EKSKLUZYWNIE: Rohit-Kohli otwiera i gra z Jadeja & Axar wraz z Kuldeepem, Ambati Rayudu wyznacza idealną indyjską XI na Puchar Świata T20

Choć do inauguracyjnego meczu Indii w ramach Pucharu Świata T20 w 2024 r. pozostały niecałe 24 godziny, Indie nadal mają do wyboru różne opcje, ponieważ jak dotąd nie ma ustalonej „najlepszej” jedenastki.

Podczas gdy Team India przygotowuje się do zakończenia suszy związanej z trofeami ICC, palącym pytaniem, które zadaje sobie każdy fan, jest to, z kim 11 zawodników z Indii powinno stanąć na boisku, gdy 5 czerwca w Nowym Jorku zmierzą się z irlandzkim wyzwaniem. Były indyjski odbijający Ambati Rayudu włączył się do dyskusji , proponując skład, który jest jednocześnie odważny i wyrachowany w ekskluzywnej rozmowie z „Insidesport”.

Rohit Kohli wrócił na szczyt i zajął miejsce zarówno dla Samsona, Pant?

Strategia Rayudu opiera się na krytycznej decyzji na szczycie hierarchii. Proponuje ponowne połączenie doświadczonego duetu otwierającego Rohit Sharma i Virat Kohli. Ten ruch oznacza brak miejsca dla młodego strzelca Yashasvi Jaiswala, który również nie dostał czasu gry podczas rozgrzewki w Bangladeszu. Podczas gdy Jaiswal pokazał swój geniusz, Rayudu wydaje się cieszyć perspektywą wydłużenia indyjskiego mrugnięcia.

Zaskakującym wezwaniem Rayudu było włączenie obu wyznaczonych bramkarzy Indii w Sanju Samson i Rishabh Pant. Choć większość fanów i ekspertów mogłaby wybrać tylko jednego, wielokrotny zwycięzca IPL uważa, że ​​zarówno Samson, jak i Pant są potrzebni w grającej jedenastce, a ten pierwszy zajmuje nawet trzecie miejsce.

Tak, patrząc na warunki, uważam, że powinniśmy wybrać ich obu (Sanju i Pant). Sanju, ponieważ znakomicie odbijał trójkę, oraz Surya (Suryakumar). Zatem, zgodnie z nadwyżką, możesz wysłać każdego, kto ma na to ochotę w danym momencie. Ale zdecydowanie możesz wejść z Viratem i Rohitem, aby otworzyć Sanju o trzeciej, Suryę o czwartej i Rishabh o piątej, Hardik o szóstej”- powiedział Rayudu w ekskluzywnym czacie z Insidesport.

Rayudu uważa, że ​​cała trójka to Jadeja, Axar i Kuldeep

Warunki w USA nie sprzyjały bieganiu tak jak podczas IPL. Dopiero wczoraj widzieliśmy, jak Republika Południowej Afryki zgromadziła Sri Lankę na najniższym w historii T20I wynoszącym 77 przejazdów. Jednostka Protea miała nawet trudności ze ściganiem tak marnej sumy, że do osiągnięcia celu potrzebowała 98 piłek. Powolne warunki i perspektywa skrócenia długiego ogona dla Indii skłoniły Rayudu do dopasowania zarówno Ravindry Jadeji, jak i Axara Patel.

Potem Jadeja i Axar. Uważam więc, że zapewni to równowagę zarówno pod względem odbijania, jak i gry w kręgle. Zatem odbijasz do 8, a Kuldeep też może trochę odbijać. Ale odbijanie do 8 to znakomity skład. Myślę, że to będzie przynajmniej moja kombinacja. Tak, myślę, że wybrałbym dwóch zawodników, jeśli chodzi o Arshdeepa Singha i Jasprita Bumraha, trzeci to Hardik i zdecydowanie trzech spinnerów, z czego dwóch to wszechstronni gracze, jeśli chodzi o Jadeję i Axara, a trzeci to Kuldeep.

Wybór ten wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Mohammed Siraj, świetny napastnik nowej piłki, trafia na ławkę rezerwowych. Shivam Dube, kolejny zawodnik oferujący średnie tempo i nienaganną siłę uderzenia, również nie trafia. Wykluczenie Yuzvendry Chahala i Yashasviego Jaiswala może jednak wkrótce stać się rzeczywistością.

Wybór redaktora

EKSKLUZYWNIE: Rohit-Kohli otwiera i gra z Jadeja & Axar wraz z Kuldeepem, Ambati Rayudu wyznacza idealną indyjską XI na Puchar Świata T20


Zrodlo