LOS ANGELES – Shohei Ohtani jest gotowy przerwać milczenie.

Gwiazda Los Angeles Dodgers zwróci się w poniedziałek do mediów po raz pierwszy od czasu zwolnienia swojego tłumacza i przyjaciela Ippei Mizuhary, który został zwolniony po tym, jak znalazł się w środku narastającego skandalu hazardowego. Kiedy podszedł do Sportowiec w swojej szafce przed niedzielnym meczem pokazowym Freeway Series przeciwko Los Angeles Angels Ohtani powiedział: „Jutro”, decyzję potwierdzoną przez tymczasowego tłumacza Willa Iretona i specjalistę ds. public relations zespołu.

Decyzja Ohtaniego o rozmowie zaskoczyła nawet niektórych oficjeli zespołu, chociaż menadżer Dave Roberts powiedział, że odniesienie się przez Ohtaniego do sytuacji byłoby „dobre”, gdyby przedstawił swoją perspektywę na sytuację, w której brakowało prawdziwych, jednoznacznych odpowiedzi na temat tego, co się wydarzyło.

„Myślę, że to właściwa decyzja” – powiedział Roberts. „Cieszę się, że będzie mówił, opowie o tym, co wie i przedstawi swoje przemyślenia na temat całej sytuacji. Myślę, że da nam to trochę większą przejrzystość.”

Ohtani generalnie trzyma prasę na dystans i trzyma się tego schematu od środy, kiedy jego przedstawiciele powiedzieli, że gwiazda Dodgersów padł ofiarą „masowej kradzieży”. Do niedzieli Ohtani nie rozmawiał o tej sytuacji z kolegami z drużyny. Roberts powiedział, że Ohtani nie ma takich planów, chociaż przed zwolnieniem Mizuhara zwrócił się do klubu i wyjawił swój problem z hazardem.

Choć menadżer rozmawiał ze swoją nową gwiazdą od chwili, gdy rozeszła się ta wiadomość, nie omówiono, co się stało.

GŁĘBIEJ

Sonda Shohei Ohtani z MLB: Co wiemy o skandalu hazardowym Ippei Mizuhara

Nie jest jasne, w jakim stopniu Ohtani będzie odpowiadać na pytania, chociaż oczekuje się, że kiedy będzie przemawiał, zajmie salę przesłuchań prasowych na stadionie Dodger. Ohtani zazwyczaj nie lubił przemawiać w salach prasowych, chociaż podczas swojej pracy z Aniołami nie rozmawiał często w swojej szafce. Mógł także zdecydować się na przemówienie przed swoją szafką lub przeczytanie na głos oświadczenia. Niezależnie od formy sesja medialna Ohtaniego będzie jego pierwszą bez Mizuhary, który jest u jego boku od debiutu w dużej lidze w 2018 roku.

Ireton wcześniej służył jako tłumacz Kenty Maedy, gdy grał w Dodgers, i od tego czasu pełni funkcję menadżera klubu ds. występów.

Ohtani pozostał w składzie Dodgersów i w aktywnym składzie nawet po ogłoszeniu przez Major League Baseball, że wszczęcie dochodzenia w tej sprawie. Nadal nie jest jasne, czy Ohtani zgodziłby się na rozmowę z urzędnikami ligi, gdyby o nią poprosili w trakcie dochodzenia.

Ze swojej strony Dodgers szybko odrzucili myśl, że toczące się śledztwo będzie odwracało ich uwagę. Umieszczenie Ohtaniego w szafce po powrocie klubu z inaugurującego sezon meczu w Seulu w Korei Południowej niefortunnie o tym przypomniało. Ohtani został przydzielony do szafki zajmowanej wcześniej przez obecnego wolnego agenta leworęcznego Julio Uríasa; Urías ostatni raz wystąpił w ich obronie we wrześniu, po aresztowaniu pod zarzutem przemocy domowej (nie postawiono żadnych zarzutów). Dodgers zatrudnili także praworęcznego Trevora Bauera, gdy miotacz odbył najdłuższe zawieszenie w historii tej polityki, zwalniając go przed sezonem 2023.

„Myślę, że z pewnością jesteśmy pod tym względem przetestowani w walce” – powiedział Roberts. „Przez lata pokazaliśmy, że nadal idziemy do przodu. Nie chcę być nieczuły na różne sytuacje, ale wszyscy rozumiemy, że mamy pracę do wykonania. Dlatego przede wszystkim gra w baseball i przygotowania muszą być priorytetem”.

Wymagana lektura

(Zdjęcie Shohei Ohtani: Meg Oliphant / Getty Images)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here