Jako chrześcijanie, nawet w Wielkanoc „spodziewamy się tarć (jeśli nie większych) ze strony świata (Mateusza 10:16-25)” – powiedział w tym tygodniu przywódca wiary James Spencer w rozmowie z Fox News Digital.

A właściwą reakcją na to, powiedział prezes DL Moody Center w Northfield w stanie Massachusetts, „jest dalsze pogłębianie naszego oddania Chrystusowi poprzez uwielbienie i bycie uczniem”.

Spencer wyraziła jednak zaniepokojenie niedawnym ogłoszeniem przez prezydenta Bidena 31 marca 2024 r., w którym przypada Niedziela Wielkanocna, „Dniem widoczności osób transpłciowych (TDOV)” w Ameryce. Spencer zauważyła, że ​​ogłoszenie wywołało ostre reakcje w mediach społecznościowych.

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa oznacza, że ​​wszyscy jesteśmy na „drodze do Emaus” – mówi pastor z Teksasu

„Niektórzy sugerują, że był to kolejny atak administracji Bidena na chrześcijaństwo” – powiedział.

„Chociaż nie widzę, w jaki sposób ogłoszenie TDOV w tym samym dniu co Wielkanoc, niezależnie od precedensu historycznego, mogłoby zachęcić do jedności, mniej interesuje mnie data TDOV niż to, co moim zdaniem może odwrócić uwagę chrześcijan wspólnoty w okresie wielkanocnym.”

Niektóre kościoły liberalne, grupy religijne i organizacje LGBTQ+ świętują fakt, że Dzień Widoczności Osób Transpłciowych, obchodzony co roku 31 marca, przypada na Niedzielę Wielkanocną 2024 roku. (Getty Images)

Zarzucając politykom, że interesy Kościoła często nie mają na względzie, potępił „sprzyjanie chrześcijanom poprzez cytowanie fragmentów Biblii wyrwanych z kontekstu” i „wskazywanie prawdy, że wszyscy jesteśmy stworzeni na obraz Boga, aby podkreślać godność ludzką bez uznania odpowiedzialność, jaką pociąga za sobą bycie stworzonym na obraz Boga.”

Rzecznik Białego Domu Andrew Bates wydał w ten weekend oświadczenie, w którym stwierdził, że krytycy wobec przesłania Bidena dotyczącego inkluzywności próbują jeszcze bardziej podzielić kraj.

„Nasi urzędnicy rządzący są ludźmi” – powiedział James Spencer z DL Moody Center. „Ponieważ są ludźmi, często zostaną zwiedzeni”.

„Jako chrześcijanin, który świętuje Wielkanoc z rodziną, prezydent Biden opowiada się za jednoczeniem ludzi i obroną godności i wolności każdego Amerykanina” – stwierdziła Bates we wcześniejszym oświadczeniu dla Fox News Digital. „Niestety, nie jest zaskakujące, że politycy starają się podzielić i osłabić nasz kraj za pomocą okrutnej, pełnej nienawiści i nieuczciwej retoryki. Prezydent Biden nigdy nie będzie nadużywał swojej wiary do celów politycznych ani dla zysku”.

Data 31 marca to jedna z kilku dat wyznaczonych na cześć międzynarodowego ruchu transpłciowego co najmniej od 2009 roku.

BIAŁY DOM PODWÓJNIE PRZECIWKO PRZESŁANIU O INKLUZYWNOŚCI W obliczu sprzeciwu wobec DZIEŃ WIDOCZNOŚCI OSÓB TRANSPŁCIOWYCH W WIELKANOCĘ

Jednak w tym roku to spada Niedziela Wielkanocna — jeden z najważniejszych dni w całym chrześcijaństwie, kiedy świętuje się zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Spencer zasugerował pewne właściwe reakcje chrześcijan w następstwie deklaracji prezydenta oraz działań i komentarzy innych urzędników politycznych.

Joe Biden, 28 marca 2024 r

Prezydent Joe Biden podczas zbiórki pieniędzy w Radio City Music Hall w czwartek, 28 marca 2024 r. w Nowym Jorku. (AP Photo/Alex Brandon)

„Po pierwsze musimy uznać, że nasi urzędnicy rządzący są ludźmi” – powiedziała Spencer. „Ponieważ są ludźmi, często zostaną zwiedzeni. Dlatego jedną z naszych pierwszych reakcji powinno być współczucie. Jeśli Jezus może to powiedzieć o rzymskich strażnikach, którzy Go ukrzyżowali, jak możemy nie cofnąć się w obliczu stosunkowo niewielkich obrażeń? i powiedz: «Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią»”.

„Służymy Chrystusowi, dopóki świat wokół nas się nie zmieni, a potem służymy Chrystusowi jeszcze bardziej”.

Powiedział też: „Jezus daje nam przykład, co to znaczy kochać naszych nieprzyjaciół i modlić się za tych, którzy nas prześladują”.

Spencer stwierdziła, że ​​drugą potencjalną reakcją jest „trwanie w wierności”.

KARDYNAŁ DOLAN Z NOWEGO JORKU WYJAŚNIA SWOJE PRZESŁANIE NA WIELKI PIĄTEK: „BÓG MA OSTATNIE SŁOWO”

„Czasami skupialiśmy się na naprawieniu tego, co może naprawić tylko Bóg. Naszym zadaniem nie jest naprawianie zepsutego świata, ale wierne przetrwanie w nim. Jeśli pragniemy odnowienia wszystkiego, musimy najpierw skupić się na życiu „życie święte i pobożne, oczekiwanie i przyspieszenie dnia Bożego” (2 Piotra 3:11-12).

Spencer powiedziała, że ​​„prowadząc takie życie, w końcu zaczniemy kochać naszych bliźnich, troszczyć się o bezbronnych i głosić ewangelię słowem i czynem”.

mężczyzna zrobił dwa zdjęcia w głowę

James Spencer jest prezesem DL Moody Center w Northfield w stanie Massachusetts. „Podobnie jak my” – powiedział w ten weekend Fox News Digital – „Jezus nie chciał bólu i cierpienia, które widział. Chciał dokończyć dzieło zapewnienia drogi do zbawienia wszystkim wierzącym bez udręki krzyża”. (Fotografia Loch i Key)

W związku z tym powiedział, że „nasz świat nie musi się zmieniać, abyśmy mogli służyć Chrystusowi (1 Kor 7:17-24). Służymy Chrystusowi, dopóki świat wokół nas się nie zmieni, a potem służymy Chrystusowi jeszcze bardziej”.

I trzecia, powiedział, to potencjalna „ostatnia lekcja”.

W Ogrodzie Getsemane „Jezus modlił się i czyniąc to, potwierdził swoją gotowość poddania się woli Ojca” – Spencer przekazała Fox News Digital e-mailem.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER LIFESTYLE

„Podobnie jak my, Jezus nie chciał bólu i cierpienia, które widział. Chciał dokończyć dzieło zapewnienia drogi do zbawienia wszystkim wierzącym bez udręki krzyża”.

A jednak – „ostatecznie Jezus chciał czegoś więcej: chciał, aby pełniła się wola Ojca, a nie Jego własna (Mat. 26:39)”.

Krzyż i koszyczek wielkanocny

W Wielkanoc i każdego dnia „świat musi widzieć różnicę, jaką czyni Chrystus” – powiedział dr James Spencer. „Jako tacy w tej chwili (i wielu innych) musimy odpowiedzieć Chrystusowi”, a nie światu – powiedział. (iStock)

Spencer dodał, że „czasami może być konieczna presja polityczna i społeczna… Musimy jednak kultywować głębokie przekonanie o Chrystusie, abyśmy i my mogli powiedzieć: «Nie tak jak ja chcę, ale jak ty»”.

Powiedział także: „Świat musi zobaczyć różnicę, jaką czyni Chrystus. W związku z tym w tej chwili (i wielu innych) musimy odpowiedzieć Chrystusowi, a nie [the world].”

Jeśli to zrobimy, powiedział, „świat nie zobaczy naszego oburzenia ani moralnego oburzenia, ale naszą niezachwianą lojalność wobec zmartwychwstałego Zbawiciela i Pana, który ma władzę nad wszystkim w niebie i na ziemi”.

Kampania Trumpa, między innymi ostro skrytykował Biały Dom za proklamację TDOV Bidena.

„Wzywamy nieudaną kampanię Joe Bidena i Biały Dom do przeprosin milionów katolików i chrześcijan w całej Ameryce, którzy wierzą [Easter Sunday] dotyczy tylko jednej uroczystości – zmartwychwstania Jezusa Chrystusa” – powiedziała Karoline Leavitt, sekretarz prasowa kampanii Trumpa.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Biały Dom Bidena podtrzymał swoją proklamację z 29 marca.

„Amerykanie transpłciowi są częścią tkanki naszego narodu” – stwierdził Biały Dom w swoim oświadczeniu z 29 marca. „Niezależnie od tego, czy służą swoim społecznościom, czy służą w wojsku, wychowują rodziny czy prowadzą firmy, pomagają Ameryce prosperować. Zasługują na te same prawa i wolności, co każdy inny Amerykanin, i są do nich uprawnione, w tym najbardziej podstawową wolność do bycia prawdziwym sobą. “

Stephen Sorace z Fox News Digital oraz The Associated Press przesłali swoje sprawozdania.

Więcej artykułów o stylu życia znajdziesz na stronie www.foxnews.com/lifestyle.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here