W poniedziałek dowództwo policji stanowej Delta uratowało trzy siostry, które według doniesień zostały porwane w Egbudu-Akah na obszarze samorządu lokalnego Aniocha na południu stanu.

Specjalista ds. public relations dowództwa, SP Bright Edafe, ujawnił tę informację we wtorek w poście na swoim uchwycie X.

Jego podpis brzmiał: „Wczoraj, 24 marca 2024 r., dowództwo uratowało trzy siostry, które rzekomo zostały porwane w Egbudu-Akah, w Aniocha South LGA, i aresztowało jednego z podejrzanych porywaczy.

„Siostry wróciły już do swoich rodzin. Wyczynu tego dokonano, gdy zaniepokojony mieszkaniec gminy zauważył porywaczy ciągnących dziewczynki do buszu”.

Dodał, że tego samego dnia podczas zatrzymania i rewizji agenci dowództwa zatrzymali także podejrzanego o kultystę i odzyskali wyprodukowany lokalnie, przycięty na wymiar dwulufowy pistolet.

Napisał: „Tego samego dnia w Agborze podczas zatrzymania i rewizji zatrzymano podejrzanego o kult. Podczas poszukiwań odnaleziono lokalnie wyprodukowaną, przyciętą na wymiar broń dwulufową.

„CP Abaniwonda Olufemi zarządziła przeniesienie podejrzanych do SCID w celu dalszego dochodzenia.”

PUNCH Online donosi, jak policjanci ze stanu Benue uratowali 50-letnią ofiarę porwania w Tine Nine w Zaki Biam na obszarze samorządu lokalnego Ukum.

Mówi się, że ofiarę odnaleziono w śpiączce, po tym jak porywacze ją porzucili. Później został zabrany do Szpitala Ogólnego w Zaki-Biam, gdzie otrzymał ulgę.

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here