Wiceprezes Realme, Chase Xu, potwierdził niedawno pojawienie się Realme GT 7 Pro w Indiach. Choć specyfikacja i szczegóły cenowe smartfona z serii GT pozostają tajemnicą, chiński informator twierdzi, że Realme GT 7 Pro będzie wyposażony w chipset nowej generacji Qualcomm. Może to być pierwszy telefon korzystający z tego flagowego chipsetu. Krążą pogłoski, że Xiaomi 15 i 15 Pro zadebiutują również z tym samym chipsetem.

Cyfrowa stacja czatu Tipster (przetłumaczona z chińskiego) na Weibo roszczenia że Realme GT 7 Pro będzie pierwszym smartfonem wyposażonym w procesor Snapdragon 8 Gen 4 SoC na rynkach światowych. Oczekuje się, że Qualcomm zaprezentuje nowy chipset w październiku tego roku, a najnowsze plotki sugerują harmonogram premiery telefonu w czwartym kwartale.

Nastąpiło to kilka dni po tym, jak wiceprezes Realme, Chase Xu, ujawnił plany wprowadzenia Realme GT 7 Pro w Indiach jeszcze w tym roku.

Poprzednie przecieki twierdziły, że Xiaomi 15 i Xiaomi 15 Pro będą pierwszymi smartfonami, które pojawią się na platformie mobilnej Snapdragon 8 Gen 4. Uważa się, że OnePlus 13 i iQoo 13 również będą działać na tym SoC.

Specyfikacje Realme GT 5 Pro

Oczekuje się, że Realme GT 7 Pro wprowadzi znaczące ulepszenia w stosunku do Realme GT 5 Pro, który został wprowadzony na rynek w Chinach w zeszłym roku, ale nie trafił jeszcze do Indii. Cena telefonu wynosiła 3298 CNY (około 40 000 rupii) za podstawowy wariant z 12 GB RAM i 256 GB pamięci.

Realme GT 5 Pro ma 6,78-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1,5 tys. (1264 x 2780 pikseli) z częstotliwością odświeżania do 144 Hz i maksymalną jasnością do 4500 nitów. Działa na chipsecie Snapdragon 8 Gen 3 i ma do 16 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci. Dostaje potrójny aparat tylny, na czele którego stoi 50-megapikselowy sensor Sony LYT-808 i 32-megapikselowy aparat Sony IMX615 do selfie. Telefon wyposażono w baterię o pojemności 5400 mAh, obsługującą szybkie ładowanie przewodowe o mocy 100 W i bezprzewodowe ładowanie o mocy 50 W.

Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Najnowsze wiadomości techniczne i recenzje znajdziesz na stronie Gadgets 360 X, Facebook, WhatsApp, Wątki I wiadomości Google. Aby uzyskać najnowsze filmy na temat gadżetów i technologii, zasubskrybuj nasz Kanał Youtube. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko o najlepszych influencerach, śledź nasze wewnętrzne informacje Kto to jest360 NA Instagrama I Youtube.

Premiera Redmi Pad Pro 5G z 12,1-calowym wyświetlaczem i Xiaomi HyperOS: cena, dane techniczne


Google potwierdza autentyczność ponad 2500 dokumentów wewnętrznych związanych z wyszukiwaniem, które wyciekły: raportZrodlo