Home Styl Życia Rozwiązanie krzyżówki Evana Birnholza z 31 marca „World Wide Web”

Rozwiązanie krzyżówki Evana Birnholza z 31 marca „World Wide Web”

69
0

Zanim przejdziemy do rozwiązania dzisiejszej podwójnej metałamigłówki, chcę zaoferować kilka przyjaznych wskazówek dla osób rozwiązujących online, ponieważ pojawia się to dość często w przypadku tego typu krzyżówek. Po pierwsze, prawdopodobnie zauważyłeś właśnie wypełniając siatkę, że ta łamigłówka jest w pewien sposób niezwykła. Często jestem pytany, jak wpisać wiele liter w kwadracie na stronie internetowej The Washington Post — w rzeczywistości jest to całkiem proste! Jeśli rozwiązujesz na komputerze, przycisk rebus nad siatką załatwi sprawę, podobnie jak naciśnięcie klawisza backtick (to apostrof od tyłu, na lewo od cyfry 1). Naciśnięcie jednego z tych dwóch umożliwi wprowadzenie wielu liter w kwadracie. W przypadku rozwiązań mobilnych przyciskiem rebus jest ikona „R” w kółku nad siatką.

Po drugie, niektórzy rozwiązujący powiedzieli mi, że nie wiedzą, gdzie znaleźć metainstrukcje podczas rozwiązywania problemów online. Pojawiają się w początkowym wyskakującym okienku po otwarciu układanki, gdzie wyświetlają się tytuł i mój podpis. Jeśli jednak tego nie pamiętasz, łatwo je znaleźć ponownie, naciskając przycisk informacji nad łamigłówką.

Wreszcie, jeśli w ogóle martwisz się, że będziesz musiał szukać zasobów online, które pomogą Ci rozwiązać meta, nie martw się! Daję ci na to pozwolenie. Szukanie wszystkiego, czego potrzebujesz, aby rozwiązać metę, jest w mojej książce uczciwą grą.

Aha, jeszcze jedna wiadomość: w tym tygodniu przypada Amerykański Turniej Krzyżówek (ACPT) w Stamford w stanie Connecticut. Będę tam, więc przyjdź się przywitać, jeśli też planujesz tam być.

W instrukcji jest napisane, że ta łamigłówka zawiera „dwie metaodpowiedzi związane z Internetem, obie o długości siedmiu liter”. Jak zwykle w przypadku meta, najlepszym miejscem na rozpoczęcie są wpisy motywu. Istnieje siedem dziwacznych nazw wymyślonych stron internetowych z całego świata, z DOT w kwadratach rebusów. (Pamiętaj, że jeśli rozwiązałeś tę zagadkę drukiem, możesz wpisać rzeczywistą kropkę w kwadratach rebusu, tak jak widać to w adresach URL. Jeśli jednak rozwiązałeś tę łamigłówkę online, nie jest możliwe wpisanie „.” dla kwadratów rebusu, więc w tym celu wystarczy wpisać litery DOT.)

 • 26A: [European webpage where you can say “Settle down” to a female deer?] Jest EASYDOE.ITi przekroczenie placu Rebus pod adresem 27D: [Elaborate request?] Jest (POWIEDZ. Trudna do przejścia wskazówka — słowo „opracować” należy traktować raczej jako czasownik niż przymiotnik — ale jest to wskazówka, nad którą siedziałem przez kilka lat i tylko czekałem, aż DO TELL wpadnie do siatki.
 • 28A: [South American webpage showing a sculpture of a rodent patterned after Erté’s style?] Jest DEKORAT.VEi przecinając ją w 15D: [“Viva Maria!” actress Brigitte] Jest PASEK(KROPKA).
 • 47A: [European webpage where you can chat with a stage mom?] Jest PLAYMA.ESi przecinając ją na 49D: [Showered attention (on)] Jest (KROPKA)ED.
 • 59A: [South American webpage showing a Calif. city pigpen?] Jest OSTATNI.ARi przecinając go na 52D: [French printer Firmin ___ (Hint: If you didn’t know of him, his name is one letter off from a word in this clue)] Jest AT (KROPKA). Sugestią w tej wskazówce był mój mały sposób na potwierdzenie, że może to być trudna odpowiedź, na której można polegać w przypadku meta opartej na rebusie, więc mam nadzieję, że zauważyłeś, że DIDOT różni się jedną literą od „nie”. Iść dalej …
 • 64A: [African webpage where you can follow an intergovernmental org.’s holy jurisdiction?] Jest NIEZOBACZ.LYi przecinając go na 66D: [Serve a sentence] Jest (PRZESIEDZIEĆ.
 • 82A: [Asian webpage with info about an old horse (but not just any old horse)?] Jest THENAG.INi przecinając go na 74D: [Samuel Beckett’s “Waiting for ___”] Jest Idź(KROPKA).
 • 109A: [North American webpage where you can get live views of a big zoo animal?] Jest HIPPOCAM.USi przecinając ją na 96D: [“Wonder Woman” actress Gal] Jest GA(KROPKA).

W dolnej połowie siatki znajduje się również podpowiedź przy 119A: [Place you might visit, and an alternate title for this puzzle] który jest PUNKT ZAINTERESOWANIA. „Punkt” jest synonimem kropki, więc jeśli udało Ci się zorientować, że potrzebujesz „.” (lub DOT) w kwadratach rebusów, to dobre miejsce, aby poszukać przynajmniej jednej z odpowiedzi na temat. Czy nazwy stron internetowych wyglądają podejrzanie podobnie do prawdziwych słów i wyrażeń? Oni są. Możesz zastąpić każdą kropkę pojedynczą literą, aby uzyskać prawidłowe wpisy w obu kierunkach:

 • EASYDOE.IT → ŁATWE DOES TOtworzenie SELL o godzinie 27D.
 • DEKORAT.VE → dekoracjaIVEtworząc BARI (włoski port morski) o 15D.
 • PLAYMA.ES → PLAYMATEStworzenie TED w 49D.
 • LASTY.AR → OSTATNI YmiARtworzenie DImi w 52D.
 • NIEZOBACZ.LY → NIEZOBACZMLYtworzenie MIME pod adresem 66D.
 • THENAG.IN → WTEDY AGAWtworzenie GOA (stan w Indiach) pod adresem 74D.
 • HIPPOCAM.US → HIPOKAMPNAStworząc GAP w 96D.

Litery, które mogą zastąpić zaklęcie kropek MAPA STRONY, który dostarcza informacji o stronach witryny, ale nie musisz tego wiedzieć w przypadku tej meta. Jego dwa słowa wskazują na strony internetowe i geografię świata, co jest głównym wnioskiem z pierwszej metaodpowiedzi.

Znalezienie drugiej metaodpowiedzi jest trudniejsze i wymaga kilku kroków. Jednak tak jak poprzednio, dobrze jest zacząć od odpowiedzi tematycznych, ponieważ na nich głównie zbudowana jest łamigłówka — i mogę powiedzieć, że PUNKT INTERESU wskazuje na drugą metaodpowiedź w bardziej subtelny sposób.

Wiesz już, że ta łamigłówka dotyczy Internetu i geografii świata, więc na tym powinieneś się skupić. Przyjrzyj się jeszcze raz nazwom stron internetowych i dodatkowo spójrz na zawarte w nich wskazówki. Czy zauważyłeś, jak powiedziałem, że są to strony internetowe z Europy, Ameryki Południowej lub dowolnego kontynentu? Możesz uzyskać więcej informacji niż tylko kontynenty. Możesz potrzebować pomocy (gdzie indziej?) w sieci WWW, aby potwierdzić, czego szukasz, ale dwie ostatnie litery każdej strony internetowej wskazują, z jakiego kraju rzekomo pochodzi dana strona. Oto dobra lista z którymi możesz się zapoznać, jeśli zajdzie potrzeba ich wyszukania.

 • IT → Włochy
 • VE → Wenezuela
 • ES → Hiszpania (tutaj uważaj, ponieważ kuszące jest myślenie, że ES może oznaczać Estonię, ale nie – ES odnosi się do jej hiszpańskiej pisowni, España).
 • AR → Argentyna
 • LY → Libia
 • W → Indie
 • USA → Stany Zjednoczone

Co teraz? Pierwsze litery nazw tych krajów nic nie mówią. Ale pomyśl o zagadce, którą właśnie rozwiązałeś. Czy pamiętasz, że widziałeś gdzieś te kraje, kiedy je rozwiązywałeś? Znajdują się one w wskazówkach i wspominają o atrakcji (lub ciekawym miejscu) w każdym kraju:

 • 24A: [Grand ___ Rimini (five-star locale in Italy)] Jest HHOTEL.
 • 51A: [Venezuelan Coastal Range flower] Jest ORCHID.
 • 54A: [Setting of the Palacio de Galiana in Spain] Jest TTAM.
 • 61D: [Mammal one might find at Argentina’s Mundo Marino] Jest SEAL.
 • 113A: [El-Kouf National ___ (wildlife area in Libya)] Jest PARKA.
 • 121D: [India ___ (badminton event held at the K.D. Jadhav Indoor Hall in New Delhi)] Jest ODŁUGOPIS.
 • 136A: [U.S. state that’s home to the Alamo] Jest TEXAS.

Weź pierwsze litery odpowiednich wpisów i przeliteruj je HOTSPOT — lokalizacja, w której można połączyć się z Internetem, ale jako wyrażenie składające się z dwóch słów „gorący punkt” jest również przybliżonym synonimem „interesującego miejsca”. Dodałem także kilka innych krajów do wskazówek, głównie po to, aby trochę trudniej było wywęszyć właściwe siedem, których potrzebujesz, ale kiedy już zablokujesz siedem krajów na podstawie nazw stron internetowych, staje się to polowaniem na padlinożerców wskazówki prowadzące do drugiej metaodpowiedzi.

Jeśli znasz jedną lub obie metaodpowiedzi, dobra robota! Jeśli nie znalazłeś żadnego z nich, nie martw się — od samego początku była to dziwna łamigłówka z kwadratami rebusów i fałszywymi adresami URL oraz dwiema metaodpowiedziami do znalezienia zamiast jednej. Ale musimy spędzać razem czas w Internecie i czy nie o to właśnie chodzi w internetowych przyjaźniach?

Do zobaczenia na ACPT, jeśli będziesz obecny!

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here