Niemcy pokonują Francję 2:0 na Parc Olympique Lyonnais

Gospodarze Euro 2024 pokonali w Lyonie finalistów Mistrzostw Świata FIFA 2022.

Niemcy wygrały z Francją 2:0 w Lyonie po tym, jak Florian Wirtz strzelił najszybszego gola w historii Niemiec.

Niemiecka drużyna zaskoczyła swojego przeciwnika, gdyż potrzebowali zaledwie 7 sekund na zdobycie 1ul gola w meczu. Toni Kroos, który zdecydował się na powrót do kadry narodowej, asystował Florianowi Wirtzowi, który strzelił fenomenalnego gola z dystansu.

Francuska gwiazda Kylian Mbappe miała 2 szanse na zdobycie gola pomiędzy 22II i 25t minucie, ale napastnik PSG spudłował obu.

Niemcy podwoiły prowadzenie na początku 2II w połowie, gdy Jamal Musiala pięknie asystował Kaiowi Havertzowi, a napastnik Kanonierów wbił piłkę w pustą siatkę.

Maximilian Mittelstadt prawie strzelił gola samobójczego ręką w 88t minucie piłka nie wpadła do siatki Niemiec, a sędzia nie podyktował Francji rzutu karnego po analizie VAR.