Były szef Festiwalu Filmowego w Wenecji, Marco Müller, został dyrektorem artystycznym włoskiego Festiwalu Filmowego w Taorminie.

Oświadczenie ogłosił dziś specjalny komisarz Fundacji Taormina Arte Sicilia/Fondazione Taormina Arte Sicilia, Sergio Bonomo, który powiedział: „Zawodowy wkład Maestro Müllera będzie siłą napędową sukcesu tego prestiżowego wydarzenia filmowego”.

70. edycja festiwalu potrwa w tym roku od 12 do 19 lipca.

„Cieszę się, że mogę pracować na Sycylii, aby na nowo odkryć swoje korzenie – urodziłem się i wychowałem w Rzymie, ale moja jedyna czwarta włoskiej krwi pochodzi z Palermo” – powiedział Müller.

„Dziękuję wszystkim osobom w instytucjach i przyjaciołom kina, którzy umożliwili mi eksperymentowanie w Taorminie poruszającą myślą o tym, jak można jeszcze zbudować pożyteczny, popularny festiwal. Będziemy korzystać z niezwykłego Teatro Antico – który zawsze był dla mnie powodem zazdrości, gdy programowałem Piazza Grande w Locarno – i innych kin w Taorminie.”

Müller będzie kuratorem tegorocznej edycji wraz z szerszą komisją selekcyjną, w skład której wchodzą Sandra Hebron, Enrico Magrelli, Carmelo Marabello i Édouard Waintrop, do którego dołączy Joumane Chahine jako konsultant ds. stosunków międzynarodowych.

Taormina wznowiła działalność w zeszłym roku, a organizatorzy festiwalu przyciągnęli moc gwiazd. Wśród gości znaleźli się Harrison Ford, Phoebe Waller-Bridge i Mads Mikkelsen z Indiana Jones i tarcza przeznaczeniaAmber Heard od W ogniuZoe Saldana i Marco Perego z Ton Nieobecność Edenu. Wśród innych honorowych gości znaleźli się John Landis, Willem Dafoe i Abel Ferrara.

Cateno De Luca, burmistrz Taorminy, dodał: „Festiwal Filmowy w Taorminie to wydarzenie o ogromnym znaczeniu, które podnosi prestiż naszego wspaniałego miasta i podnosi jego wysoką wartość kulturową. Tradycja, która trwa od 70 lat i która dała Taorminie niezapomniane karty historii kina. Mam nadzieję, że Taormina Film Fest zawsze będzie godna swojej historii i marki Taormina. Gratuluję Maestro Müllerowi nominacji i życzę mu doskonałego kierowania Festiwalem, mając pewność, że uda mu się zorganizować dla nas prestiżową 70. edycję.”

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here