Piqué zwalnia Sarabię

mithe Sararabia już jest historia w tym Andora. Trener, który wypromował drużynę Księstwa na drugie miejsce, opuszcza klub w kategorii Srebrnej, będąc jednak „czerwoną latarnią”. Tą decyzją Gerard Piqu odprawia swojego pierwszego mistrza jako maksymalny udziałowiec klubu andorskiego.

Trójkolorowy klub wydał oświadczenie, w którym poinformował o zwolnieniu Sarabii, w którym można przeczytać: „Eder Sarabia przestaje być trenerem pierwszego zespołu FC Andora. Zarząd podjął taką decyzję ze względu na słabe wyniki drużyny trójkolorowej i mając na celu wyprostowanie kursu, próbę osiągnięcia trwałości w zawodowej piłce nożnej. Podobnie, od istoty trójkolorowej, chcemy okazać naszą głęboką wdzięczność temu, co już jest jeden z najważniejszych techników w historii klubu za pracę w ciągu tych niewiele ponad trzech lat kierowania zespołem.

robi Sarabia przybył do Księstwa w styczniu 2021 roku i już w swoim pierwszym sezonie na ławce rezerwowych pierwszego zespołu wywalczył awans do Primera RFEF i zagraj w baraż o awans w Segunda División. Ale przy tej okazji spółka zależna Real Sociedad uniemożliwił drużynie wykonanie skoku do profesjonalnej piłki nożnej.

Historyczny wzrost

To było w drugi sezon trenera na ławce rezerwowych, pierwszy od początku, kiedy udało się uzyskać długo oczekiwany awans do LaLigiI historyczny kamień milowy dla podmiotu. Co więcej, rok później, podczas premiery w w profesjonalnej piłce nożnej zespół kontynuował błyskotliwą karierę, zajmując doskonałe siódme miejsce. Kilka dobrych wyników, które w tym roku, pomimo świetnego początkutrójkolorowi nie byli w stanie utrzymać, Dlatego klub szuka teraz rozwiązania, które pozwoli utrzymać tę kategorię.

W ten sam sposób „klub chce również podziękować pracy i zaangażowaniu drugiego trenera Jon López, szef przywództwa Javier Marigorta człekanalityk Guillermo Gmez Co też nie będą kontynuowane w dyscyplinie trójkolorowej”.Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here