„Przypomnę, że w Pakistanie odnaleziono Osamę bin Ladena, twarz światowego terroru” – powiedział

Nowe Delhi:

Indie w niedzielę ostro skrytykowały Pakistan w Unii Międzyparlamentarnej (IPU), stwierdzając, że wykłady kraju o fatalnych osiągnięciach w zakresie demokracji są śmieszne i zaleciły mu powstrzymanie swoich fabryk terrorystycznych od przeprowadzania transgranicznych ataków terrorystycznych w Dżammu i Kaszmirze .

Korzystając ze swojego prawa do odpowiedzi przeciwko Pakistanowi podczas 148. Zgromadzenia IPU w Genewie w Szwajcarii, wiceprzewodniczący Rajya Sabha Harivansh powiedział, że Indie są największą demokracją na świecie i wielu uważa je za wzór do naśladowania.

„Wykłady kraju, który ma fatalne osiągnięcia w zakresie demokracji, są co najmniej śmieszne. Byłoby lepiej, gdyby Pakistan nie podważał znaczenia platformy takiej jak IPU takimi absurdalnymi zarzutami i fałszywymi narracjami” – stwierdził.

Odnosząc się do zarzutów wysuniętych przez Pakistan w sprawie Dżammu i Kaszmiru, wiceprzewodniczący Rajya Sabha powiedział, że Związkowe Terytoria Dżammu i Kaszmiru oraz Ladakh były i zawsze pozostaną integralną i niezbywalną częścią Indii.

„Żadna ilość retoryki i propagandy nie może przyćmić tego faktu. Zamiast tego dobrze byłoby, aby Pakistan zaprzestał swoich fabryk terrorystycznych, które w dalszym ciągu przeprowadzają niezliczone transgraniczne ataki terrorystyczne w Dżammu i Kaszmirze, farsowo twierdząc, że opowiadają się za prawami człowieka ,” powiedział.

Harivansh zwrócił uwagę członków IPU, że Pakistan ma ugruntowaną historię ukrywania, pomagania i aktywnego wspierania terrorystów.

„Pozwólcie mi przypomnieć, że Osama bin Laden, twarz światowego terroru, został odnaleziony w Pakistanie. Kraj ten może poszczycić się niechlubną historią przyjmowania jednego z największych terrorystów zakazanych przez Radę Bezpieczeństwa ONZ” – przypomniał zgromadzonym.

Miał nadzieję, że Islamabad wyciągnie właściwe wnioski dla dobra własnego narodu.

Harivansh przewodzi indyjskiej delegacji do IPU.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here