Anioły:
Władze poinformowały w poniedziałek, że nastolatka śmiertelnie postrzeliła się z pistoletu zastępcy szeryfa w holu biura szeryfa w Kalifornii.
W niedzielny wieczór anonimowa dziewczyna zaczęła dobijać się do drzwi stacji w City of Industry niedaleko Los Angeles.
Gdy funkcjonariusze poszli otworzyć drzwi, dziewczynie udało się wyrwać jednemu z nich broń służbową.
„Nieletni rzucił się do holu, sięgnął po kaburę zastępcy funkcjonariusza i wziął ją w posiadanie” – oznajmiło biuro szeryfa hrabstwa Los Angeles w komunikacie prasowym.
„Doszło do bójki pomiędzy posłami a nieletnim uzbrojonym w broń palną posła” – czytamy w komunikacie.
„W czasie bójki nieletni doznał rany postrzałowej, którą sam sobie zadał”.
Przybyłe na miejsce pogotowie stwierdziło zgon dziewczynki.
Detektywi z wydziału zabójstw badali incydent, który według urzędników miał związek z telefonem otrzymanym przez funkcjonariuszy w związku z awanturami rodzinnymi.
Policja amerykańska jest rutynowo uzbrojona i zawsze nosi ją przy sobie.
Biuro szeryfa hrabstwa Los Angeles stwierdziło, że niedzielna ofiara śmiertelna „nie była incydentem w wyniku strzelaniny z udziałem zastępcy funkcjonariusza”, używając terminologii stosowanej w przypadku postrzelenia przez funkcjonariusza.
Brutalne starcia policji z obywatelami nie są w tym kraju rzadkością.
Z danych gazety „Washington Post” wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy policja w całym kraju zastrzeliła ponad 1100 osób.
Liczby nie są oficjalne, ponieważ policja nie ma obowiązku zgłaszania incydentów rządowi federalnemu.
Policja i jej zwolennicy twierdzą, że powszechność posiadania broni w społeczeństwie amerykańskim oznacza, że funkcjonariusze muszą zakładać, że osoby, z którymi mają kontakt, mogą być uzbrojone.
Broń palna pochłania co roku dziesiątki tysięcy ofiar śmiertelnych w Stanach Zjednoczonych – kraju, w którym jest więcej broni niż ludzi.
Sondaże pokazują, że większość Amerykanów opowiada się za bardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi broni palnej, ale potężne lobby zajmujące się bronią palną i zmobilizowani wyborcy popierający silną kulturę posiadania broni palnej w kraju utrudniają działania Kongresu.
(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)
Czekając na odpowiedź załadować…