Zaraz po swojej premierze, która spotkała się z uznaniem krytyków na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Sundance, dokument Rzepka na temat irlandzkiego trio rapowego o tej samej nazwie ma mieć premierę w kinach w całym kraju 2 sierpnia nakładem Sony Pictures Classics, wraz z filmem familijnym wytwórni Columbia Pictures Harold i fioletowa kredka.

Pierwszy irlandzkojęzyczny film, który opuścił Sundance i zdobył nagrodę publiczności NEXT, w rolach głównych Naoise Ó Cairelláin alias „Móglaí Bap”, Liam Óg Ó Hannaidh alias „Mo Chara” i JJ Ó Dochartaigh alias „DJ Provaí” w rolach głównych sami, wszyscy debiutują aktorsko. W obsadzie znaleźli się także Josie Walker, Fionnuala Flaherty, Jessica Reynolds, Adam Best, Simone Kirby i Michael Fassbender.

Kiedy los sprowadza nauczyciela z Belfastu, JJ, na orbitę zdeklarowanych „szumowin” Naoise i Liama ​​Oga, igła spada na hiphopowy występ jak żaden inny. Rapując w swoim ojczystym języku irlandzkim, Kneecap szybko stali się nieoczekiwanymi figurantami ruchu na rzecz praw obywatelskich, mającego na celu ocalenie swojego języka ojczystego. Ale trio musi najpierw pokonać policję, siły paramilitarne i polityków próbujących uciszyć swój wyzywający ton, podczas gdy ich anarchiczne podejście do życia często czyni z nich swoich najgorszych wrogów.

Pic to pierwszy film narracyjny Richa Peppiatta, który napisał scenariusz i wyreżyserował go na podstawie swojej historii napisanej z Ó Cairealláinem, Ó Hannaidhem i Ó Dochartaighem. Trevor Birney wyprodukował dla Fine Point Films, Jack Tarling dla Mother Tongues Films, a Patrick O’Neill z Wildcard był współproducentem. Finansowanie filmu zapewniły Northern Ireland Screen, Irish Language Broadcast Fund, Screen Ireland, BFI (przyznające fundusze National Lottery), Coimisiún na Meán i TG4, Dias Feld i Kamila Serkebaeva, przy wsparciu Great Point Media.

Również w tym roku grając na SXSW, Rzepka został niedawno ogłoszony jako film premierowy 11. edycji Festiwalu Filmowego Sundance w Londynie, który odbywa się w czerwcu.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here