Przygotujcie się na intensywniejsze, nietypowe opady deszczu – ostrzega mieszkańców Lagos

Lagos radzi mieszkańcom, aby przygotowali się na intensywniejsze opady deszczu

Opublikowany przez: Kazeem Ugbodaga

Rząd stanu Lagos ostrzegł we wtorek mieszkańców Lagos, aby przygotowali się na intensywniejsze i nietypowe opady deszczu, którym może towarzyszyć potężna powódź.

Rząd stwierdził, że w razie potrzeby mieszkańcy niektórych obszarów dotkniętych powodzią mogą być zmuszeni do przeniesienia się w związku z nadejściem powodzi lub wzrostem poziomu wody.

Tokunbo Wahab, komisarz ds. środowiska i zasobów wodnych, podczas wtorkowej konferencji prasowej powiedział, że w porze deszczowej 2024 r. w stanie wystąpi więcej niż zwykle opadów deszczu, których łączna liczba wyniesie: Przewidywana ilość opadów: 1936,2 mm.

Powiedział, że średnia roczna wielkość opadów przewidywana na rok 2024 wynosi 1936,2 mm, czyli jest większa niż średnia długoterminowa wynosząca 1721,48 mm, przy czym przewidywany termin wystąpienia opadów to pierwszy tydzień kwietnia i zakończenie w pierwszym tygodniu grudnia.

Powiedział, że oczekuje się, że Ikeja zacznie się 4 kwietnia, a zakończy 4 grudnia, a roczna ilość opadów wyniesie 1900 mm.

Według niego opady deszczu w Badagry będą miały początek 1 kwietnia, a ustanie 5 grudnia, co da w sumie 1978 mm opadów w ciągu roku, natomiast w Ikorodu opady pojawią się 4 kwietnia i zakończą 4 grudnia, co daje łącznie roczna ilość 1903mm.

Dodał, że opady deszczu na wyspie Lagos będą miały początek 3 kwietnia, ustanie 4 grudnia, a roczna ilość opadów wyniesie 1936 mm, natomiast na wyspie Epe opady wystąpią 2 kwietnia, zakończą się 5 grudnia i roczna ilość 1952mm.

Komisarz stwierdził, że w pierwszej połowie pory deszczowej spodziewane są opady niższe od normalnych, natomiast w drugiej połowie pory deszczowej spodziewane są opady od normalnego do powyżej normalnego.

Powtórzył, że współpraca Ministerstwa z NiMet coroczne prognozy klimatyczne są cenne jako istotne narzędzie pogodowe i narzędzie wczesnego ostrzegania dla rolników, decydentów, operatorów z różnych sektorów i przedsiębiorstw, na które mogą mieć wpływ coroczne opady deszczu.

  • Lagos ogłasza zamknięcie drogi na trzy godziny w celu montażu elementów kładki dla pieszych w Ikeja Along
  • Pożar na wyspie Lagos: LASG przeprowadzi testy integralności materiałów w sześciu budynkach
  • Wdrożenie AI musi zapewnić uczciwość, przejrzystość w kontaktach z konsumentami – LASG

Wahab powiedział, że rząd planuje udostępnić zainteresowanym stronom i pracownikom służb ratunkowych sezonową prognozę klimatyczną w stanie, dodając, że stan uruchomił i utrzymuje sieć stacji pogodowych i wodowskazów w celu monitorowania pogody i poziomu rzek w stanie oraz zwiększenia gotowość na wypadek problemów związanych z pogodą i powodzią.

„Chcemy zapewnić, że nasz stan będzie w dalszym ciągu czerpał korzyści ze starannego i rygorystycznego planowania realizacji, w miarę jak nasze środki przeciwpowodziowe są intensyfikowane, aby powstrzymać wszelkie zbliżające się opady deszczu; Ministerstwo rozpoczęło całoroczny program konserwacji systemów odwadniających, mający na celu skuteczną i wydajną ochronę przeciwpowodziową, jako uzupełnienie wydajnego i zrównoważonego systemu gospodarki odpadami stałymi” – powiedział.

Dodał, że aby skutecznie powstrzymać powodzie w rządzie stanowym, rząd stanowy jest zdeterminowany utrzymać synergię i partnerstwo z władzami dorzecza Ogun-Oshun (OORBDA), dodając, że opady deszczu z sąsiednich stanów Ogun, Oyo i Osun, uwolnienie tam i poziom wody w rzekach państwo będzie również monitorowane.

Wahab powiedział, że w ubiegłych latach partnerstwo zapewniło kontrolę i monitorowanie stałego i systemowego uwalniania wody z tamy Oyan, aby zapobiec zalaniu dolnego biegu rzeki Ogun, twierdząc, że wzajemne stosunki były bardzo korzystne i zostaną utrzymane.

Stwierdził, że w sposób proaktywny państwo wzmocniło systemy wczesnego ostrzegania o powodzi (FEWS), aby dostarczały wiarygodne, aktualne i skuteczne informacje o powodzi w odpowiednim czasie, dodał, że nisko położone społeczności Agiliti, Agboyi, Itowolo i Ajegunle będą ściśle monitorowane pod względem prawdopodobieństwa zalania rzeki Ogun, a także wszystkich innych dorzeczy w stanie.

Komisarz wyjaśnił, że oczekuje się, że duże ilości opadów i inne czynniki mogą doprowadzić do powodzi w niektórych częściach stanu, prowadząc jednocześnie do podniesienia się poziomu laguny, stwierdzając, że w przypadku dużych ruchów pływowych może to „zablokować w górę” punktów zrzutu kanałów odwadniających i że do czasu jego ustąpienia nie będzie żadnego zrzutu.

Utrzymywał, że rząd zwiększy uwrażliwianie mieszkańców terenów zalewowych głównych rzek, takich jak Owode, Iwaya, Makoko, Badia, Ijora, Isaalu, Pota i Shibiri, aby byli czujni i gotowi do przeniesienia się na wyżej położone tereny, gdy zajdzie taka potrzeba.

Chicken Consumption Tips: A Guide to Safe and Healthy Eating Habits Mixer-magazin | Sponsored Dom pod klucz: Niedrogi i w pełni umeblowany dom pod klucz (Cena 2024) Domy prefabrykowane | Reklamy w wyszukiwarce | Sponsored Jaki jest najdłużej działający laptop? Przejdź do ofert niesprzedanych komputerów Laptopy | Sponsored Ile powinieneś zapłacić pokojówce za sprzątanie domu? Oto stawki Sprzątanie domu | Sponsored Nowy mobilny klimatyzator: chłodzenie bez konieczności instalacji (szukaj tutaj) Klimatyzacja bezkanałowa | Reklamy w wyszukiwarce | Sponsored Wielu seniorów nie wie o prawie darmowym ubezpieczeniu samochodu w zależności od wieku! (Dowiedz się tutaj) Ubezpieczenie dla seniorów | Reklamy w wyszukiwarce | Sponsored

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here