwoju IKN.

„Na przykład z punktu widzenia firmy potrzebna jest przejrzystość działalności przemysłowej, taka jak rejestrowanie i raportowanie informacji o wpływie na klimat, podawane do wiadomości publicznej. „W ten sposób rząd może ustanawiać regulacje umożliwiające prowadzenie działalności przemysłowej w sposób przyjazny dla środowiska” – stwierdziła Triana.

Następnie, odnosząc się do zrównoważonego transportu, Triana stwierdziła, że ​​Indonezja może pójść za przykładem Singapuru, któremu udało się zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o prawie połowę, budując dachy nad chodnikami dla wygody pieszych.

„Istnieje również potrzeba przejścia z transportu publicznego napędzanego benzyną na transport publiczny napędzany energią elektryczną, aby zmniejszyć zanieczyszczenie” – stwierdził.

Triana dodała, że ​​kwestia zrównoważonej turystyki, zrównoważonej gospodarki odpadami i zanieczyszczenia morza pozwala dodatkowo zrozumieć, że nie wystarczy po prostu wyrzucać odpady, ale należy je odpowiednio sortować. Celem jest ograniczenie gromadzenia się odpadów o wysokiej zawartości metanu.

„Recykling posegregowanych odpadów stworzy nowe, przyjazne dla środowiska miejsca pracy” – miał nadzieję.

W związku z tym Faiz Arsyad również wyraził swoje poglądy na temat zrównoważonych miast. Według niego przed wydaniem Zezwolenia na prowadzenie działalności wydobywczej (IUP) potrzebny jest przejrzysty proces weryfikacji ze strony Ministerstwa Energii i Zasobów Mineralnych oraz innych ministerstw, co nie jest jedynie formalnością w terenie.

„W związku z tym proces IUP nie jest po prostu wydawany, ale przechodzi przez szczegółowy proces, który pozwala zachować tereny zielone i nie szkodzi środowisku” – powiedział Faiz.

Faiz mówił dalej, mówił także o zrównoważonej turystyce, zrównoważonej gospodarce odpadami i zanieczyszczeniu morza. Zadbał o to, aby sugestie i pomysły młodych ludzi na forum publiczności zawierały dodatkowe dane lub czasopisma, dzięki czemu można było je łatwo wdrożyć. Poza tym młodzi ludzie muszą podjąć działania za wszystkie pomysły.

„Ważne jest, aby priorytetowo traktować rozwój zgodny z indonezyjską charakterystyką i cechami tranzyt zorientowany. Co więcej, kluczowa rola społeczności lokalnych w monitorowaniu rozwoju IKN jest zawsze zrównoważony– powiedział Faiz.

Na koniec Gemintang Kejora Mallarangeng odniósł się do kwestii zrównoważonego transportu, zwracając uwagę na podobieństwo norm zanieczyszczenia powietrza pomiędzy ministerstwami lub instytucjami w Indonezji a instytucjami globalnymi lub międzynarodowymi, aby wszystkie strony poczuły tę samą pilność.

„Przeprowadź monitorowanie i ocenę tych standardów” – powiedział.

Gemintang mówił także o zrównoważonej turystyce, gospodarce odpadami i zanieczyszczeniu morza. Zachęcał społeczności lokalne do modelowania dobrych zachowań turystycznych poprzez zaostrzenie wdrażania norm i wartości obowiązujących w regionie poprzez socjalizację, aby te zachowania były akceptowane również przez turystów.

„Istnieje potrzeba wprowadzenia rygorystycznych przepisów dotyczących przetwarzania odpadów w każdej branży oraz dalszego wspierania przedsiębiorców i elit politycznych w regionach w zakresie znaczenia ochrony ekosystemów morskich poprzez niewrzucanie odpadów przemysłowych do morza” – stwierdził.

Następna strona

Dla informacji COGZ zgromadziło 10 najlepszych przedstawicieli pokolenia Z z Academia Politica, którzy przybyli z różnych regionów, a mianowicie Kalimantan, Bandung, Yogyakarta, Jabodetabek i Sulawesi. Bezpośrednio przekazali kwestie regionalne trzem przedstawicielom rządu Prabowo-Gibran, a mianowicie Trianie Krisandini Tandjung, Gemintangowi Kejora Mallarangengowi i Faizowi Arsyadowi.



Zrodlo