Sędzia został wyciągnięty w przerwie sobotniego meczu pierwszej rundy turnieju NCAA kobiet NC State-Chattanooga. Zmiana ta zwykle ma miejsce tylko wtedy, gdy sędzia odniesie kontuzję w trakcie meczu.

W związku z tą zmianą NCAA wydało reporterom oświadczenie, którego treść brzmiała częściowo: „Po rozpoczęciu meczu dowiedziano się, że sędzia nr 2 Tommi Paris miał konflikt w tle, który, jeśli był znany, uniemożliwiał jej pracę w przydzielonej grze. Podjęto decyzję o przeniesieniu Angeliki Suffren, która brała udział w pierwszym meczu sesji, na stanowisko sędziego drugiego, ponieważ zapewniało to najwięcej wrażeń na korcie i pozwalało na utrzymanie pełnego składu sędziowskiego oraz gotowości do gry.

Z profilu Paris na LinkedIn wynika, że ​​uzyskała tytuł magistra administracji publicznej na Uniwersytecie Chattanooga.

Sędziowie nie powinni mieć żadnych konfliktów z żadną z drużyn podczas meczu. W tej sytuacji zarówno NCAA powinna była upewnić się, że nie została przydzielona do tej gry, jak i Paris powinna była ujawnić swój osobisty konflikt. W ubiegły weekend przekazano urzędnikom zadania sędziowskie w pierwszej rundzie. Nie jest jasne, dlaczego ani NCAA nie znała tych informacji, ani dlaczego Paryż nie poruszyłby konfliktu interesów.

Sprawę jeszcze bardziej niejasną pogarsza fakt, że 2 grudnia Paryż był sędzią meczu stanu Mississippi–Chattanooga w sezonie zasadniczym, jak wynika z pudełkowego wyniku meczu.

Ponadto nie jest jasne, dlaczego NCAA zdecydowała się włączyć Suffren do składu sędziowskiego, skoro sędziowała już wcześniej tego dnia mecz Tennessee–Green Bay, zamiast postępować zgodnie z procedurą NCAA, w której wcześniej wybrany sędzia rezerwowy byłby wykorzystywany jako sędzia alternatywny.

Sportowiec zwrócił się do NCAA o dalsze wyjaśnienia, dlaczego nie wykorzystano rezerwowego urzędnika.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: William Howard / USA Today)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here