Złe wieści dla Luisa Enrique i jego PSG. W meczu przygotowawczym Francji U-23 przeciwko Wybrzeżu Kości Słoniowej przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu Bradley Barcola poczuł dyskomfort w udzie lewej nogi po pół godzinie meczu i musiał zostać zmienionylub natychmiast. Będziesz mieć badania, aby ocenić zakres obrażeń, ale może opuścić pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Barceloną który zostanie rozegrany w ciągu 19 dni.

Francja zna już swoich rywali na fazę grupową paryskiej imprezy (Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia i strona trzecia nie zostały jeszcze ustalone), a Thierry Henry nie ma czasu do stracenia, aby stworzyć zespół, który ze względu na potencjał elementów jest nominowany jako wielki faworyt do zwycięstwa w turnieju. Tak bardzo, że W meczu przygotowawczym z Wybrzeżem Kości Słoniowej francuski trener ustawił trójząb w składzie Desir Bou, Elye Wahi i sam Bradley Barcola.

Wielokaratowy atak w zasięgu nielicznych drużyn, które jednak po 30 minutach meczu straciły po drodze pierwszą część. Bradley Barcola położył dłoń na tylnej części lewej nogi i automatycznie poprosił o zmianę. Jego następcą został Wilson Odobert. 19-letni skrzydłowy grający obecnie w Burnley pod wodzą Vincenta Kompany’ego. Wygląda na to, że kontuzja nie powinna być bardzo poważna. Ale Jakiekolwiek drobne uszkodzenie może wyeliminować go z gry w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów przeciwko Barcelonie.

Kluczowy element Luisa Enrique

Życie Barcoli w ostatnich miesiącach zmieniło się zbyt szybko. W zeszłym roku, gdy nadal grał w Olympique Lyon, był bliski wypożyczenia na zimowy rynek. Kilka miesięcy później został powołany przez Sylvaina Ripolla na zeszłoroczny Puchar Europy U-21 i był jedną z najwybitniejszych postaci w przygnębiającym turnieju, do którego ostatecznie podpisała kontrakt Francja. Tygodnie później, Luis Enrique skupił się na nim i podpisał kontrakt z PSG… w zamian za 45 milionów euro!

Przez pierwsze miesiące trudno mu było zdobyć przyczółek. Jednak w końcówce roku „Lucho” zaczął stawiać na niego jako na czystego skrzydłowego lewego skrzydła po przeniesieniu Mbappa na lidera i obecnie jest to: niezbędny element dla asturyjskiego technika. (19 startów w 30 meczach) „To czołowy zawodnik. Uwielbiam jego umiejętności. Wspaniale jest trenować z czołowymi zawodnikami”Luis Enrique powiedział kilka miesięcy temu.

Jest czołowym graczem. Uwielbiam jego umiejętności. Wspaniale jest trenować z takimi zawodnikami.

Luis Enrique, trener PSG

Jego śmiałość, łatwość w grze jeden na jednego i umiejętność czytania przy nieoznaczaniu zawodników, a także dziewięć bramek (trzy gole i sześć asyst), które zdobył do tej pory, mają fundamentalne znaczenie w fazie akceleracji PSG przełamać zamkniętą obronę rywali, z którą zwykle się spotykają, aby „zabić” swoich rywali w okresie przejściowym. Jeśli nie dostaną się na pojedynek z Barceloną, będzie to dla Paryżan bardzo dotkliwa porażka.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here