Uzbrojeni mężczyźni podejrzani o przynależność do kultystów zastrzelili Bobby’ego Kabaha i jego ciężarną żonę w Ogwashi-Uku na obszarze samorządu lokalnego Aniocha South w stanie Delta.

Incydent, który miał miejsce w środę wieczorem, ma miejsce w kontekście trwającej wojny kultowej pomiędzy członkami rywalizujących ze sobą grup kultowych w społeczności.

PUNCH Metro zgromadziło się, że incydent ten wprawił społeczność w zamieszanie i żałobę.

Źródło społeczne, które rozmawiało z naszym korespondentem pod warunkiem zachowania anonimowości, wyjaśniło, że Kabah odpoczywał ze swoją ciężarną żoną w domu w dzielnicy Agidiasei, kiedy około 20:35 do jego domu weszło dwóch uzbrojonych mężczyzn i otworzyło do nich ogień.

Powiedział: „Bobby był w domu ze swoją kobietą, ponieważ leczy kontuzję nogi w wyniku niedawnego wypadku motocyklowego.

„Napastnicy weszli do jego domu od tyłu, spotkali go i jego ciężarną żonę, po czym otworzyli ogień, zabijając ich oboje na miejscu”.

PUNCH Metro donosi, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni tocząca się wojna kultowa w Ogwashi-Uku pochłonęła jak dotąd sześć ofiar śmiertelnych.

Po skontaktowaniu się z nim funkcjonariusz ds. public relations policji stanowej DSP Bright Edafe potwierdził w czwartek informację o zabójstwie.

Edafe powiedział: „Tak, to potwierdzone. Nie są mężem i żoną, ale mieszkali razem i zostali zabici w tym samym domu.

„Komisarz Policji nakazał skierować sprawę do państwowego CID.”

Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał i inne treści cyfrowe na tej stronie nie mogą być powielane, publikowane, nadawane, przepisywane ani redystrybuowane w całości ani w części bez uprzedniej wyraźnej pisemnej zgody firmy PUNCH.

Kontakt: [email protected]

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here