Gubernator stanu Kogi, Ahmed Usman Ododo, pochwalił agencje bezpieczeństwa w stanie za ich wysiłki na rzecz uratowania 43 pasażerów autobusu, którzy zostali uprowadzeni poza stanem Kogi, ale uratowani przed elementami przestępczymi przez stanowe agencje bezpieczeństwa.

Specjalny doradca gubernatora ds. mediów Ismaila Isah oświadczyła w wydanym we wtorek oświadczeniu, że gubernator Ododo z zadowoleniem przyjmuje wiadomość o uwolnieniu uprowadzonych pasażerów autobusu na obszarze samorządu lokalnego Okehi w stanie i wezwał do trwałej współpracy między agencjami bezpieczeństwa i społecznościami lokalnymi w celu usprawnienia gromadzenia danych wywiadowczych oraz zapobiegania przestępczości we wszystkich częściach stanu.

Gubernator wyraża uznanie dla przewodniczącego obszaru samorządu lokalnego Okehi, pana Amoki Eneji, policji nigeryjskiej, nigeryjskich zawodowych myśliwych, lokalnej grupy myśliwych w Ebira i innych agencji bezpieczeństwa za ich interwencję, która doprowadziła do uratowania 43 pasażerów autobusu uprowadzonych na zewnątrz Stan.

Gubernator Ododo pochwala również reakcję agencji bezpieczeństwa na incydent rabunkowy w rejonie Felele w Lokoja i wzywa do pilnego zajęcia się przypadkami braku bezpieczeństwa w dowolnej części stanu.

Gubernator zapewnił obywateli stanu, że jego administracja nie ustąpi w wysiłkach na rzecz wykorzystania maksymalnych zasobów, aby zapewnić wszystkim społecznościom w stanie bezpieczeństwo przed elementami przestępczymi.

PRZECZYTAJ TAKŻE TE NAJLEPSZE HISTORIE OD TRYBUN NIGERYJSKI

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here