Pełniący obowiązki przewodniczącego Komisji Politycznej Nigeryjskiego Kongresu Pracy (NLC), profesor Theophilus Udubuaku, odrzucił zarzuty jakoby związek ukradł fundusze przeznaczone na wynagrodzenia pracowników w siedzibie głównej Partii Pracy (LP).

To obalenie jest odpowiedzią na oskarżenia wysuwane przez przewodniczącego krajowego LP Juliusa Abure, który twierdził, że NLC kierowana przez Joe Ajaero wraz ze swoimi zwolennikami ukradła pieniądze przeznaczone na wynagrodzenia pracowników i inne wartościowe przedmioty podczas środowej sprzeczki w sekretariacie krajowym partii.

W oświadczeniu wydanym za pośrednictwem Sekretarza ds. Reklamy Narodowej partii, Obiory Ifoha, Abure zapewnił: „NLC pod przewodnictwem Joe Ajaero nie stoi ponad prawem, a prawo zabrania Ajaero i kierownictwu NLC brania prawa w swoje ręce, gdy oblegali biuro, rozwalił płot, zniszczył bramy, bezprawnie przejął sekretariat i zniszczył majątek wart miliony naira… Skradziony majątek, w tym pieniądze, przeznaczone na wypłatę wynagrodzeń i inne cele służbowe. To niefortunne. To staje się niestosowne.”

W odpowiedzi Udubuaku odrzucił zarzuty, podkreślając, że protest w sekretariacie partii odbył się w obecności pracowników ochrony.

Stwierdził: „Należy przypomnieć Abure’owi, ponieważ obecnie cierpi on na selektywną amnezję, że dopiero pikieta NLC pod przewodnictwem Ajaero wypędziła Lamidiego Apapę z siedziby LP, zanim się tu wprowadził… ​​Mówiąc o kłamstwach, mówi to wiele o kim naprawdę jest Abure, kiedy twierdzi, że skradziono miliardy nair podczas pikiety prowadzonej w obecności dziesiątek policjantów, funkcjonariuszy DSS i dziennikarzy”.

„Samo te kłamstwa definiują Abure jako człowieka rażąco nieodpowiedzialnego… Chcielibyśmy, aby media nigeryjskie doceniły fakt, że NLC nie jest zainteresowana wojną medialną z człowiekiem, który myśli, że może skutecznie przekształcić się w jedynego administratora LP… Oczekuje się, że prasa wypełni swój obowiązek, sprawdzi komentarze Abure i jego ludzi i nazwie ich kłamcami”.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here