Sektor kryptowalut, pomimo znacznej ekspansji w kilku częściach świata, nadal stara się chronić swoją społeczność przed cyberprzestępczością. Coinbase i Kraken należą do popularnych firm kryptograficznych, które dołączyły do ​​nowo utworzonej grupy branżowej, która zamierza znaleźć sposoby zwalczania zagrożeń cybernetycznych nadciągających nad sektorem. Ta grupa nazywa się Crypto ISAC i została utworzona przez weterankę cyberbezpieczeństwa Justine Bone, która pełni funkcję dyrektora wykonawczego tej grupy.

Czym jest ISAC i jakie zagrożenia czyhają na użytkowników Web3?

ISAC, czyli centra wymiany i analizy informacji (ISAC), to powszechny typ grup fokusowych w różnych branżach. Ten kryptowalutowy ISAC planuje pozyskać wpływowe głosy powiązane z sektorem Web3 wraz z interesariuszami z branży, aby promować bezpieczne przyjęcie blockchainu do głównego nurtu.

Wraz z giełdami kryptowalut Coinbase i Kraken, wydawca USDC Circle i firma blockchain The Solana Foundation również dołączyły do ​​stowarzyszenia jako jeden z jego inauguracyjnych członków, oficjalny oznajmiło ogłoszenie.

„Masowe przyjęcie kryptowalut i innych zasobów cyfrowych zależy od szerszego zaufania publicznego do ich bezpieczeństwa. Łączymy czołowych liderów branży, których misją jest zapewnienie widoczności i niezawodnych działań w odpowiedzi na dzisiejsze i przyszłe zmieniające się zagrożenia” – stwierdził Bone w oświadczeniu.

Według CertiKrynek kryptowalut odnotował straty o łącznej wartości ponad 1,8 miliarda dolarów (około 15 015 crore rupii) w wyniku 751 incydentów związanych z bezpieczeństwem w 2023 roku. Naruszenia bezpieczeństwa mające wpływ na wiele sieci spowodowały straty w wysokości 799 milionów dolarów (około 6665 crore rupii) w wyniku 35 incydentów, co podkreśla luki w interoperacyjności między łańcuchami.

Cryptojacking, phishing, zagrożenia wewnętrzne, oszustwa związane z rozdawaniem prezentów, wyciąganie dywaników, oszustwa związane z ubojem świń, a także ataki oprogramowania ransomware należą do najważniejszych zagrożeń cybernetycznych zakłócających globalny krąg kryptowalut – przed którymi grupa crypto ISAC stara się chronić społeczność poprzez kampanie uświadamiające i nie tylko.

W jaki sposób ISAC planuje skupić się na kryptowalutach i Blockchain?

Grupa pragnie nawiązać współpracę z rządami wielu krajów, aby zapewnić im pomoc w ocenie, które zagrożenie kryptograficzne jest najbardziej widoczne w ich regionach, jednocześnie pomagając im stawić czoła i ograniczyć takie przypadki. Zespół będący członkiem organu będzie weryfikował wszystkie rozpowszechniane informacje po analizie zagrożeń.

„Utworzenie solidnej organizacji w celu zwalczania zagrożeń bezpieczeństwa, dezinformacji i zagrożeń operacyjnych ma kluczowe znaczenie dla naszej misji zwiększania wolności gospodarczej na świecie. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z partnerami, aby wspierać większe zaufanie, bezpieczeństwo i wydajność operacyjną w całej branży.” powiedział Jeff Lunglhofer, dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji w Coinbase.

Zasadniczo ISAC ma na celu pełnienie roli bezstronnego brokera informacji, dostarczającego świadomość i informacje branży Web3, zwłaszcza na temat bezpieczeństwa cybernetycznego, po zastosowaniu środków bezpieczeństwa.


Linki partnerskie mogą być generowane automatycznie – szczegółowe informacje można znaleźć w naszym oświadczeniu dotyczącym etyki.

Zrodlo