PALM HARBOR na Florydzie — Rok niezwykłych zwycięzców PGA Tour znalazł swojego najbardziej radosnego mistrza w historii — Petera Malnatiego, który w niedzielę wygrał mistrzostwa Valspar, zdobywając swoje pierwsze zwycięstwo w PGA Tour od 2015 roku.

Malnati rozpoczął dzień dwa uderzenia od prowadzenia, występując w gronie zawodników rywalizujących o trofeum. Po ostatniej rundzie 67 i kończąc tydzień z wynikiem 12 poniżej, Malnati trzymał w ramionach swojego syna Hatchera na 18. greenie i ze łzami w oczach dzielił się swoją historią.

„Ten moment wygrania turnieju i chwili, gdy twoja rodzina wychodzi na green, wielkie uściski i tak dalej, to coś, co widziałem w innych rodzinach i to było moje marzenie. W ciągu ostatnich dziewięciu lat grałem w golfa wiele razy, zastanawiając się, czy kiedykolwiek to nastąpi” – powiedział Malnati. „Pogodziłem się z tym, kim jestem, jak żyję i jaką pracę w to włożyłem. Gdybym nigdy nie przeżył tego momentu, jaki przeżyłem dzisiaj, czułbym się zupełnie dobrze. Ale człowiek jest wyjątkowy.”

Kiedy Malnati wykonał zwrot, był mocno zaangażowany w sprawę, ale nadszedł także czas na wykonanie ruchu, a grająca partnerka Mackenzie Hughes przez chwilę znajdowała się na szczycie tabeli liderów. Atak rozpoczął się z numerem 10, kiedy Malnati oddał swój drugi strzał z dystansu 16 cali i wykonał birdie z zaczepu. Na par 5 11 oddał drugi strzał z sosnowej słomy nisko i prosto na linię, co dało mu około 80 jardów na green. Uderzył go na cztery stopy, po kolejnego birdie. To był kolejny wspaniały drugi strzał z 12, który podniósł go na wysokość 15 stóp i wykonał birdie putt.

Gdy piłka Malnatiego potoczyła się w kierunku pucharu, zamknął oczy i spojrzał w niebo. Kiedy w końcu je ponownie otworzył, wyraził zdziwienie, że putt wpadł do kubka. Nagle był w wieku 11 lat i miał turniej w garści.

„Powiedziałbym, że od około 13. tee nie czułem się sobą” – powiedział Malnati. „Byłem naprawdę podekscytowany. Byłem w stanie naprawdę podwyższonej energii. Musiałem więc po prostu kontynuować swój proces… w większości udało mi się go wykonać.

Cameron Young zapewnił dramat, remisując z Malnatim na poziomie 11 poniżej. Jednak ten drugi, grający w grupie za pierwszym, wykonał birdie z numerem 17 mniej więcej w tym samym czasie, gdy strzał Younga z tee na numer 18 leciał strasznie w lewo, pozbawiając go ptasiowatego wyglądu. Skończył z trzema puttami na bogey i zajął drugie miejsce solo, wciąż szukając zwycięstwa w PGA Tour.

Malnati (36 l.) należy do bardziej kolorowych i wciągających graczy PGA Tour, ma serce na dłoni i może wyróżnić się na Driving Range, na którym jest mnóstwo niezadowolonych milionerów. Nosi kapelusz typu Bucket, aby uczcić pamięć przyjaciela i byłego golfisty PGA Tour, Jarroda Lyle’a, który zmarł w 2018 roku po walce z białaczką. Malnati używa żółtej piłki, ponieważ była to ulubiona piłka jego 4-letniego syna. Reaguje na każde uderzenie pięścią i regularnie kontaktuje się z fanami, nawet jeśli po raz pierwszy od lat bierze udział w zawodach w niedzielę. Wykorzystał ambonę, którą zapewnia zwycięstwo w PGA Tour, aby porozmawiać o tym, dlaczego wydarzenia takie jak Mistrzostwa Valspar i inne wydarzenia niesygnowane mają znaczenie w nowej wersji turnieju, co często sprawia wrażenie, że są czymś mniejszym.

Od zwycięstwa w Sanderson Farms w 2015 r. Malnati przez całe sezony nie znalazł się w pierwszej dziesiątce, a od tego czasu ma na swoim koncie jedno drugie miejsce – w Sanderson Farms w 2021 r. Grał w trzech głównych ligach i nigdy nie zakwalifikował się do żadnej z nich. Już od 10. roku życia jest uosobieniem czeladnika PGA Tour, do tego stopnia, że ​​został wybrany do Rady ds. Polityki PGA Tour, aby reprezentował ten kontyngent wśród graczy biorących udział w tournee. „Te 90 procent”, jak to nazywa.

W niedzielę ponownie zwyciężył w PGA Tour, udając się na swoje pierwsze zawody Masters. Powiedział, że odrzucił każde zaproszenie, jakie kiedykolwiek otrzymał, czy to jako fan, czy też grając w Augusta National Golf Club, czekając na zaproszenie od samego klubu.

„Prawdopodobnie przyjmę to zaproszenie” – powiedział Malnati. „Co byłoby dla mnie, wiesz, spełnieniem kolejnego marzenia z dzieciństwa”.

(Fot.: Julio Aguilar / Getty Images)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here