Nowy sondaż Instytutu Gallupa ujawnił główne źródło szczęścia w kohorcie pokolenia Z.

Badanie, w którym wzięło udział 2271 młodych dorosłych w USA w wieku od 12 do 26 lat, wykazało, że najważniejszym czynnikiem wpływającym na poczucie szczęścia jest poczucie celu w szkole i w pracy.

Co najmniej 60% wszystkich szczęśliwych przedstawicieli pokolenia Z ma poczucie, że codziennie robi coś ciekawego i ma motywację do pójścia do pracy lub szkoły.

SPADAJĄCY OPTYMIZM WŚRÓD MŁODZIEŻY OBNIŻA GLOBALNE RANKINGI SZCZĘŚCIA DLA NAS I EUROPY ZACHODNIEJ

Wśród szczęśliwych respondentów 64% uważa, że ​​ich zadania w pracy i szkole są ważne, ale wśród niezadowolonych przedstawicieli pokolenia Z prawdopodobieństwo takiego uczucia jest o połowę mniejsze.

Fox News Digital rozmawiała o wynikach badania ze starszym badaczem ds. edukacji w firmie Gallup, Zachem Hrynowskim, autorem badania z Waszyngtonu.

Nowa ankieta Instytutu Gallupa wykazała, że ​​głównym czynnikiem szczęścia pokolenia Z jest znalezienie poczucia celu w szkole i w pracy. (iStock)

„Wyzwanie, jakie widzimy w badaniu, polega na tym, że około 40–50% przedstawicieli pokolenia Z twierdzi, że nie uważa, że ​​to, co robią na co dzień, jest interesujące” – powiedział.

POKOLENIE Z WZYWA pokolenie wyżu demograficznego za „irytujące” nawyki w miejscu pracy: ankieta

„Nie czują, że to jest ważne. Nie mają do tego motywacji i nie mają wystarczająco dużo czasu na sen i relaks”.

W miarę postępu badań Gallupa nad nowszymi pokoleniami Hrynowski ujawnił, że w miejscu pracy nastąpiło „odejście” od bardziej „tradycyjnych miar sukcesu”.

współpracownicy szczęśliwie pracują nad projektem

Jak wynika z nowego badania Gallupa, większość (64%) zadowolonych respondentów uważa, że ​​ich zadania w pracy i szkole są ważne. (iStock)

Zauważył, że czynniki ważniejsze dla starszych pokoleń, takie jak zarabianie większych pieniędzy i awanse, stały się mniej ważne dla pokolenia Z i pokolenia milenialsów.

„Najważniejszym czynnikiem w miejscu pracy dla milenialsów i pokolenia Z jest poczucie celu” – powiedział Hrynowski.

„Czy zmieniasz świat? Czy czujesz, że to, co robisz, jest ważne? Czy masz możliwość uczenia się i rozwoju każdego dnia?”

BADANIA WYNIKAJĄ, ŻE DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZNACZĄCY WPŁYW NA ZDROWIE PSYCHICZNE MAMY

Wyniki te są „naprawdę dobrym wskaźnikiem”, że znalezienie celu „jest ważne nie tylko w miejscu pracy” – zasugerował Hrynowski.

„Niezależnie od tego, czy lubisz to, co robisz [at work or school] pokazuje, czy lubisz większość tego, co robisz każdego dnia” – powiedział.

„To kolejny krok w trendzie, który wyłaniał się w naszych innych badaniach z udziałem pokolenia Z”.

nastolatki pracują razem w szkole

Badaczka stwierdziła, że ​​„niewiele jest badań ankietowych” dotyczących przedstawicieli pokolenia Z w wieku od 12 do 17 lat oraz tego, co jest dla nich ważne. (iStock)

Inne czynniki szczęścia

Jak wynika z ankiety, szczęście pokolenia Z wiąże się nie tylko z poczuciem celu w pracy i szkole, ale także z tym, jak bezpieczne i wypoczęte czuje się w życiu osobistym.

Do innych kluczowych czynników szczęścia zalicza się możliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb, takich jak wystarczająca ilość czasu na sen i relaks w ciągu tygodnia.

ADHD U MĘŻCZYZN I KOBIET: CO MUSISZ WIEDZIEĆ O RÓŻNICACH W OBJAWACH I LECZENIU

Presja społeczna ma również bezpośredni związek ze szczęściem, ponieważ przedstawiciele pokolenia Z, którzy spędzają dużo czasu na porównywaniu się z innymi, rzadziej deklarują uczucie szczęścia i dwukrotnie częściej odczuwają niepokój.

Badanie wykazało, że szczęśliwi przedstawiciele pokolenia Z co najmniej dwukrotnie częściej twierdzą, że czują się kochani, wspierani i związani z innymi.

nastolatek siedzi sam w szkole

Presja społeczna ma bezpośredni związek ze szczęściem, ponieważ przedstawiciele pokolenia Z, którzy spędzają dużo czasu na porównywaniu się z innymi, rzadziej deklarują poczucie szczęścia, jak wykazało badanie Gallupa. (iStock)

Około 73% przedstawicieli pokolenia Z uważałoby się ogólnie za przynajmniej w pewnym stopniu szczęśliwych, ale odsetek ten maleje wraz z wejściem w dorosłość.

Wśród osób w wieku od 12 do 14 lat 80% uważa się za „w pewnym stopniu szczęśliwych”, podczas gdy 68% osób w wieku od 24 do 26 lat czuje to samo.

„POMIANIE PANDEMII” – ZJAWIsko ZDROWIA PSYCHICZNEGO COVID, MOŻE OPÓŹNIĆ GŁÓWNE KAMIENIE MILOWE, MÓWIĄ EKSPERCI

„To moim zdaniem sugeruje, że nie radzimy sobie zbyt dobrze z przygotowaniem pokolenia Z do wkroczenia w świat, w dorosłe życie i znalezienia się w miejscu, w którym poczują się tak, jak robią to jako dorośli jest naprawdę celowe” – stwierdził Hrynowski.

Według Gallupa dorośli przedstawiciele pokolenia Z, którzy mają wykształcenie policealne, są w związku małżeńskim lub mają dzieci, są „znacznie szczęśliwsi” niż ich rówieśnicy.

studentki pokolenia Z pracują nad projektem

Dorośli przedstawiciele pokolenia Z, którzy mają wykształcenie policealne, są małżeństwem lub mają dzieci, są „znacznie szczęśliwsi” niż ich rówieśnicy. (iStock)

Jednak w społeczności LGBTQ dorośli z pokolenia Z o 16% rzadziej twierdzą, że są szczęśliwi niż ich heteroseksualni odpowiednicy.

Badania Gallupa sugerują, że co piąty członek pokolenia Z identyfikuje się jako LGBTQ.

Instytut Gallupa ma nadzieję, że „w przyszłych badaniach będzie mógł zagłębić się w nieco więcej kwestii związanych z LGBTQ Gen Z” – zauważył Hrynowski.

„Zrób coś z tym”

Gallup rozpoczął te badania we współpracy z Arthurem Brooksem i Fundacją Rodziny Walton. Ta ostatnia to organizacja, która działa na rzecz poprawy edukacji, ochrony rzek i oceanów oraz społeczności, które wspierają, a także inwestuje w swoim rodzinnym regionie północno-zachodniego Arkansas i delty Arkansas-Mississippi.

„Poszerzanie znaczących i wciągających doświadczeń edukacyjnych, w tym ścieżek kariery, może prowadzić do bardziej spełnionych i zmotywowanych młodych ludzi”.

Romy Drucker, dyrektor programu edukacyjnego w Walton Family Foundation w Nowym Jorku, zareagowała na wyniki badania w komunikacie prasowym, zauważając, że przedstawiciele pokolenia Z „mówią nam, że ich szczęście jest bezpośrednio powiązane z poczuciem celu w szkole i pracy”.

Powiedziała: „Poszerzenie znaczących i wciągających doświadczeń edukacyjnych, w tym ścieżek kariery, może prowadzić do bardziej spełnionych i zmotywowanych młodych ludzi”.

pracownik magazynu uśmiecha się do tabletu

Badacz Instytutu Gallupa (niewidoczny na zdjęciu) wyraził nadzieję, że nowy raport przyciągnie uwagę osób, które mają „dobry wgląd” w wprowadzanie zmian na rzecz pokolenia Z. (iStock)

Dr Brooks, profesor Uniwersytetu Harvarda i socjolog, również skomentował, jak wykorzystać te ustalenia, aby wprowadzić znaczące zmiany.

„Pokolenie Z – przyszłość naszego kraju – było świadkiem znacznego spadku poziomu szczęścia i musimy dowiedzieć się, dlaczego” – powiedział.

PSYCHIATRA POKAZUJE 4 SPOSOBY WSPARCIA DZIECKA PRZEZ WZloty i upadki życia Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

„Dzięki współpracy w tym przełomowym badaniu nastolatków i młodych dorosłych badacze, decydenci i rodzice lepiej zrozumieją, co się dzieje i jakie zmiany musimy wprowadzić”.

W reakcji na ankietę psycholog edukacyjny i ekspert ds. rodzicielstwa, dr Michele Borba, powiedziała Fox News Digital, że znalezienie celu może stać się „powodem, dla którego warto wstawać rano”.

studentka patrzy w mikroskop

Pewien psycholog edukacyjny zachęcał rodziców nastolatków, aby pomogli swoim dzieciom „zidentyfikować coś, co jest dla nich naprawdę ważne, a następnie coś z tym zrobić”. (iStock)

„Daje poczucie kierunku, kształtuje Twoje cele i jest głównym motywującym celem Twojego życia” – powiedziała Borba z Palm Springs w Kalifornii.

„Pomaga nastolatkom postrzegać siebie jako ludzi, którzy mogą coś zmienić, ponieważ łączą się z czymś większym niż oni sami”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER LIFESTYLE

Borba poradziła rodzicom, że pomaganie nastolatkom w znalezieniu celu może być „magicznym wróżkowym pyłem, który pomaga im poprawić samopoczucie i odnaleźć sens życia”.

Powiedziała Fox News Digital: „Osoby, które mają silne poczucie celu i sensu życia, zwykle mają lepsze zdrowie psychiczne i ogólne samopoczucie”.

„Nasz problem: nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest rozwijanie celu w życiu naszych dzieci, a mimo to nadal jesteśmy uwięzieni w kulturze szaleństwa testów GPA, w której skupiamy się na liniowej ścieżce do sukcesu” – powiedziała.

„Pokolenie Z – przyszłość naszego kraju – było świadkiem znacznego spadku poziomu szczęścia i musimy dowiedzieć się, dlaczego”.

Psycholog podkreśliła, że ​​każde dziecko musi znaleźć swój własny cel w oparciu o to, co dla niego najważniejsze – a zadaniem dorosłego jest zwracanie na to uwagi.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

“Pomoc [kids] zidentyfikować coś, co jest dla nich naprawdę ważne, a następnie coś z tym zrobić” – zasugerowała.

„A kiedy wcielają swój plan w życie i widzą rezultaty, rośnie ich pewność siebie i optymizm – wszystkie nasiona odporności, które pomagają im stawić czoła wyzwaniom i prosperować w bardziej niesprzyjającym, niepewnym świecie”.

Więcej artykułów o stylu życia znajdziesz na stronie foxnews.com.com/lifestyle

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here