L– pyta Fiskał wyrok dwóch lat więzienia dla byłego prezydenta Federacin Espaola de Ftbol Luisa Rubialesa za przestępstwa napaści na tle seksualnym i przymusu w sprawie o bezsensowny pocałunek, jaki dał graczce Jenni Hermoso po finale Pucharu Świata w Sydney, 20 sierpnia.

Ministerstwo publiczne przesłało swoje pisemne wnioski tymczasowe do Sądu Krajowegow którym wnosi także o wydanie wyroku w sprawie półtora roku więzienia za przestępstwo przymusu dla byłego trenera drużyny kobiet Jorge Vildy; Do były dyrektor marketingu Federacji Rubn Rivera i dyrektor drużyny męskiej Albert Luque.

Oprócz kary więzienia, Prokurator żąda specjalnego odebrania Rubialesowi prawa do pracy w sporcie na czas odbywania kary.o zastosowanie wobec niego środka nadzorowanego zwolnienia na okres 2 lat oraz zakaz porozumiewania się z zawodnikiem i zbliżyć się do niego w promieniu 200 metrów przez cztery lata.

Sprawa ta, zlecona przez sędziego Sądu Krajowego, toczy się poza badaniem różnych kontraktów w RFEF, takich jak transfer Superpucharu do Arabii Saudyjskiej w której toczy się także śledztwo w sprawie Luisa Rubialesa przed sądem w MajadahondaZrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here