Microsoft wycofuje Test Base, ponieważ Windows 11 jest po prostu zbyt dobry, jeśli chodzi o kompatybilność

Kluczowe dania na wynos

  • Test Base dla Microsoft 365, oparta na platformie Azure usługa testowania aplikacji, jest wycofywana przez firmę Microsoft ze względu na lepszą kompatybilność systemu Windows 11.
  • Klienci muszą przeprowadzić migrację danych z bazy testowej do 31 maja, ponieważ 4 marca usługa wkroczyła w fazę wycofywania usługi i nie było już żadnych dalszych aktualizacji.
  • Firma Microsoft sugeruje zbadanie alternatyw, takich jak App Assure i SUVP, w celu testowania zgodności aplikacji po wycofaniu bazy testowej.

Windows 11 jest już dostępny na rynku już od jakiegoś czasu i chociaż nie ma jeszcze oficjalnego znaku „Windows 12”, najnowszy system operacyjny Microsoftu w dalszym ciągu regularnie otrzymuje nowe funkcje. Ponieważ system operacyjny stale ewoluuje, ważne jest, aby istniejące aplikacje nadal działały zgodnie z oczekiwaniami. Aby osiągnąć ten cel, firma technologiczna z Redmond udostępniła rozwiązanie o nazwie „Baza testowa dla Microsoft 365”. Jednak obecnie wycofuje się z tej technologii.

Co to jest baza testowa dla Microsoft 365?

Test Base to usługa oparta na platformie Azure, która umożliwia programistom i dostawcom oprogramowania przesyłanie pakietów aplikacji do chmury i przeprowadzanie testów dotyczących wydajności, awarii i nie tylko. Takie podejście miało wiele korzyści, w tym fakt, że testy przeprowadzono w środowiskach zarządzanych przez firmę Microsoft i zapewniały szczegółowe informacje, które można było dalej badać za pomocą narzędzi takich jak Power BI i Azure DevOps. Oferowała także technologie Robotic Process Automation (RPA) i Azure Machine Learning, redukując całkowity czas i koszty wymagane do testowania aplikacji w niepublikowanych lub nowych wersjach systemu Windows.

Dlaczego Microsoft wycofuje bazę testową?

W poście na blogu Microsoft ogłosił wycofanie Test Base dla Microsoft 365. Zgodnie z dedykowanymi odpowiedziami na często zadawane pytania, powodem tej decyzji jest to, że „ciągłe innowacje” w systemie Windows 11 sprawiły, że Test Base stał się przestarzały, ponieważ system operacyjny nie naprawdę mają wiele problemów ze zgodnością aplikacji. Co więcej, proaktywne wsparcie ze strony dostawców oprogramowania sprawiło, że specjaliści i organizacje IT nie muszą już polegać na Test Base, a zapotrzebowanie na niego również zostało znacznie zmniejszone. W związku z tym Microsoft zdecydował się spędzić czas i pieniądze gdzie indziej.

Kiedy baza testowa zostanie wycofana?

Test Base wszedł w fazę wycofania z eksploatacji (EOL) 4 marca 2024 r., a całkowite wycofanie usługi zaplanowano na 31 maja tego samego roku. Nie są już dodawane żadne nowe funkcje ani aktualizacje, a klienci proszeni są o wykorzystanie tego okresu na wyeksportowanie swoich danych i zaplanowanie przejścia na inne rozwiązania. Po 31 maja wszystkie środowiska i dane klientów zostaną trwale usunięte i nie będą oferowane żadne rozszerzenia. Należy również zauważyć, że chociaż datą EOL jest 31 maja, produkt nie jest już wspierany ani utrzymywany, ponieważ wszedł już w tę fazę 4 marca.

Co powinni zrobić klienci Bazy Testowej?

Microsoft namawiał klientów, aby opuścili Test Base i wyeksportowali swoje dane i skrypty przed 31 maja. Co ciekawe, technologiczny gigant przyznał, że nie oferuje bezpośredniej alternatywy dla usługi, ale poprosił klientów o sprawdzenie kompatybilności innych aplikacji usługi ułatwiające, takie jak App Assure i Program sprawdzania poprawności aktualizacji zabezpieczeń (SUVP). Ta pierwsza umożliwia organizacjom naprawienie wszelkich problemów ze zgodnością, jakie napotkają w swoich aplikacjach, dzięki pomocy specjalistów firmy Microsoft bez dodatkowych kosztów. Tymczasem ta ostatnia umożliwia „zaufanym” klientom uzyskanie wcześniejszego dostępu do aktualizacji zabezpieczeń systemu Windows, o ile podpiszą umowę NDA i zostaną nominowani przez przedstawiciela Microsoftu. Oczywiście, jeśli obie te opcje nie są wykonalne dla organizacji, może ona zdecydować się na samodzielne hostowanie swoich potoków testowych również dla aplikacji.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here