Galę wręczenia nagród Oliviera będzie można oglądać w tym roku w Britbox, równolegle z regularną transmisją w Wielkiej Brytanii w ITV1. Ceremonia wręczenia nagród Olivier Awards odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia i tego samego dnia będzie dostępna dla amerykańskiej i kanadyjskiej publiczności w serwisie SVOD Britbox. Australijscy widzowie będą mieli dostęp do transmisji od poniedziałku, 15 kwietnia.

Nominowana do nagrody Emmy Hannah Waddingham powróci w tym roku jako gospodarz do Royal Albert Hall, a dołączy do niej gwiazdorska grupa prezenterów, w tym Edward Enninful, Brian Cox i Cara Delevingne.

Miniony rok przyniósł rekordową liczbę nowych przedstawień na brytyjskich scenach, a nominacje odzwierciedlają znaczące skrzyżowanie ekranu i sceny. Do nominowanych w tym roku gwiazd Hollywood należy między innymi Sarah Jessica Parker, która po raz pierwszy została nominowana do nagrody Oliviera Apartament PlazaJames Norton za Trochę życiai Nicole Scherzinger za Bulwar Zachodzącego Słońca.

Podczas niedzielnej ceremonii wystąpią nominowani do nagrody Mastercard w kategorii Best New Musical, w tym The Little Big Things, Next To Normal, Operation Mincemeat i A Strange Loop, a także nominowane do nagrody Best Musical Revival Guys & Dolls i Hadestown.

Zbliżająca się edycja Nagród Oliviera zbiegnie się z 60-leciem Teatru Narodowego. Teatr, założony przez legendę aktorstwa i reżyserii Laurence’a Oliviera, został w tym roku nominowany do 15 nagród, a tę przełomową rocznicę uczci specjalnym wielkim finałem i dedykacją na scenie.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here