Dzień dobry Insiderom, dziękujemy, że zawsze jesteście z nami. Max Goldbart opowiada o wypełnionym po brzegi tygodniu w globalnym świecie rozrywki. Czytaj dalej i zarejestruj się tutaj.

Witam Cannes Festiwal Filmowy

Szperacz/Getty

Nadchodzą: Szef Cannes, Thierry Frémaux, przedstawił w środę bogaty wybór tytułów, które utworzą 77. edycję festiwalu, trwającą od 14 do 25 maja, podczas której odbył się niecierpliwie oczekiwany news prasowy w Cannes, o czym w serwisie Deadline informowano na bieżąco. Jeden z nich już znaliśmy – szeroko komentowany epos Francisa Forda Coppoli Megalopolis, co Mike Fleming ujawnił na początku tego tygodnia. Inni filmowcy, którzy wezmą udział w konkursach, to Ali Abbasi, który przynosi Uczeń, pełnometrażowe zdjęcie przedstawiające początki życia Donalda Trumpa. Andrea Arnold powraca z Ptakz Barrym Keoghanem w roli głównej i najnowszym filmem Jacques’a Audiarda, Emilia Perez, musical z Seleną Gomez zadebiutuje także na Croisette. W innym miejscu powraca włoski reżyser Paolo Sorrentino Partenopa. Biedactwa wystartuje reżyser Yorgos Lanthimos Rodzaje życzliwości, jego ostatnia współpraca z Emmą Stone. David Cronenberg powraca z Całunyi zadebiutują Paul Schrader Och, Kanada z Jacobem Elordim, Umą Thurman i Richardem Gere.

Obecność w języku angielskim: Warto zauważyć, że w głównym konkursie występuje silna obecność anglojęzycznych i amerykańskich tytułów, w których rywalizuje aż 10 tytułów anglojęzycznych. To ponad połowa konkurencji. W krótkim wywiadzie udzielonym Mel po ogłoszeniu Frémaux określił tę wysoką liczbę jako „zbieg okoliczności”. Wśród znanych nazw można było jednak znaleźć kilka międzynarodowych odkryć. Dwie stosunkowo nowe reżyserki, Agathe Riedinger i Payal Kapadia, dostały się do konkursów ze swoimi filmami fabularnymi Wszystko, co sobie wyobrażamy Jak Światło I Dziki Diament. Dobry występ mieli także chińscy filmowcy, co Frémaux odnotował we wczorajszym wydaniu prasowym jako mile widziany powrót kraju, który był ostatnio mniej obecny na międzynarodowej scenie filmowej. W obsadzie znalazło się trzech chińskich filmowców i jeden z Hongkongu. Jest też pierwszy film somalijski. Arabia Saudyjska zajęła pierwsze miejsce w Cannes Norasaudyjskiego reżysera Tawfika Alzaidiego, który zadebiutował w zeszłym roku na Festiwalu Filmowym Morza Czerwonego. Więcej informacji znajdziesz w analizie Andreasa.

Wielkie tytuły studyjne: Co zaskakujące, Frémaux nie ogłosił więcej tytułów dużego studia przeznaczonych na te pożądane automaty pozakonkursowe. Festiwal zamknął już występ George’a Millera Zły i Kevina Costnera Horyzont: amerykańska saga. Tradycyjnie w nadchodzących tygodniach festiwal będzie nadal ogłaszał nowe tytuły, a Frémaux powiedział, że w harmonogramie festiwalu możemy spodziewać się nawet 10 filmów. Czekamy także na ogłoszenie składu tegorocznego Jury Konkursu, które lalka Barbie Poprowadzi go reżyserka Greta Gerwig. Naprawdę weszliśmy w fazę przygotowań do Cannes.

Żegnaj MIPTV

Kierujemy się do Londynu: A potem odbywało się jedno… wydarzenie MIP rocznie w Cannes. 61. i ostatnia edycja MIPTV zakończyła się na początku tego tygodnia w dość emocjonalny sposób, ale nie towarzyszyła mu żadna niespodzianka. Liczby były znacznie niższe w porównaniu z zeszłym rokiem, chociaż dało to uczestnikom możliwość spędzenia większej ilości czasu na spotkaniach i cieszenia się odrobiną słońca w Cannes (a także przetrwania opadów w Cannes) – może mimo wszystko nie powinno to przestać istnieć. Jak dobrze nagłośniono na tej stronie internetowej targów, wydarzenie organizowane przez RX pakuje walizki i od 2025 roku przenosi się do stolicy Anglii, aby odbywać się równolegle z pokazami telewizyjnymi w Londynie. Napływało więcej informacji na temat kształtu, jaki przybierze MIP London, a pod koniec konferencji udzielono odpowiedzi na niektóre pytania zadane przez wszystkich na początku. W dniach 24–27 lutego w hotelu Savoy i IET celem będą dystrybutorzy, którzy chcą działać w Londynie, ale nie mają tam bazy. Te domy sprzedaży będą płacić opłatę za wynajem powierzchni, apartamentów i dołączanie do lokalnych ośrodków sieciowych, a kupujący i delegaci zostaną zaproszeni. Szefowa RX Lucy Smith powiedziała, że ​​toczą się rozmowy na temat przyszłości MIPDoc i możliwości rozwoju telewizji dla dzieci społeczności i nadejdzie więcej aktualizacji. Wyraźnie wzruszyła się, żegnając konfaburę, która rozpoczęła się w 1963 r., chociaż przyznała się do negatywnych opinii, takich jak „Już najwyższy czas” i „Na co czekałeś?”, więc zrozumiano niepokój, który narastał wokół MIPTV istnienie przez jakiś czas. Czekamy na więcej informacji na temat MIP London. Na razie przeczytaj tutaj całą naszą relację MIPTV, w tym wielkie oferty dla Zdrajcy dystrybutorem All3Media International, Embankment Films i izraelskiego Keshet oraz rozpoczęcie sprzedaży nowego programu Jamesa Nortona.

Canneseries trwa: Przyszłość Canneseries, która od siedmiu lat działa równolegle z MIPTV, pozostaje wciąż żywym pytaniem. Podczas gdy MIPTV było już na dobrej drodze do wycofania się, Canneseries miało najgłośniejszy jak dotąd skład, przyciągając takich artystów jak Michael Douglas, Daniel Brühl i Kyle MacLachlan do promowania premier dużych streamerów Franklin, Być Karlem Lagerfeldem I Opad odpowiednio. Znawcy Canneseries dali jasno do zrozumienia, że ​​festiwal będzie kontynuowany bez zmian w MIP, a uczestnicy spekulowali, czy może przenieść się w kalendarzu bliżej październikowego MIPCOM Cannes lub Festiwalu Filmowego w Cannes. Pokazy cieszyły się dużą frekwencją i chociaż nie był tak duży jak jego większy kinowy odpowiednik, to jednak sprawiał wrażenie wielkiego festiwalu. Na miejscu Stewart i ja rozmawialiśmy z takimi osobami jak Douglas, Brühl i przewodnicząca jury Canneseries Sofie Gråbøl, której jury zdecydowało się na Dziedziczenie– w stylu niemieckiego dramatu rodzinnego Wątpiący o nagrodę główną.

Głębokie nurkowanie w Azji Południowo-Wschodniej

Prime Video i Disney+ przestały zamawiać oryginały w Azji Południowo-Wschodniej

Getty’ego

Tyłki rzędu: Jeśli nie wiesz zbyt wiele o krajobrazie streamingu w Azji Południowo-Wschodniej, będziesz to wiedział, zanim ukończysz doskonałą analizę Jessego i Sary. Utwór jest opowieścią o tym, co się dzieje, gdy wielcy amerykańscy gracze wchodzą i szybko opuszczają region pełen talentów. Azja Południowo-Wschodnia była w pewnym momencie uznawana za kluczowy obszar wzrostu dla takich firm jak Prime Video i Disney, ale pieniądze rozpłynęły się w miarę ograniczania działalności tych globalnych graczy. Netflix pozostaje jedynym dużym amerykańskim streamerem, który nadal działa w regionie obejmującym Indonezję, Filipiny, Wietnam, Tajlandię i Malezję. Nic więc dziwnego, że lokalny przemysł został mocno dotknięty, ale Jesse i Sara wskazali na prawdopodobnie bardziej zaskakujące skutki uboczne tylnych rzędów, co można przeczytać w dalszej części artykułu. Obecnie producenci prowadzą rozmowy w sprawie odkupienia praw do swoich treści z Disneyem i Prime Video, a kilku zaczyna przebudowywać projekty, aby zaprezentować je innym potencjalnym nabywcom. To była historia, którą trzeba było opowiedzieć.

Czarni aktorzy bronią Franceski Amewudah-Rivers

Francesca Amewudah-Rivers

Getty’ego

„ Godne ubolewania nadużycia rasowe ”: Obsada wschodzącej gwiazdy Franceski Amewudah-Rivers u boku Toma Hollanda w produkcji na West Endzie Romeo i Julia powinno spotkać się z radością, lecz – jak to często bywa w epoce wojen kulturowych – spotkało się z odrobiną złośliwości. W odpowiedzi prawie 900 czarnoskórych aktorów podpisało w środę list otwarty, w którym potępia straszliwe nadużycia, z jakimi spotkała się Amewudah-Rivers w mediach społecznościowych od czasu ogłoszenia castingu, a sygnatariuszami byli m.in. Nie czas umierać gwiazda Lashana Lynch i Enola Holmes Zuzanna Wokoma. „Rasistowskie i mizoginistyczne znęcanie się nad tak słodką duszą było nie do zniesienia” – stwierdzili. To po prostu druzgocące widzieć, jak tak młoda, początkująca gwiazda zostaje uderzona tym potokiem. Firma Jamie Lloyd Company, która stoi za Romeo i Julia play, także bronił Amewudah-Rivers. Nie żebyśmy tego potrzebowali, ale w innych wiadomościach związanych z wojnami kulturowymi felietonista Daily Telegraph kwestionował „absurdalną decyzję” o obsadzeniu urodzonego w Egipcie Amira El-Masry’ego w roli jej przodka Thomasa Wyatta w nadchodzącym filmie Sala Wilka Sezon 2. Nieżyjąca już wspaniała Hilary Mantel, która napisała materiał źródłowy, już wcześniej twierdziła, że ​​„musimy uwzględnić nowe myślenie” dotyczące reprezentatywnego castingu.

Uwierz w „Bluey”

BBC Studios/Rocket K/Getty Images dla AFI)

Ulubiony przez wszystkich pies Heeler: Jesse spotkał się w tym tygodniu z twórcą ulubionego przez wszystkich psa-pięta i mogę z całą pewnością powiedzieć, że nie mógł się doczekać tego psa. Najważniejszym pytaniem na ustach fanów było oczywiście to, co dzieje się z potencjałem Niebieski film i Joe Brumm poinformowali nas, że 30-minutowy specjalny „The Sign” – czterokrotnie dłuższy od regularnych odcinków, które rozpoczynają się za kilka dni – odegra kluczową rolę w kształtowaniu historii antropomorficznych australijskich sióstr Bluey i Bingo w serialu dłuższa forma. „Uwielbiam występować dłużej w „The Sign” i bardzo chciałbym spróbować zostać dłużej – zdecydowanie nie wykluczam tego” – powiedział. Niebieskisukcesu nie da się przecenić. Serial to światowy hit, który zachwyca dzieci i dorosłych na całym świecie i stanowi świadectwo mocy opowiadania historii. A jeśli to nie wystarczy, żeby dać ci do myślenia (przepraszam), to zanurkuj tutaj głębiej.

Niezbędniki

Anthony’ego Hopkinsa i Noi Cohen

Roba Latoura/Martina Schoellera

🌶️ Gorący: W Maroku zakończyły się zdjęcia do thrillera biblijnego Maryja z Anthonym Hopkinsem w roli króla Heroda i wschodzącą izraelską aktorką Noą Cohen w roli Marii.

🌶️ Inny: Nocny menadżer wrócił, dzięki zamówieniu na dwa sezony z doładowaniem od BBC i Amazon.

🌶️ Gorąco gorąco: Matthieu Kassovitz powraca do reżyserii w ramach projektu pasji Wielka Wojna – pierwsze zdjęcie, które nakręcił od 13 lat.

🍿 Kasa biletowa: Nancy relacjonowała wydarzenie CinemaCon w Las Vegas w związku ze wzrostem globalnych prognoz sprzedaży biletów na rok 2024 do 32,3 miliarda dolarów.

🌎 Globalne przełamanie: Hannah Abraham wyróżniona Projekt Gangnam, kanadyjsko-brytyjski współpracownik dziecięcy, który nawiązuje do fenomenu, jakim jest K-pop.

💵 Aukcja: Darowizny na aukcji Cinema For Gaza przekroczyły 200 000 dolarów, a na sprzedaż wystawiono pamiątki po Joaquinie Phoenixie, Spike’u Lee i Olivii Colman.

🗳️ Linia Wyborcza: Jake spotkał się z absolwentami brytyjskich stacji telewizyjnych, Emily Maitlis i Jonem Sopelem.

📖 Recenzja: Dla Powrót do czerni, miażdżące krytyków zdjęcie Amy Winehouse od Sama Taylor-Johnsona.

🤝🏻 Skończona sprawa: Netflix połączył siły z kolumbijskim duetem Porwanie lotu 601.

🏪 Agencje: CAA scentralizowała swój globalny oddział telewizyjny w USA i Wielkiej Brytanii.

🏆 Najnowsze nagrody: Saltburna Alison Oliver znalazła się wśród nominacji wschodzącej gwiazdy Irlandzkiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej.

Najnowsze festiwale: Izraelski festiwal filmowy Seret skrytykował swoich długoletnich partnerów z Wielkiej Brytanii za wycofanie się z tegorocznej imprezy.

🎥 Ścieżka: Thriller francuskojęzyczny Netflixa Pod Paryżem mam trochę Szczęki-y

Zac Ntim brał udział w programie Insider w tym tygodniu

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here