Kansas City Chiefs wymienili gwiazdę narożnika L’Jariusa Sneeda na rzecz Tennessee Titans w zamian za wybór w trzeciej rundzie draftu w 2025 roku. W 2024 roku zespoły zamieniły się także zawodnikami w siódmej rundzie.

Dlaczego dokonali handlu

The Chiefs używali tagu franczyzowego na Sneedzie, wiedząc, że transakcja jest możliwa. Podobnie jak w przypadku niemal każdego gracza oznaczonego franczyzą, żadna drużyna nie zamierzała oddać dwóch wyborów w pierwszej rundzie na rzecz podpisania kontraktu ze Sneedem na warunkach tagu, więc wymiana za niższą rekompensatę była zawsze bardziej prawdopodobna.

Chiefs nie byli gotowi płacić Sneedowi za jednego z czołowych obrońców w lidze, więc w zasadzie pozwolili mu odejść. Tymczasem Tytani nabierają sił w tym miesiącu, a rzut rożny w najwyższej klasie rozgrywkowej w lidze z utalentowanymi rozgrywającymi będzie cennym nabytkiem.

GŁĘBIEJ

Kim są najlepsi dostępni wolni agenci NFL? Justin Simmons, lista głównych Josha Reynoldsa

Stopień handlowy (Tytani): A

To ogromne zwycięstwo Tytanów. Zapewniają elitarnemu graczowi pozycję premium w przyszłym wyborze w trzeciej rundzie. 27-letni Sneed dopiero wkracza w najlepszą formę i powinien wywierać wpływ przez kilka lat – zakładając, że zwiążą go długoterminowym kontraktem, co powinno być tylko kwestią czasu.

Miło jest także skorzystać z faktu, że rozgrywający Will Levis ma swój debiutancki kontrakt. Dzięki Sneadowi, skrzydłowemu Calvinowi Ridleyowi, obrońcy Tony’emu Pollardowi, obrońcy liniowemu Kennethowi Murrayowi i kilku dodatkowym członkom linii ofensywnej, Tytani pracują nad przyspieszeniem odbudowy drużyny wokół młodego rozgrywającego.

Stopień handlowy (szefowie): F

Nawet Eric Stonestreet nie potrafi znaleźć różowego sposobu na namalowanie tego.

Chociaż zrozumiałe jest, że Chiefs nie mogli znaleźć miejsca dla Sneeda w ramach długoterminowej umowy, byłby dla nich cenniejszy w składzie podczas roku swojej franczyzy.

Mało tego, ale prawdopodobnie pomógłby Chiefs uzyskać uzupełniający wybór w trzeciej rundzie draftu 2026, gdyby za rok przeszedł na emeryturę. Dlatego Chiefs rok wcześniej zrezygnowali z sezonu Sneeda na rzecz lepszego wyboru w trzeciej rundzie. Taka logika sprawdziłaby się w przypadku niektórych drużyn, ale nie ma większego sensu w przypadku odwiecznego faworyta Super Bowl należącego do dynastii.

Jasne, że Chiefs poradzą sobie, ponieważ Patrick Mahomes nadal będzie Patrickiem Mahomesem. Rozgrywający supergwiazda w zeszłym sezonie w jakiś sposób wzniósł swoją grę na jeszcze wyższy poziom, aby zrekompensować pewne niedociągnięcia w składzie, i otrzyma zadanie zrobienia tego ponownie w 2024 roku. Liczą również na koordynatora obrony Steve’a Spagnuolo, aby nadal zdziałał cuda. dla swojej jednostki.

Handel Sneedem wydawał się prawdopodobny przez dłuższy czas. Jednak rezygnacja z niego w przyszłym wyborze w trzeciej rundzie nie ma sensu.

(Zdjęcie: Ryan Kang / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here