Sundram był drugą osobą zaangażowaną w sprawę rozpatrywaną w sądzie (przedstawicielstwo)

Singapur:

Pochodzący z Indii właściciel firmy świadczącej usługi transportu autobusowego został skazany na 13 tygodni więzienia za udział w podstępie, w wyniku którego jeden z jego pojazdów przekroczył dozwoloną prędkość, potencjalnie zagrażając bezpieczeństwu drogowemu.

Sundram Retnam (51 l.), właściciel SV Bus Transportation Services i zwykle jeździł danym autobusem z prędkością od 70 km na godzinę do 75 km na godzinę, również został ukarany grzywną w wysokości 500 SGD za to, że nie upewnił się, że ogranicznik prędkości został odpowiednio skalibrowany, aby zapobiec pojazd przed nadmierną prędkością.

W dniu 25 marca przyznał się do dwóch zarzutów oszustwa, a także przyznał się do wykroczenia na podstawie przepisów o ruchu drogowym (pojazdy silnikowe, ograniczniki prędkości).

Sundram był drugą osobą zamieszaną w sprawę rozpatrywaną przez sąd.

Mechanik Tee Wei Chye, lat 45, który przed kontrolami włączył ogranicznik prędkości w autobusie i wyłączył go po zakończeniu testów, został 22 marca skazany na 21 tygodni więzienia po tym, jak przyznał się do trzech zarzutów oszukiwania.

Sprawa dotycząca trzeciego mężczyzny, 51-letniego Teoha Sio Menga, który w momencie popełnienia przestępstw był dyrektorem i właścicielem T&L Transit oraz dyrektorem RS3 Transport, jest w toku.

W grudniu 2022 r. wszyscy trzej Singapurczycy zostali oskarżeni przed sądem.

Prokuratura stwierdziła, że ​​w pojazdach takich jak autobus Sundrama należy zainstalować ograniczniki prędkości, aby zapobiec przekraczaniu przez nie dozwolonej prędkości 60 km na godzinę.

Zastępcy prokuratorów Eric Hu i Darren Sim dodali: „Reżim dotyczący ograniczeń prędkości ma na celu poprawę bezpieczeństwa drogowego i zachowania kierowców oraz uzupełnia inne środki mające na celu zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i obrażeń wśród użytkowników dróg”. Prokuratura stwierdziła, że ​​trzej mężczyźni zaangażowali się w spisek mający na celu oszukanie firmy zajmującej się kontrolą pojazdów Vicom, wmawiając jej, że w autobusie zainstalowano działający ogranicznik prędkości, który zgodnie z prawem zostanie w pojeździe pozostawiony.

Nienazwany sygnalista zaalarmował władze, a następnie Biuro Dochodzeniowe ds. Praktyk Korupcyjnych zbadało sprawę.

25 marca wyznaczono kaucję za Sundrama w wysokości 5000 SGD. Oczekuje się, że 1 kwietnia zgłosi się on do sądu stanowego i rozpocznie odbywanie kary.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here