NNie liczy się to dla mistrzostw, ale liczy się dla morale żołnierzy… i dla… aktualny stan konta pilota i zespołu. Lexa Palou (Chp Ganassi Racing) włożył do kieszeni 500 000 dolarów że 27 pilotów IndyCar 2024 w tym Wyzwanie za 1 milion dolarów przez Klub Termalny. Test bez punktacji, ale z portfel o wartości 1,75 miliona dolarów że gwiazdy amerykańskich jednomiejscowych samochodów zostały udostępnione.

Największy cios przypadł Hiszpanowi, obecnemu mistrzowi IndyCar, który zdominował to wydarzenie To miało zakończyć się wielkim fiaskiem. z powodu luki w koncepcji zasad: kilku pilotów dokonało strategia pójścia na spacer w pierwszej części finału, aby w drugiej mieć lepsze opony. I Największą ekscytacją było sprawdzenie, czy to zadziałało. weekendu, podczas którego spodziewano się, że kierowcy będą pokonywać pełne okrążenia przez cały czas wyścigi sprinterskie.

Wypadek na początek

The pierwszy rękaw Zaczęło się intensywnie, bo przed pierwszym zakrętem doszło do pierwszego wypadku: Dixon popchnął Grosjeana, który wykonał a strajk przeciwko Rinusowi VeeKayowi i spowodował pierwszą żółć, która uwarunkowała rękaw.

Francuz i Holender pożegnali się z nagrodą (też Dixonaco zostało ukarane m.in przejechać), natomiast Rosenqvist i McLaughlin zapewnili sobie dwa pierwsze miejsca oraz Najbardziej faworyzowane były Newgarden, trzecie i Herta, szóste dla mela A właściwie cztery najbardziej Lundgaarda y Canapino To oni dotarli do finału.

Palou, dominujący

Palou bez problemu wygrał swoją eliminację. Obydwa Ganassiktórzy utworzyli pierwszy rząd, zablokowali pozostałym na zjeździe opcje, bezpiecznie pokonali pierwszy zakręt i rzucili się w stronę dublet w swojej serii. Najciekawsza walka była za m.in walka trzech McLarenów wśród nich postęp. Cała trójka znalazła się za czołową szóstką…

Z Palou (który zyskał pięć sekund na Armstrongu, w tym samym samochodzie, na 10 okrążeń) dostali się do finału Grahal (w sprawach 17 espaolu!!, Lundqvista, Fittipaldiego y Rossiegoktórym udało się wciągnąć do walki o worek McLarena.

Finał… ze strategiczną niespodzianką

Sytuacja Palou w finale była idealna gdyż ustanawiając najlepszy czas spośród 27 kierowców we wczesnej porannej klasyfikacji, wystartował w pole position także do decydującego rękawa. Oczywiście, trudności będą rosły, ponieważ teraz będą 20 okrążeń podzielonych na dwie serie po 10 okrążeń…z przerwą na równiku, na którym opon nie dało się zmienić.

Palou znów pokazał się z dobrej strony i umieść dystans z McLaughlinaktóry na starcie zajął drugie miejsce poprzez wyprzedzanie Rosenqvista. Ale niespodzianka przyszedł od tyłu, z kilku kierowców celowo zwolniło tempo, aby oszczędzać koła fajniej na drugą część wyścigu (kiedy wszyscy się przegrupowali). Dość wspomnieć, że trzy ostatnie, Canapino (9), Herta (10) r Fittipaldiego (11) zakończyć ponad minutę od Palou po zakończeniu pierwszej połowy.

A mądra strategia… ale to nie zrekompensowało większego tempa Palou, które nie dawało wyboru McLaughlinowi na starcie… ani nikomu, kto nadjeżdżał z tyłu na nowszych Firestones. W tej „alternatywnej” strategii najlepsza okazała się Herta, która wspięła się na 4. miejsce w wyścigu (przyznano 100 000 dolarów), ale bez opcji przeciwko Palou.

Hiszpan był więcej niż zadowolony z wynikuzwłaszcza że zespół znów miał wspaniały weekend: „Jestem bardzo szczęśliwy. Przez cały weekend jechaliśmy bardzo szybko, Wszyscy w zespole wykonali świetną robotę.„, przyznał. Jeśli chodzi o strategię, przyznał to Był zaskoczony tak dużym zarządzaniemale się do tego przystosowali: „Spodziewałem się, że wszyscy będą atakować trochę bardziej, ale Widzieliśmy ludzi rezerwujących i też graliśmy w tę grę w pierwszym przejeździe. Ostatecznie opony okazały się wystarczająco dobre, Z tyłu była niewielka przyczepność, ale wystarczająca dla pół miliona“, powiedział.

The IndyCar powrócić do konwencjonalnego formatu. konkurencyjny, następny kwietnia, 21 w jednym z klasycznych mistrzostw miejskich: Długa plaża.

LAT/Honda Racing

Kwalifikacja do Wyzwania 1 Milion Dolarów

  1. Lexa Palou (Ganassi) – 500 000 dolarów.
  2. Scotta McLaughlina (Penske) – 350 000 darów.
  3. Flixa Rosenqvista (Meyer Shank) – 250.000 dlares.
  4. Serce Coltona (Andretti) -100 000 dolarów.
  5. Marcusa Armstronga (Ganassi) – 50 000 dolarów.
  6. Linusa Lundqvista (Ganassi) – 23 000 dolarów.
  7. Aleksandra Rossiego (McLarena) – 23 000 dolarów.
  8. Józefa Newgardena (Penske) – 23 000 dlares.
  9. Christiana Lundgaarda (RLLR) – 23 000 dolarów.
  10. Augustina Canapino (trzciny) – 23 000 dolarów.Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here