Real Madryt wychodzi żywy z pułapki Palencii

Cdla dobra el Zunder Palencia zdenerwował grę, nie trafiając w pierwszych atakach. Tavares zdobył pierwsze punkty dla Realu Madryt dwoma koszami, a miejscowych umieszczono w strefie 2-3. Po pierwszych pięciu minutach meczu podopieczni Palencii swoje pierwsze punkty w meczu zdobyli dzięki Kambie z 6,75. Ta akcja wywołała reakcję fioletowej drużyny, która zdobyła dwa punkty Pasecniksa z rzutu wolnego i świetny występ Benite’a, który zdobył kolejno rzut wolny, trzypunktowy i kosz, dając rywalowi serię 9:0 na wejście do siatki prowadzenie. mecz. (11-12). Jednak pod koniec pierwszej kwarty Real Madryt powiększył przewagę dzięki potrójnej bramce Rudy’ego (13-17).

ZDJĘCIE ACB

Majorkanin po kolejnym strzale z zewnątrz otworzył wynik drugiej kwarty. Real Madryt, który czuł się, jakby był na boisku, zdobył siedem punktów z rzędu, a miejscowy trener po przerwie na żądanie zatrzymał ich. Po przerwie fioletowe nadal nie trafiały pod kosz, co Madryt wykorzystał i wypracował sobie wygodną przewagę (13-30). Zunder Palencia próbował zareagować dwiema ofensywnymi akcjami, trójką Van der Vuursta i koszem Pasecnika (18-30).

Miejscowi nieustannie zmieniali obronę, próbując zatrzymać ofensywę gości i zmniejszyć różnicę do dziewięciu punktów (25-34), ale Campazzo, bazując na trójkach, po raz kolejny przekroczył barierę psychologiczną z 10 punktów, z którymi dotrwali do końca pierwszych 20 minut

ZDJĘCIE ACB

Po opuszczeniu szatni sędziowie zajęli centralne miejsce w meczu, odgwizdając cztery faule gospodarzy w ciągu zaledwie dwóch minut gry, co doprowadziło do remisu. Luisa Guila za protesty. Real Madryt wykorzystał to i uzyskał przewagę na tablicy wyników (33-49) z rzutu wolnego.

Caldera de Castilla płonęła przy każdej akcji. Choć Zunder Palencia dołożył wszelkich starań, aby zwiększyć intensywność gry, Real Madryt osiągnął maksymalną przewagę w meczu. (38-60). Dwa kolejne kosze wykonane przez miejscowych Chus Mateo poprosi o przerwę na żądanie. Zespół Palencii próbował płynąć pod prąd i zdołał zmniejszyć różnicę do 10 punktów (56-66) z najlepszymi minutami Haarmsa w meczu.

ZDJĘCIE ACB

Reakcja Zundera Palencii

Gra wkroczyła w ostatnią część meczu i z czasem przeciwko drużynie Palencii próbowała dokonać wielkiego wyczynu. Wsady Kamby i kolejny Haarmsa sprawiły, że miejscowi przegrywali sześcioma (62-68), a goście zmusili gości do zażądania przerwy na żądanie na osiem minut przed końcem meczu.. Kamba z trójki wyprowadził Zundera Palencię na 3 punkty (67-70). Real Madryt zareagował ponownie i na 3 minuty przed końcem uzyskał siedmiopunktowe prowadzenie (72-79):

Karta techniczna:

78- Zunder Palencia (13+17+26+22): Pieiro (0), Hands (21), Ortega (0), Van der Vuurst (15), Pasecniks (4) Haarms (16), Benite (6), Kamba (10) , Rodriguez (-), Ubal (2), Gonzlez (-) i Frankamp (4).

86- Real Madryt (17+26+23+20): Causeur (0), Campazzo (15), Tavares (2), Yabusele (6), Musa (21).- Kwintet startowy – Rudy (6), Abalde (2), Campazzo (15), Hezonja (4), Alocen (6), Deck (11), Porier (7) i Ndiaye (-).

arbitrzy: Miguel A. Prez (33), Alberto Snchez (68) i Iyan Gonzlez (71).

Przypadki: Mecz odpowiadający dwudziestemu szóstemu dniu rozgrywek Endesa League rozegrany o godzinie 12:30 w Miejskim Pawilonie Sportowym Palencia na oczach 5015 widzów. Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy uczczono Davida Nieto, prezesa Palencii Cristo Atltico.