Gwiazdy świecą najjaśniej w marcu, a zarówno Marquette, jak i Colorado osiągnęły znakomite występy dzięki swoim obrońcom z całej konferencji w zwycięstwach w rundzie 1. Tyler Kolek z Marquette powrócił po sześciu meczach nieobecności i zgromadził 18 punktów, sześć zbiórek i 11 asyst, powracając do zwycięstwa nad rozstawionym z 15. miejscem Western Kentucky, podczas gdy KJ Simpson z Buffaloes zdobył 23 punkty, w tym jednogłośnie skacząc na 1,7 sekundy przed końcem pokonać Florydę.

To przygotowuje grunt pod starcie dwóch najskuteczniejszych ataków w kraju, którego stawką jest wyjazd do Sweet 16. Rozstawiony z numerem 2 Marquette ma kilka punktów przewagi.

Zespół Buffs asystował przy 27 z 34 trafionych koszach w zwycięstwie nad Gators, trafiając 63 procent z gry i zdobywając 102 punkty, co stanowi drugi wynik spośród wszystkich drużyn w rundzie 1. Marquette miał trudności w pierwszej połowie przeciwko Hilltoppers, ale w drugiej połowie odbił się drugą połowę, zdobywając 51 punktów z 56% celności i po przerwie zakładając 10 asyst Kołka. Punktów za malowanie będzie mnóstwo, a Marquette zajmie 15. miejsce w kraju pod względem odsetka celnych rzutów za 2 punkty, za walecznością Oso Ighodaro, Kama Jonesa i Kolka, podczas gdy Colorado zajmuje 45. miejsce w kraju po łuku za Eddiem Lampkinem, Tristanem da Silvy i Simpsona. Żaden z ataku nie gra tak szybko, ale obaj dbają o kamień i oddają wysokie procenty strzałów.

To, gdzie oba zespoły się różnią i gdzie Marquette znajduje lekką przewagę, to kwestia rotacji. Zespół Colorado w ataku jest skuteczny po oddanym strzale, ale zajmuje 253. miejsce pod względem procentu obrotów, zdobywając 18,3 procent posiadania. To siódmy najgorszy wynik wśród drużyn turniejowych, a pozostałych sześć przegrało w rundzie otwarcia. Obrona Marquette’a słabo radzi sobie przy szybie, ale nadrabia to odwracaniem drużyn. Zwróćcie uwagę na Steviego Mitchella, który miał trzy przechwyty w rundzie pierwszej i zajmuje czwarte miejsce w kraju wśród graczy pozostałych w turnieju pod względem procentu przechwytów (4,1 procent).

Z drugiej strony Złote Orły bardzo dbają o piłkę (zwłaszcza teraz, gdy Kolek wrócił i jest zdrowy), podczas gdy Kolorado ma trudności z odwracaniem drużyn i zajmuje 300. miejsce pod względem procentu rotacji przeciwników. Przykład: podczas porażki drużyny Colorado z Oregonem w turnieju Pac-12 drużyna Ducks zanotowała tylko trzy straty.

Mimo to nie jest to typowy pojedynek 2-10. Zespół Buffs zajmuje 21. miejsce w KenPom, wyprzedzając takie drużyny jak Kansas, Kentucky i Teksas. Ich dobrze zrównoważony atak i moc gwiazdy dają im tutaj szansę, a Marquette jest jedynie niewielkim faworytem pomimo różnicy w rozstawieniu. Złote Orły zmierzą się z własnym, utalentowanym trio, a do drugiego weekendu awansuje drużyna, która najlepiej poradzi sobie z piłką.


Co: Region Południe, druga runda

Czas zakończenia: 12:10 ET w niedzielę

TELEWIZJA: CBS

Lokalizacja: Indianapolis

Kursy na mecz Marquette vs. Colorado

Kursy pochodzą z ZakładMGM i aktualizuj na żywo. Znaleźć najlepsze oferty biletów na StubHub aby zobaczyć swoją ulubioną drużynę.

Wybór ekspertów

Rzut modelu: Marquette o 1,5, łącznie 149,5

Gracze do oglądania

Market

  • Tyler Kolek, starszy obrońca pierwszego zespołu All-Big East
  • Oso Ighodaro, starszy napastnik drugiej drużyny All-Big East

Kolorado

  • KJ Simpson, młodszy obrońca, pierwszy zespół All-Pac 12
  • Tristan da Silva, starszy napastnik, drugi zespół All-Pac 12

Więcej relacji z turniejów koszykówki mężczyzn NCAA

(Zdjęcie Tylera Kolka: Dylan Buell / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here