Po wprowadzeniu kilka lat temu samoobsługowej naprawy iPhone’a, Apple ogłosił wsparcie dla używanych oryginalnych części. Jeszcze kilka lat temu naprawa iPhone’a była utrapieniem, szczególnie dla tych, którzy nie mieszkali w pobliżu centrum napraw Apple. W odróżnieniu od innych firm, producent iPhone’a nie pozwolił na samodzielną naprawę i został autoryzowany wyłącznie przez ekspertów Apple. Zmieniło się to w 2022 roku, kiedy firma ogłosiła program samoobsługowej naprawy, który umożliwia użytkownikom iPhone’a samodzielne naprawianie swoich urządzeń przy użyciu części i zestawów naprawczych dostarczanych przez Apple. Wygląda na to, że program został rozszerzony o oryginalne używane części.

Przeczytaj także: Apple wysyła powiadomienie o zagrożeniu do użytkowników iPhone’ów w Indiach

Apple rozszerza wsparcie dla używanych oryginalnych części

Producent iPhone’a twierdzi, że inicjatywa umożliwi użytkownikom naprawę iPhone’a przy użyciu używanych, oryginalnych części. Może to obniżyć koszty naprawy. Aby zapewnić prywatność, bezpieczeństwo i ochronę użytkowników oraz urządzenia, po zamontowaniu używanej części nastąpi proces zwany parowaniem. Sprawdzi, czy zainstalowana część jest oryginalna i zbierze informacje na jej temat.

W rezultacie użytkownicy nie będą już musieli podawać numeru seryjnego swojego iPhone’a przy zamawianiu części w sklepie Apple oferującym samonaprawę. Dotyczy to napraw innych niż płyta logiczna.

Ogłaszając to posunięcie, starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii sprzętu, John Ternus, powiedział: „Przez ostatnie dwa lata zespoły Apple wprowadzały innowacje w projektowaniu i produkcji produktów, aby wspierać naprawy przy użyciu używanych części Apple, które nie zagrażają bezpieczeństwu użytkownika. bezpieczeństwo lub prywatność. Jesteśmy podekscytowani możliwością zapewnienia naszym klientom jeszcze większego wyboru i wygody, pomagając jednocześnie przedłużyć żywotność naszych produktów i części, dzięki najnowszemu rozszerzeniu naszego programu napraw.

Przeczytaj także: Produkcja iPhone’a w Indiach sięga 14 miliardów dolarów

Apple powiedział, że program obejmie wybrane iPhone’y i rozpocznie się jesienią tego roku. Oprócz tego Apple rozszerza także funkcję blokady aktywacji o części do iPhone’a, które zapobiegają demontażowi skradzionego iPhone’a.

Jeszcze jedna rzecz! Jesteśmy teraz na kanałach WhatsApp! Śledź nas, aby nigdy nie przegapić żadnych aktualizacji ze świata technologii. Aby śledzić kanał HT Tech na WhatsApp, kliknij Tutaj Dołącz teraz!

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here