Ewangelista Franklin Graham przybył do Krakowa, aby promować „przesłanie nadziei” w ramach trasy koncertowej „God Loves You”.

Trasa koncertowa „Bóg Cie Kocha” zgromadzi w sobotę, 13 kwietnia w krakowskiej TAURON Arenie członków z prawie 300 kościołów 15 wyznań, jak podaje Stowarzyszenie Ewangelizacyjne Billy’ego Grahama w informacji przekazanej Foxowi. Wiadomości cyfrowe.

Na wydarzeniu do Grahama dołączą piosenkarze Michael W. Smith i Taya oraz polski zespół CSM.

OBRÓT SILNIKA. FRANKLIN GRAHAM WZYWA DO MODLITWY I GŁOSI NADZIEJĘ NA GRANICY MEKSYKAŃSKIEJ

„Nie przyjeżdżam do Polski, żeby rozmawiać o religii – religia nie może cię ocalić. Twój kościół i twoja rodzina nie mogą cię ocalić” – powiedział Graham, prezes i dyrektor generalny Stowarzyszenia Ewangelickiego Billy’ego Grahama, w komentarzach przesłanych e-mailem do Fox Wiadomości cyfrowe.

Prowadzi także Torebkę Samarytanina.

To, co może ocalić człowieka, powiedział Graham, to „posiadanie relacji z Bogiem”.

W sobotę 13 kwietnia ks. Franklin Graham podczas swojej trasy koncertowej „Bóg Cie Kocha” przekaże mieszkańcom Krakowa „przesłanie nadziei”. Wydarzenie wspiera blisko 300 kościołów wielu wyznań. (Stowarzyszenie Ewangelizacyjne Billy’ego Grahama)

„W ten weekend jestem w Krakowie, aby powiedzieć Polakom, że Bóg ich kocha i posłał na tę ziemię swojego Syna, aby spłacił dług za nasz grzech” – powiedział także.

Dodał, że „modli się, aby życie wielu osób zostało odmienione mocą Jego Ewangelii i zbawione na wieczność”.

„Dlatego przyjeżdżam do Polski — mam zamiar podzielić się dobrą nowiną o tym, jak wszyscy możemy mieć prawdziwą i osobistą relację z Bogiem” – powiedział.

OBRÓT SILNIKA. FRANKLIN GRAHAM ROZPOCZYNA PODRÓŻ PO „Przytłoczonej” południowej granicy Ameryki: „LUDZIE POTRZEBUJĄ NADZIEI”

Wojciech Włoch, pastor Kościoła Jezusa Chrystusa w Krakowie i przewodniczący Kolegium Pasterzy Kościoła Bożego w Polsce, powiedział, że wydarzenie podkreślające miłość Boga jest bardzo potrzebne, gdy Polska boryka się z szeregiem problemów.

„Nasz naród jest głęboko podzielony. Wokół nas jest tyle nienawiści i walk, nawet w tak wielu naszych domach i rodzinach. To poważny problem, a eksperci i politycy starają się znaleźć rozwiązanie” – stwierdził Włoch w udostępnionych komentarzach. w wydaniu.

Franklina Grahama w Auschwitz

Ks. Graham odwiedził Auschwitz przed swoim wydarzeniem w Krakowie i zauważył, że „to samo zło, które kwitło w hitlerowskich obozach zagłady, istnieje nadal na świecie”. (Stowarzyszenie Ewangelizacyjne Billy’ego Grahama)

Dodał, że jego zdaniem wiele problemów stojących przed krajem ma charakter „ostatecznie duchowy”.

„Dlatego setki kościołów różnych wyznań w całym kraju zjednoczyły się wokół przesłania trasy Bóg Cie Kocha, ponieważ wierzymy, że może ona przynieść nadzieję i pokój, których potrzebujemy w naszych rodzinach i naszym narodzie” – powiedział Włoch.

SPONSORÓW TORBY SAMARYTAŃSKIEJ FRANKLINA GRAHAMA 21 karetek ambulansowych w Izraelu, które mają zastąpić te zniszczone przez HAMAS

Przed wydarzeniem Graham i Smith odwiedzili Auschwitz, co Graham nazwał „bardzo otrzeźwiającym” przeżyciem.

„Byłem głęboko poruszony ciężką i rozdzierającą serce historią Auschwitz” – powiedział Graham. „Żydzi i naród polski doświadczyli niewypowiedzianego zła podczas II wojny światowej” – dodał.

Franklin Graham i Michael W. Smith z wizytą w Auschwitz

Wielebny Graham powiedział, że był „głęboko poruszony” wizytą w Auschwitz, stwierdzając, że jest to miejsce „niewypowiedzianego zła”. (Stowarzyszenie Ewangelizacyjne Billy’ego Grahama)

Graham powiedział, że antysemityzm na świecie rośnie.

„To przerażająca myśl, że coś takiego mogłoby się kiedykolwiek powtórzyć, ale to samo zło, które kwitło w hitlerowskich obozach zagłady, jest nadal obecne na świecie” – powiedział.

„Jedynym rozwiązaniem zła w ludzkim sercu jest przemieniająca moc Boga”.

„Jedynym rozwiązaniem zła w ludzkim sercu jest przemieniająca moc Boga poprzez krew Jego Syna, Jezusa Chrystusa, który przyszedł na tę ziemię, aby wybawić nas od mocy grzechu” – powiedział.

„Jezus Chrystus jest jedyną nadzieją dla naszego świata”.

Franklina Grahama w Jerozolimie

Wielebny Graham był w Jerozolimie na początku tego roku, aby wysłuchać orędzia wielkanocnego. (Stowarzyszenie Ewangelizacyjne Billy’ego Grahama)

Stowarzyszenie Ewangelizacyjne Billy’ego Grahama zostało założone w 1950 roku przez ojca Grahama, ewangelista Billy Graham.

Jej strona internetowa podaje, że „dzieli się dobrą nowiną o Jezusie Chrystusie na całym świecie”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Franklin Graham został mianowany dyrektorem generalnym Stowarzyszenia Ewangelizacyjnego Billy’ego Grahama w 2000 r. W następnym roku został jego prezesem.

Samaritan’s Purse, chrześcijańska organizacja charytatywna, została założona w 1970 roku.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER LIFESTYLE

Pomaga „spotkać się [the] potrzeb osób będących ofiarami wojny, ubóstwa, klęski żywiołowechoroby i głód, aby dzielić się miłością Boga przez Jego Syna, Jezusa Chrystusa”, jak czytamy na stronie internetowej tej grupy.

Więcej artykułów o stylu życia znajdziesz na www.foxnews.com/lifestyle.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here