CLEARWATER, Floryda — Co menedżera Toronto Blue Jays, Johna Schneidera, wyróżniało podczas obozu Erniego Clementa?

„Myślę, że przez całą wiosnę chybił jednego skoku” – powiedział Schneider z szerokim uśmiechem.

Rzeczywiście, po sensacyjnym obozie powiedziano Clementowi, że zapewnił sobie zasłużone miejsce w składzie w dniu otwarcia, powiedział menadżer Blue Jays w niedzielę po porażce klubu z Philadelphia Phillies na BayCare Ballpark 2:0 w ich przedostatnim meczu w lidze Grapefruit League.

„Jego gra bardzo ewoluowała w ciągu ostatniego roku” – powiedział Schneider. „Sprawne uderzanie piłki, wszechstronność w defensywie, (prowadzenie) baz. Po prostu wszystko, naprawdę. Naprawdę skręcił zakręt w zeszłym roku z (asystentem trenera uderzania) Mattem Hague w Buffalo i po prostu nigdy się nie zatrzymał. Więc naprawdę zmusił nas do tego. Zagrał naprawdę dobrze.”

Wraz z Clementem Schneider poinformował także drugiego bazowego Davisa Schneidera i wyznaczonego pałkarza Daniela Vogelbacha, że ​​utworzyli skład na dzień otwarcia. Rezerwowy łapacz Brian Serven został poinformowany, że w sobotę dołączył do drużyny. Ci czterej dołączają do dziewięciu starterów i uzupełniają 13 graczy na pozycjach drużyny; jednakże 26-osobowy skład nie jest jeszcze ustalony, ponieważ Blue Jays w dalszym ciągu oceniają stan zdrowia i gotowość kilku kluczowych miotaczy, w tym Kevina Gausmana, który ma rozpocząć poniedziałkowy ostatni mecz Ligi Grejpfrutów przeciwko Pittsburgh Pirates w Bradenton na Florydzie. .

Wróćmy jednak do Clementa, który w lutym przybył do kompleksu rozwoju zawodników Blue Jays w Dunedin na Florydzie, dwa tygodnie przed rozpoczęciem obozu, aby dobrze przygotować się na kluczowe sześć tygodni. Clement powiedział, że dodatkowy czas poświęcony na grę pomógł mu wyprzedzić konkurencję, jeśli chodzi o oglądanie na żywo rzucania i przyjmowania piłek po ziemi po całym boisku.

Wynik? Clement osiągnął wynik 0,356/0,383/0,644 trzema home runami i tylko jednym (!) strikeoutem w 16 wiosennych meczach treningowych.

Po takim występie Clement nie pozostawił Blue Jays innego wyboru, jak tylko włączyć go do składu. Bramkarz, który właśnie skończył 28 lat, nie ma szans na grę w niższej lidze, więc wysłanie go do drużyny juniorów wymagałoby od niego przejścia przez zrzeczenie się umowy, a jest mało prawdopodobne, że prześliznąłby się przez to bez uznania.

Szanse Clementa na dostanie się do klubu ponownie wzrosły, gdy Toronto sprzedało innego gracza użytkowego Santiago Espinala do Cincinnati Reds, co pomogło uporać się z korkiem na środku pola bramkowego.

Przemawiając w klubie w niedzielę rano, na kilka godzin przed tym, jak Clement dowiedział się, że dołączył do zespołu, powiedział, że jest zadowolony ze swojego występu tej wiosny, zwłaszcza że przyjechał na obóz z planem, co chce zrobić, aby być gotowym na sezon i udało mi się tego trzymać.

„Wszystko, co mogę zrobić, to grać swoją grę i spróbować pomóc tym chłopakom wygrać, kiedy tam jestem” – powiedział Clement. „Nie stworzyli jeszcze dokładnego składu, ale zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, kontrolowałem wszystkie elementy sterujące i cokolwiek się stanie, to się stanie”.

Clement już raz znalazł się w składzie na Dzień Otwarty, w 2022 roku z Cleveland Guardians. W tym roku również miał doskonałą wiosnę – w 14 meczach uzyskał OPS na poziomie 1,269 – ale nie przełożył tych wyników na cały sezon. Osiągnął wynik 0,200/0,264/0,221 dla Guardians w 63 meczach i we wrześniu został wyznaczony do przydziału. Wspominając ten okres swojej kariery, Clement powiedział: „Uciekłem od pewnych rzeczy i nie wykorzystałem szans, które chciałem mieć”.

Opowiadając o swoich doświadczeniach sprzed dwóch sezonów, Clement powiedział: „Nie znałem dokładnie swojej roli – a raczej wrzucenie mnie w ogień w roli użytkowej było dla mnie małą zmianą tempa. Ale mam znacznie jaśniejszą głowę i zdecydowanie jestem do tego znacznie lepiej przygotowany (teraz).”

Zespół Blue Jays zeszłej wiosny podpisał kontrakt z Clementem w niższej lidze, a pomocnik nawiązał znaczącą współpracę z Hague, który w tym czasie był trenerem uderzeń Triple-A Buffalo Bisons i od tego czasu został dodany do sztabu głównej ligi. Clement powiedział, że poprawił część swojej mechaniki podczas spotkania z Hagą, ale przede wszystkim chodziło o opracowanie lepszego planu od razu i rozważne podejście do każdego ataku. Clement powiedział, że w tym roku był w stanie kontynuować to podejście, korzystając jednocześnie z większej mocy.

„Odkryłem, na czym mogę zadawać obrażenia i na jakich rzutach najlepiej sobie radzę” – powiedział Clement. „Posiadanie pomysłu i planu przed atakiem jest czymś ogromnym. Przez całą wiosnę trzymałem się tego dość zdyscyplinowany.”

Już sama myśl o umieszczeniu go w składzie na dzień otwarcia była dla Clementa ekscytująca w niedzielny poranek.

„To by wiele znaczyło, ponieważ naprawdę, naprawdę chcę być tutaj z tymi chłopakami” – powiedział. „To byłoby wyjątkowe. Włożyłem dużo pracy, więc miło byłoby zostać za to nagrodzonym”.

Wraz z Clementem, który obejmie rolę pomocnika na ławce rezerwowych, Toronto dodało Schneidera jako praworęczne uzupełnienie Cavana Biggio na drugiej bazie, a jednocześnie stanowiącego zagrożenie mocnym uderzeniem, zwłaszcza przeciwko leworęcznym pałkarzom. Tymczasem Vogelbach może stanowić dla drużyny Blue Jays zagrożenie ze strony lewej ręki, zarówno jako główny rozgrywający, jak i wchodzący z ławki rezerwowych, powiedział Schneider.

„To naprawdę dobrze uzupełnia to, co już mamy” – powiedział menadżer Blue Jays o Vogelbachu. „Jego osiągnięcia są naprawdę dobre i jestem podekscytowany faktem, że on także jest tą osobą w grupie”.

Bardziej defensywny Serven pokonał Paytona Henry’ego w roli rezerwowego łapacza, zastępującego kontuzjowanego Danny’ego Jansena. Vogelbach i Serven nie byli zaproszonymi osobami, więc trzeba będzie ich dodać do 40-osobowego składu. Blue Jays mają wolne tylko jedno miejsce, więc jedno będzie musiało zostać zwolnione.

Jeśli chodzi o decyzje dotyczące rzutów karnych, po poniedziałkowym meczu drużyna Blue Jays powinna mieć większą jasność co do swoich sztabów. Oczekuje się, że Gausman, którego tej wiosny spowolniło zmęczenie ramion, wykona około 55 narzutów przeciwko Piratom i w zależności od tego, jak będzie wyglądał i jak się będzie później czuł, może rozpocząć kolejny start w sezonie zasadniczym, aczkolwiek przy rygorystycznym liczeniu rzutów .

Tymczasem w Bullpen Jays Blue Jays nadal oceniają, czy Erik Swanson (ucisk prawego przedramienia) i Jordan Romano (zapalenie prawego łokcia) będą gotowi na rozpoczęcie sezonu.

Jeśli Gausman rozpocznie sezon w rotacji, Mitch White będzie najprawdopodobniej głównym zawodnikiem w klatce, ale jeśli Blue Jays uznają, że potrzebują jeszcze większej długości składu, mogą rozważyć sprowadzenie Yariela Rodrígueza lub Wesa Parsonsa. Nate Pearson i Zach Pop również będą w składzie jako siłacze, jeśli Swanson i/lub Romano nie będą dostępni na początku sezonu.

(Zdjęcie: Jonathan Dyer / USA Today)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here