Obóz w Kakul będzie w dużej mierze skupiał się na ćwiczeniach integracyjnych połączonych z wyczerpującymi zajęciami fitness. Doświadczeni trenerzy i trenerzy poprowadzą zawodników przez kompleksowy program mający na celu poprawę ich kondycji fizycznej, zwinności, umiejętności przywódczych i myślenia strategicznego.

Pakistańska Rada Krykieta (PCB) ogłosiła skład 29-osobowej drużyny krykieta Pakistanu na rygorystyczny obóz fitness we współpracy z armią pakistańską. Obóz ten, rozpoczynający się 26 marca, wyznacza początek przygotowań Pakistanu do napiętego kalendarza krykieta, którego kulminacją będą Mistrzostwa Świata ICC T20 jeszcze w tym roku.

Szokujące jest to, że w tym obozie znajdują się nazwiska Mohammada Amira i Imada Wasima. Warto zauważyć, że duet niedawno zmienił decyzję o przejściu na emeryturę.

Pakistańska drużyna krykieta trenuje przed Pucharem Świata T20

Gracze zostaną poddani próbie w obozie Kakul w Abbottabad. Celem jest zapewnienie maksymalnej sprawności fizycznej i psychicznej przed rozpoczęciem serii meczów, w tym serii meczów u siebie z Nową Zelandią, wyjazdowych wyjazdów do Irlandii i Anglii, a ostatecznie na Mistrzostwa Świata T20 organizowane przez USA i Indie Zachodnie.

Konkurencja zaostrza się wraz z odejściem na emeryturę

Podczas gdy gracze tacy jak Babar Azam, Mohammad Rizwan, Shaheen Shah Afridi i Naseem Shah są prawdopodobnie kandydatami do składu Pucharu Świata T20, niedawny powrót doświadczonych działaczy Mohammada Amira i Imad Wasima zintensyfikował rywalizację o miejsca w finałowej 15-osobowej drużynie .

Mohammad Amir odchodzi z emerytury

Melonik Pace Mohammad Amir wywołał falę szoku w świecie krykieta, ogłaszając swoje wycofanie się z międzynarodowego krykieta w 2021 r. Jednak znakomity występ w pakistańskiej Super Lidze (PSL), w tym 10 bramek w 9 meczach, skłonił go do zmiany decyzji i podjęcia sam dostępny na Puchar Świata T20.

Odkupienie Imada Wasima po PSL Heroics

Wszechstronny Imad Wasim poszedł podobną drogą. Odszedł z międzynarodowego krykieta w listopadzie 2023 r., ale cieszył się fenomenalnym sezonem PSL w drużynie Islamabad United, którego kulminacją był występ w finale Gracza Meczu. Ten imponujący powrót przekonał go do kolejnego wysiłku w walce o chwałę w Pucharze Świata.

Budowanie spójnej pakistańskiej drużyny krykieta

Obóz w Kakul będzie w dużej mierze skupiał się na ćwiczeniach integracyjnych połączonych z wyczerpującymi zajęciami fitness. Doświadczeni trenerzy i trenerzy poprowadzą zawodników przez kompleksowy program mający na celu poprawę ich kondycji fizycznej, zwinności, umiejętności przywódczych i myślenia strategicznego. Ostatecznym celem jest stworzenie dobrze naoliwionej jednostki, przygotowanej na pokonanie każdego wyzwania na boisku.

Imiona graczy to:

Babar Azam, Mohammad Rizwan, Saim Ayub, Fakhar Zaman, Sahibzada Farhan, Haseebullah, Saud Shakeel, Usman Khan, Mohammad Haris, Salman Ali Agha, Azam Khan, Iftikhar Ahmed, Irfan Khan Niazi, Shadab Khan, Imad Wasim, Usama Mir, Mohammad Nawaz, Mehran Mumtaz, Abrar Ahmed, Shaheen Shah Afridi, Naseem Shah, Mohammad Abbas Afridi, Hasan Ali, Mohammad Ali, Zaman Khan, Mohammad Wasim Jnr, Aamir Jamal, Haris Rauf i Mohammad Amir

Wybór redaktora

DRS, 25 marca, IPL 2024: Sanju Samson wybija KL Rahul, Hardik Pandya zostaje „bezdomny”


Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here