WASZYNGTON (AP) – Prezydent Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris będą we wtorek promować swój program w zakresie opieki zdrowotnej w Karolinie Północnej, państwie będącym polem bitwy, które Demokraci mają nadzieję przechylić na swoją korzyść po tym, jak w dwóch ostatnich wyborach prezydenckich przegrali z Donaldem Trumpem.

Wiceprezydent Harris przybył na to wydarzenie przed prezydentem Bidenem.

Czternaście lat po podpisaniu przez prezydenta Baracka Obamę ustawy o przystępnej cenie Biały Dom nadal uważa opiekę zdrowotną za zwycięską kwestię podczas kampanii, w której Biden czasami znajdował się w defensywie, jeśli chodzi o imigrację lub gospodarkę. Republikanie sprzeciwiają się podpisanym przez Bidena inicjatywom mającym na celu obniżenie kosztów leczenia i wykorzystali okazję do ograniczenia praw do aborcji po tym, jak Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uchylił wyrok w sprawie Roe przeciwko Wade.

„To podzielony ekran przedstawiający opiekę zdrowotną, który zobaczysz na wyraźnym wyświetlaczu” – powiedziała Anita Dunn, starszy doradca. „Prezydent Biden, wiceprezydent Harris i Demokraci chcą poszerzyć dostęp, sprawić, by opieka zdrowotna była bardziej przystępna dla wszystkich i bronić wolności reprodukcyjnej. Republikanie chcą wypatroszyć opiekę zdrowotną, podnieść ceny i pozbawić podstawowych wolności reprodukcyjnych jeszcze bardziej, niż zostały już zagrożone”.

Karolina Północna to ostatni przystanek Bidena podczas jego podróży po stanach na polu bitwy po orędziu o stanie Unii na początku tego miesiąca, co zapoczątkowało szalony harmonogram podróży, gdy prezydent Demokratów opowiadał się za drugą kadencją w prawdopodobnym rewanżu z Trumpem, przypuszczalnym kandydatem Partii Republikańskiej .

Państwo to jest także sukcesem prezydenta w służbie zdrowia. Amerykański plan ratunkowy, środek mający na celu przezwyciężenie pandemii podpisany przez Bidena, obejmował zachęty finansowe dla stanów, aby rozszerzyły zakres Medicaid dla mieszkańców o niskich dochodach. Demokrata, gubernator Karoliny Północnej Roy Cooper, zdołał wykorzystać pieniądze w wysokości 1,8 miliarda dolarów, aby przekonać republikańskich prawodawców do realizacji jego planu. Oczekuje się, że kwalifikować się będzie ponad 600 000 mieszkańców.

Wizyta Bidena i Harrisa przypada tego samego dnia, w którym Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych rozpatruje ustne wystąpienia w sprawie dotyczącej dostępu do mifepristonu, powszechnie stosowanej pigułki aborcyjnej. Ewentualne orzeczenie może jeszcze bardziej ograniczyć dostęp do aborcji.

Biały Dom próbował zwiększyć dostępność mifepristonu jako jednej z niewielu możliwości ochrony zdolności kobiet do przerwania ciąży.

„Będziemy nadal walczyć z bezprecedensowymi atakami na swobodę kobiet w podejmowaniu własnych decyzji zdrowotnych” – powiedziała sekretarz prasowa Karine Jean-Pierre.

Po rozmowie na temat opieki zdrowotnej w Raleigh Biden i Harris wezmą także udział w zbiórce pieniędzy na kampanię w mieście. Zbudowali znaczną przewagę gotówkową nad Trumpem, mając do dyspozycji 155 milionów dolarów w gotówce na koniec pierwszego kwartału roku. Trump miał 37 milionów dolarów.

Oceny Bidena dotyczące opieki zdrowotnej należą do najwyższych w wielu kwestiach, ale w tym przypadku on również pozostaje pod znakiem zapytania. Według lutowego sondażu przeprowadzonego przez Associated Press i Centrum Badań nad Sprawami Publicznymi NORC 42% dorosłych w USA aprobuje sposób, w jaki Biden podchodzi do opieki zdrowotnej, a 55% jest temu przeciwne.

KFF, firma zajmująca się badaniem polityki zdrowotnej, przeprowadziła w listopadzie własne badanie i wykazała, że ​​59% dorosłych w USA ufa, że ​​Partia Demokratyczna lepiej poradzi sobie z kwestiami przystępności cenowej opieki zdrowotnej. Tylko 39% powiedziało to samo o Republikanach. Podobny podział istniał w zakresie zaufania, jeśli chodzi o dostęp do opieki psychiatrycznej, koszty leków na receptę oraz przyszłość ustawy o przystępnej cenie, Medicare i Medicaid.

„Jestem osobą, która wierzy, że dobra polityka to także dobra polityka i że kiedy ludzie poczują, że istnieje polityka, która pomaga im i przynosi korzyści w ich społecznościach, wtedy macie lojalnych zwolenników” – powiedział gubernator Maryland Wes Moore, Demokrata.

Moore powiedział, że sympatyzuje z wyborcami, którzy nie wierzą, że Biden wywarł znaczący wpływ na takie kwestie, jak opieka zdrowotna, ale podkreślił osiągnięcia administracji w zakresie takich polityk, jak obniżanie cen leków na receptę i ograniczanie kosztów insuliny.

„Nic nie dzieje się przez przypadek, dzieje się tak dlatego, że masz przywódców, którzy traktują to priorytetowo” – powiedział.

Trump nigdy nie przedstawił szczegółowo swoich propozycji dotyczących opieki zdrowotnej, mimo że od 2016 r. prowadził kampanię zawierającą obietnicę zakończenia ustawy o przystępnej cenie i zastąpienia jej czymś innym.

„Koszty opieki Obamacare wymknęły się spod kontroli, a ponadto nie jest to dobra opieka zdrowotna. Poważnie rozważam alternatywy” – napisał w listopadzie w poście na swojej stronie Truth Social.

Opieka zdrowotna nie była jednak głównym tematem jego kampanii w 2024 r., ponieważ zamiast tego Trump koncentruje się na imigracji, inflacji i wojnach w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Sondaże wskazują na zacięty wyścig między Bidenem a Trumpem w tym roku, a Demokraci mają nadzieję stworzyć kolejną potencjalną drogę do zwycięstwa w Karolinie Północnej.

Chociaż Demokratom nie udało się zdobyć tam mandatu do Senatu ani wyścigu prezydenckiego od 2008 r., w 2020 r. Trump pokonał Bidena w Karolinie Północnej zaledwie o 1,3 punktu procentowego. Biały Dom wielokrotnie podkreślał zastrzyki funduszy federalnych na transport, szerokopasmowy internet na obszarach wiejskich i inne inicjatywy przy wysyłaniu do państwa urzędników najwyższej administracji.

Demokraci chcą także wykorzystać to, co uważają za słabości wśród kandydatów Republikanów na stanowiska w całym stanie. Na przykład kandydaci partii na gubernatora i kuratora szkół stanowych, Mark Robinson i Michele Morrow, często wypowiadali podburzające komentarze.

„Widzimy, że Republikanie na szczeblu ogólnostanowym są wypełnieni ekstremistami MAGA, co ostatecznie zaszkodzi szansom Republikanów na ponowne zwycięstwo w stanie” – stwierdził w poniedziałek senator Jay Chaudhuri z Raleigh, bicz Demokratów w izbie. w wywiadzie. „Myślę, że w miarę zbliżania się listopada niezależni niezależni, którzy odegrają kluczową rolę w zwycięstwie w stanie, będą mogli przekonać się, jak skrajne jest stanowisko Republikanów od góry do dołu”.

Demokraci mają nadzieję, że niezrzeszeni wyborcy, największa kategoria w stanie, ochłoną Trumpa, częściowo ze względu na obawy, że jego wybór wraz z Robinsonem i Morrowem może sprawić, że firmy będą kwestionować przeprowadzkę do stanu, który obecnie przeżywa boom gospodarczy.

„Jest oczywiste, że Republikanie nominowali mnóstwo kandydatów, którzy chcą wrzucić nas z powrotem w wojny kulturowe” – powiedział w zeszłym tygodniu Cooper, gubernator Demokratów. „I Donald Trump ma rację, prowadząc w tym pociąg”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Prawa autorskie © 2024 ABC11-WTVD-TV/DT. Wszelkie prawa zastrzeżone – Associated Press przyczyniło się do powstania tego raportu.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here