Rutuja Bhosale prowadzi Indie do wygodnego zwycięstwa w kampanii Billie Jean King Cup

Jutro (13 kwietnia) Indie zmierzą się z Nową Zelandią, aby zyskać szansę na zakwalifikowanie się do play-offów.

Rutuja Bhosale imponowała w meczu singlowym, tracąc zaledwie cztery mecze. W meczu przeciwko Tarani Kamoe z Korei Południowej 379. miejsce na świecie wyprzedziło Indie. Rutuja w 65-minutowym meczu pokonał Sohyun Park przekonującym wynikiem 6:2, 6:2. Tymczasem najwyżej notowana indyjska zawodniczka gry pojedynczej, Ankita Raina, przegrała z Sujeongiem Jangiem 6:2, 6:3.

Indie zwyciężyły w grze podwójnej

W grze podwójnej indyjska kombinacja Ankita Raina i Prarthana Thombare pokonała Dabina Kima i Sohyuna Parka 6:4, 6:4 w 93 minuty.

W sobotę (13 kwietnia) Indie zmierzą się z Nową Zelandią z trudnym meczem. Szansę na udział w play-offach otrzymają dwie najlepsze drużyny z sześciozespołowej rywalizacji. Natomiast dwie najniższe drużyny spadną do Grupy I w 2025 roku.

Najświeższe w temacie tenis

Historia Pucharu Billie Jean King

Billie Jean Cup to zawody tenisowe w tenisie kobiecym, które rozpoczęły się w 1963 roku z okazji 50. rocznicy powstania Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Nazwa turnieju przeszła ogromną zmianę na przestrzeni lat; zmieniono go na Fed Cup w 1995 r., a obecną nazwę zmieniono we wrześniu 2020 r.