EKSKLUZYWNY: Free Turn Entertainment Nicka i Jona Hammów jako swój kolejny projekt wyznaczyło hybrydową grę połączoną z podcastem o zimnej wojnie.

Niezależny producent nawiązał współpracę ze Spotify on Zimne taśmy: Koniec zimy, którą opisał jako „grę audio w stylu prawdziwego kryminału, której akcja rozgrywa się w zamarzniętym i odizolowanym świecie antarktycznej zimy”.

Słuchacze muszą rozwikłać zagadkę, przeglądając zbiór plików audio, w tym przesłuchania policyjne, nagrania audio ofiar i dowody zawarte w wciągającym serialu.

Fabuła opowiada o splecionym życiu i relacjach małej grupy międzynarodowych naukowców i załogi stacjonującej na Bowers Wilson, odległej stacji badawczej na Antarktydzie. Bohaterka DCI Tessa McCallister będzie próbowała rozwiązać tajemniczą śmierć 33-letniego naukowca zajmującego się behawioryzmem Andrew Fairfielda z odległej o 15000 km Wielkiej Brytanii. Ci, którzy prawidłowo zidentyfikują mordercę, mogą wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygranie nagrody pieniężnej o wartości 10 000 funtów (12 500 dolarów) oraz tytułu „British Super Sleuth 2024”, który zostanie przyznany podczas Crime Con London 2024.

Free Turn oświadczyło, że nad opracowaniem scenariusza i fabuły współpracowało z wieloma profesjonalistami, w tym z policjantami, poszukiwaczami polarnych przygód i badaczami.

„Dla każdego, kto nie kocha niczego bardziej niż nowy, wciągający podcast o prawdziwej zbrodni, a jednocześnie marzy o szansie na rozwiązanie złożonej i intrygującej zbrodni: Zimne taśmy jest dla nich” – powiedziała Sian Williams, reżyserka i producentka programu w Free Turn Entertainment. „Połączyliśmy autentyczność prawdziwego śledztwa policyjnego z wyjątkowym doświadczeniem i krajobrazem dźwiękowym bazy badawczej na Antarktydzie, aby stworzyć coś wciągającego i całkowicie uzależniającego”.

Free Turn był ostatnio autorem podcastu Audible o dramatach science-fiction Zbawienie z Ariyonem Bakare, Rose Leslie i Tobym Jonesem.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here