Apple przygotowuje się do poważnej aktualizacji swojej oferty komputerów Mac wraz z wprowadzeniem długo oczekiwanej rodziny chipów M4. Posunięcie to podkreśla zaangażowanie firmy w innowacje, szczególnie w technologii sztucznej inteligencji (AI).

Oczekiwana jest premiera pierwszych komputerów Mac M4

Z raportów wynika, że ​​Apple jest o krok od wyprodukowania pierwszych układów M4 do zasilania różnych urządzeń Mac. Planując co najmniej trzy warianty, Apple podobno planuje wyposażyć każdy model komputera Mac w nowe procesory M4, które zostaną wprowadzone na rynek pod koniec roku i na początku przyszłego. 9-5 mac.

Przeczytaj także: Apple sprawia, że ​​naprawa iPhone’a jest łatwiejsza i tańsza — wszystkie szczegóły

Przegląd gamy komputerów Mac

Przejście na chipy M4 zwiastuje pojawienie się zaktualizowanych produktów Mac, w tym nowego iMaca, 14-calowych modeli MacBooka Pro i 16-calowych MacBooków Pro, a także odświeżonego Maca mini. Ogólna strategia Apple dotycząca wdrażania obejmuje wdrażanie etapowe z dodatkowymi komputerami Mac M4 wprowadzonymi na rynek w 2025 r.

Skoncentruj się na integracji sztucznej inteligencji

Rodzina chipów M4 obiecuje ulepszyć możliwości przetwarzania AI, płynnie dopasowując się do kolejnej wersji systemu macOS. Chipy te zaprojektowano w celu optymalizacji funkcjonalności sztucznej inteligencji pod kątem różnych zadań, oferując lepszą wydajność i efektywność.

Różne warianty chipsów

Seria M4 obejmuje wariant podstawowy o nazwie kodowej Donan, który pasuje do takich modeli jak MacBook Air i podstawowy MacBook Pro. Tymczasem modele z wyższej półki wyposażone w chip Brava są przeznaczone dla konfiguracji Mac Studio i wyższej klasy MacBook Pro.

Ulepszenia dla komputera Mac Pro

Potężny komputer stacjonarny Apple Mac Pro otrzyma znaczny wzrost dzięki wprowadzeniu chipa Hydra. Odpowiadając na obawy klientów dotyczące specyfikacji chipów, Apple naciska na poprawę wydajności komputera Mac Pro, potencjalnie obsługując do pół terabajta pamięci RAM.

Spekulacje na temat M3 Mac Studio

Chociaż Apple nie ujawniło jeszcze komputera Mac Studio ani Mac Pro z procesorem M3, istnieją spekulacje na temat możliwości wprowadzenia wariantu M3 w przyszłości. Istniejąca gama modeli może już pochwalić się imponującymi konfiguracjami z M2 Max i M2 Ultra, ale nadzieje na kolejną ewolucję w postaci Mac Studio z procesorem M3 pozostają duże.

Decyzja Apple o wprowadzeniu chipa M4 to kamień milowy w ciągłym dążeniu do postępu technologicznego, obiecujący przełomowy postęp w wydajności komputerów Mac i integracji sztucznej inteligencji.

Jeszcze jedna rzecz! Jesteśmy teraz na kanałach WhatsApp! Śledź nas, aby nigdy nie przegapić żadnych aktualizacji ze świata technologii. Aby śledzić kanał HT Tech na WhatsApp, kliknij Tutaj Dołącz teraz!

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here