DOd miesięcy krążyły pogłoski o możliwości Powrót Sebastiana Vettela do rywalizacji…a teraz są bliższe potwierdzenia. Nie wejdzie Formuła 1 (jedna z opcji, które były w pewnym momencie rozważane, z pewnością bez większych podstaw), ale w Puchar Świata w wytrzymałości oraz w legendarnej karierze: 24-godzinny wyścig Le Mans.

Niemiec, zwycięzca 53 Grand Prix Formuły 1, brał już udział w sesjach w symulator to jest dołączone brał udział w A leże z nowym samochodem, ale teraz przejdź do nowego etapu: jazdy Porsche 963 na torze. Vettela a zespół Porsche-Penske będzie kręcił w przyszłym tygodniu w ramach a próba wytrzymałość 36 godzin które będą obchodzone w Motorland Aragn.

Czy on jest zwykła procedura stosowana przez kierowców Formuły 1, którzy dołączają do ruchu oporu: przetestuj prototyp i zobacz, czy są to samochody wystarczająco zabawne spełniać Twoje oczekiwania (które pochodzą z jednomiejscowych samochodów zorientowanych bardziej na osiągi), a przede wszystkim, czy są w stanie dostosować się do specyfiki ruchu oporu (które wymagają więcej zarządzania i więcej pracy zespołowej, a nie tak dużej szybkości). Jest dokładnie to samo, co zrobił Mick Schumacher -Osobisty przyjaciel Vettela- przed podpisaniem kontraktu z zespołem Alpejski z WEC.

Jeśli jego powrót zostanie potwierdzony (coś całkiem prawdopodobnego), to czterokrotny mistrz świata Formuły 1 byłby bez wątpienia wielką gwiazdą kolejnej edycji klasyka World Resistance i zapisze go na listę Oficjalny zespół Porsche.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here