129 dolarów w sklepie Opal

Najlepsza kamera internetowa do Twojego laptopa

Opalowa Kijanka

Pokaż szczegóły

54 dolarów w Amazonie

Statyw metalowy w kolorze czerwono-czarnym

Uwolnij swój laptop

Uchwyt do statywu do telefonu

Pokaż szczegóły

Wideokonferencje włączone Powiększenie, Google Meet i tym podobne nie są już nowością. Wiele zawodów, niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy w biurze, wymaga codziennych wideokonferencji. A jeśli uczysz się online, dobra konfiguracja wideokonferencji może znacznie ułatwić Ci życie.

Uaktualnienie technologii audio i wideo jest jednak dość łatwe z technicznego punktu widzenia i stosunkowo niedrogie, a ponadto radykalnie poprawi jakość produkcji podczas wirtualnych spotkań. W CNET od wielu lat pracujemy w hybrydowym miejscu pracy, a wykonywanie rozmów wideo, nauka online i prezentacje przed naszymi zespołami są codziennością. Staliśmy się ekspertami w dziedzinie gadżetów i sprzętu, które ułatwiają życie.

Przygotowaliśmy krótką listę najlepszego sprzętu do rozmów wideo: domowe kamery internetowe, oświetlenie, mikrofony i inne elementy, które usprawnią Twoje rozmowy wideo. Na tę listę zamieszczono wiele informacji od zespołu obsługującego kamerę CNET, z których wszyscy pracowali z domu.

Czytaj więcej: Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne i słuchawki Bluetooth do wykonywania połączeń

Najlepszy sprzęt do zajęć lub spotkań online

Prezentując spotkanie lub aktywnie w nim uczestnicząc, musisz znajdować się z przodu i pośrodku ekranu. Kamera internetowa Dell Pro wykorzystuje sprytne oprogramowanie, które utrzymuje Cię w centrum kadru podczas poruszania się po tablicy lub poruszania się po biurze.

Obraz jest również wyraźny i wygląda na czystszy niż w przypadku niemal każdej innej kamery internetowej, z której korzystałem. Przyznaję, że działa znacznie lepiej na komputerze Mac niż na komputerze PC, ale na komputerze PC jest to najlepsza kamera internetowa, jakiej możesz obecnie używać.

Wiele najlepszych kamer internetowych jest dość dużych. Świetnie sprawdzają się na monitorze w biurze, ale jeśli jesteś poza domem, mogą okazać się za duże dla cienkiej pokrywy laptopa. Opal Kijanka to odpowiedź dla tych, którzy oczekują wysokiej jakości obrazu z kamery internetowej bez zajmowania dużej powierzchni. Kijanka ma nieco ponad 2 cale kwadratowe i jest wyposażona w mały kabel, który zapobiega nadmiernemu zwisaniu. Ciekawą funkcją Kijanka jest wbudowany wyciszenie wbudowanego mikrofonu, do którego można uzyskać dostęp poprzez dotknięcie wtyczki USB. Wszystko w nim zaprojektowano tak, aby było minimalne, a jednocześnie zapewniało świetny obraz wideo, kilka szczebli nad każdą kamerą internetową wbudowaną w laptopa, nawet kamerą internetową Macbooka.

Nie wszystkie połączenia konferencyjne wiążą się z siedzeniem przed laptopem. Czasami to Ty prowadzisz prezentację i potrzebujesz odrobiny swobody ruchu. Mikrofon krawatowy można przymocować do kołnierza lub koszuli za pomocą magnesu i bezprzewodowo przesyłać strumieniowo sygnał do małej jednostki sterującej podłączonej do laptopa lub telefonu.

Lark Max jest wyposażony w dwa mikrofony z redukcją szumów i kontroler, który można łatwo podłączyć do iPhone’a, Androida lub laptopa (przez USB-C). Jakość dźwięku jest doskonała, choć trzeba mówić nieco głośniej niż w przypadku mikrofonu biurkowego. Spadek głośności jest tego wart, aby mieć swobodę ruchu i jakość dźwięku, jaką zapewnia Lark Max. Jako bonus, etui ładuje także mikrofony i kontroler, dzięki czemu będziesz mieć je pod ręką, kiedy ich potrzebujesz.

Nic nie jest w stanie storpedować spotkania online szybciej niż hałas w tle i przerywany dźwięk, a winowajcą może być kiepski wbudowany mikrofon w laptopie. Gdy dodasz do swojej konfiguracji przyzwoitą kamerę internetową, będziesz w lepszej formie, ale samodzielny mikrofon sprawi, że dźwięk będzie czysty, bogaty i pełny. Ten model Blue Yeti od dawna jest podstawą podcastów i streamerów i to właśnie jego używam, nagrywając dźwięk lub uczestnicząc w czacie wideo o wysokiej stawce.

Tak, wygląda jak coś, co można zobaczyć w stacji radiowej z lat czterdziestych XX wieku, ale technologia audio jest w 100% nowoczesna. Posiada trzy mikrofony kapsułowe, cztery charakterystyki odbioru (dla różnych rodzajów nagrań) i wystarczającą liczbę elementów sterujących, aby pomóc zoptymalizować sposób brzmienia bez przeciążania Cię super funkcjami technicznymi.

Podczas konferencji internetowej trudno wykonywać wiele zadań jednocześnie: otwieranie i zamykanie aplikacji, zmiana rozmiaru przeglądarek i okien, a wszystko to podczas rozmowy z szefem podczas rozmowy w Google Hangout lub Zoom – tego wszystkiego może być trochę za dużo. Jednym z rozwiązań jest przeniesienie wszystkich zadań związanych z nagrywaniem dźwięku i obrazu na telefon – który w każdym razie może mieć lepszą kamerę, jakość obrazu i technologię mikrofonu – uwalniając laptopa do robienia notatek, przeglądania dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych lub czegokolwiek innego. (Oto jak to zrobić.)

Patrz na to: Zespół wideo CNET dzieli się sekretami konfiguracji domuZrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here