SIlvia Tortosa zmarła dziś rano w klinice w Barcelonie. Została performerką, która rozpoczęła karierę w wieku zaledwie 15 lat jedna z wielkich muz ekspozycji lat 70-tych. Po długiej chorobie, o której nie informowano mediów, 77-letnia aktorka umiera po długiej karierze w dziedzinie interpretacji.

Katalonka stawiała swoje pierwsze kroki „Czarnoksiężnik z krainy Oz” gra Doritę. Kiedy idziesz do kina, żyjesz tym „Ostatnia sobota” – film Pedro Balaa. W swojej bogatej karierze zawodowej zanurzyła się w projektach, które odcisnęły piętno na scenie ogólnopolskiej, takich jak m.in „Farmacia deguardia”, „Curro Jimnez” lub „Arde Madrid”.

Na dużym ekranie wyreżyserowali go reżyserzy kalibru José Luis Garci czy Eugenio Martín w filmach fabularnych takich jak „Asignatura Pdiente” czy „Pnico en el Transiberiano”. W filmie pełniła także rolę reżysera „Piękne muequity”. Twój udział w teatr Jest to również godne uwagi, ponieważ kryje się za nim kilka dzieł.

The Związek Aktorów i Aktorekza pośrednictwem konta X, dawniej Twittera, pożegnała się z aktorką publikacją, w której napisano: „Spoczywaj w pokoju, partnerze”.

Płonąca kaplica stanie w najbliższy poniedziałek, 25 marca

Ze swojej strony jego przedstawiciel i rodzina przekazali list, w którym zostali poinformowani o tej wiadomości: „Przyjaciele, współpracownicy i media, z Waszej agencji przedstawicielskiej z przykrością informujemy, że nasza ukochana Silvia Tortosa zmarła dzisiaj, 23 marca w Barcelonie, po ciężkiej walce z nowotworem”.

„Chcemy transmitować swą wdzięczność i sympatię wszystkim swoim przyjaciołom, bliskim, wielbicielom i mediomktóra zawsze kochała i wspierała Silvię przez 60 lat jej pracy zawodowej” – dodała w komunikacie prasowym.

Kaplica pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek, 25 marca, od 9:30 do 12:00, w sali 6 kostnicy Les Corts (Barcelona). Pogrzeb odbędzie się, zgodnie z jej życzeniem, o godzinie 13:30 na cmentarzu Montjuic, obok jej rodziców” – podsumowała list.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here