To dawne spotkanie Wielkiej 12, kiedy w piątek Nebraska i Texas A&M spotkają się w pierwszej rundzie turnieju NCAA. Cornhuskers są małymi faworytami w meczu nr 8 z 9.

Jeśli Nebraska wygra, będzie to pierwsze zwycięstwo Cornhuskers w meczu turnieju NCAA. Nebraska jest ostatnią drużyną konferencji mocy, która nie wygrała w turnieju.

Nebraska

Silne strony: W ciągu ostatnich kilku tygodni Cornhuskers trzymali przeciwników w uśpionym uścisku. W ostatnich 10 meczach w sezonie zasadniczym zajęli czołową piątkę w kraju pod względem skutecznej procentowej obrony przy rzutach z gry, tracąc zaledwie 44,8% z dwóch i 29% z trzech. Duszny. Jeśli chodzi o strzelanie, drużyna Freda Hoiberga często dobrze radzi sobie w ataku. Keisei Tominaga, Brice Williams, CJ Wilcher, Jamarques Lawrence i Rienk Mast strzelają na co najmniej 34 procent z dystansu. Ogółem prawie 45 procent ich strzałów pochodzi z zewnątrz.

Słabości: Cupcake City najlepiej podsumowuje pozakonferencyjny harmonogram Nebraski (322. miejsce w kraju). Poza grudniowym zwycięstwem nad słabym stanem Kansas i porażką z Creightonem, drużyna Cornhuskers rzadko stawiała czoła wyzwaniom wykraczającym poza Wielką Dziesiątkę. Jako drużyna zbierająca poniżej średniej, Huskers są również bezbronni, jeśli zmierzą się z potężną drużyną. Najbardziej niepokojące jest to, że w meczach wyjazdowych i neutralnych prowadzili zaledwie 5-9.

Perspektywy: Robiąc najlepsze wrażenie w stanie Michigan, Huskers osiągają szczyt w najbardziej dogodnym momencie. Tak, ich podejrzana gra z dala od Lincolna jest dobrze udokumentowana, ale Tominaga, gdy jest włączona, jest absolutnym miotaczem ognia. Po prostu zapytaj Purdue. Zewnętrzna egzekucja Nebraski w połączeniu z jej ochroną pozbawiającą tlen określa ją jako śpiącą. Uważaj na najlepsze nasiona.

—Brada Evansa

Teksas A&M

Silne strony: To zdolna, atletyczna drużyna z dwoma strażnikami – Wade’em Taylorem IV i Tyrece’em Radfordem – którzy wrzucili przeciwników do malaksera. Trzeci, Manny Obaseki, zyskuje na popularności pod koniec sezonu. Aggies znajdują się w pierwszej 60-tce pod względem skuteczności w ofensywie i defensywie oraz w pierwszej 50-tce pod względem procentu przechwytów, co odzwierciedla różnorodność strategii wywierania presji, stosowanych przez trenera Buzza Williamsa. Zespół Aggies dwukrotnie pokonał Kentucky, Tennessee, stan Iowa i Florydę i dał Houstonowi wspaniały mecz, więc istnieje w nim potencjał do wygrania z najwyższej półki. A A&M jest liderem w kraju pod względem procentu zbiórek w ofensywie (40 procent).

Słabości: Okazji do zbiórek w ataku jest mnóstwo, bo to fatalna drużyna strzelecka. W całym kraju ich efektywny procent celnych rzutów z gry i trzypunktowy procent przekraczają 350 punktów, a Taylor strzela najlepiej spośród Aggie, którzy trafiali 50 lub więcej z dystansu – 31,5 procent. Texas A&M również przegrała zbyt wiele zaciętych meczów, mając weteranów w straży, niektórzy ze złymi drużynami, w tym Vanderbilt i Arkansas (dwa razy). Texas A&M ma atletyczną długość, jeśli chodzi o zawodników takich jak Solomon Washington i Henry Coleman III, ale ofensywna kreacja skupia się wyłącznie na strażnikach.

Perspektywy: Radford może dotrzeć, gdziekolwiek chce, dzięki swoim wahającym się dryblingom i gwałtownym przyspieszeniom. Taylor jest koszmarem dla obrońców i tworzy strzały dla swoich kolegów z drużyny. Kiedy Taylor również trafia kilka swoich z dystansu – a Radford nie zadowala się zbyt dużą liczbą takich strzałów – Aggies bardziej przypominają drużynę, jaką mieli być. Trudno na to liczyć, gdy będziemy pojawiać się każdego wieczoru w turnieju NCAA, ale żaden przeciwnik nie powinien cieszyć się z losowania Aggies. Kentucky z pewnością nie zmartwiło ich porażką w turnieju SEC 97-87.

—Joe Rexrode


Co: Region Południe, pierwsza runda

Czas zakończenia: 18:50 ET w piątek

TELEWIZJA: TNT

Lokalizacja: Memphis

Kursy Nebraska vs. Texas A&M

Kursy pochodzą z ZakładMGM i aktualizuj na żywo. Znaleźć najlepsze oferty biletów na StubHub aby zobaczyć swoją ulubioną drużynę.

Wybór ekspertów

Projekcja modelu: Nebraska o 1, łącznie 148

Zobacz najlepsze zakłady futures Austina Mocka

Gracze do oglądania

Nebraska

  • Keisei Tominaga, starszy obrońca drugiej drużyny All-Big Ten
  • Rienk Mast, młodszy napastnik, trzeci zespół All-Big Ten

Teksas A&M

  • Wade Taylor IV, młodszy strażnik, pierwszy zespół All-SEC
  • Andersson Garcia, starszy napastnik, drużyna defensywna All-SEC

Więcej relacji z turniejów koszykówki mężczyzn NCAA

(Zdjęcie: David Berding/Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here