Pomimo rozczarowującego wyniku India Football Team wspiął się na drugie miejsce w grupie A z czterema punktami po trzech meczach.

Dążenie indyjskiej drużyny piłkarskiej do istotnego zwycięstwa w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata FIFA 2026 zostało w piątek wstrzymane ze względu na bezbramkowy remis z Afganistanem w Abha w Arabii Saudyjskiej. Był to trzeci mecz drugiej rundy wstępnych wspólnych kwalifikacji do Mistrzostw Świata FIFA 2026 i Pucharu Azji AFC 2027 w Indiach.

Indyjska drużyna piłkarska zdobyła punkty, ale…

Pomimo rozczarowującego wyniku India Football Team wspiął się na drugie miejsce w grupie A z czterema punktami po trzech meczach. Jednak stracone szanse pozostawiły gorzki posmak, zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwość stworzenia znacznej przewagi nad rywalami, Kuwejtem.

Zacięta walka od początku

Mecz od początku był zacięty, obie drużyny walczyły o kontrolę w środku pola. Indie zdecydowały się na grę podań, podczas gdy Afganistan wykorzystał swoją fizyczność i tempo na swoją korzyść.

Vikram Partap Singh, nowicjusz w drużynie narodowej, zrobił wrażenie w swoim pierwszym debiucie. Jego ciągły ruch i umiejętność zmiany pozycji utrzymywały afgańską obronę w napięciu. Stworzył kilka okazji do zdobycia gola, ale niestety żadnej nie potrafił wykorzystać.

Obie drużyny nie potrafią wykorzystać sytuacji

Afganistan również miał sporo okazji, głównie w kontratakach. Bramkarz reprezentacji Indii, Gurpreet Singh Sandhu, nie ustępował, gdy został wezwany, i kluczową interwencją pozbawił Mosawera Ahadiego bramki.

Nieszczęścia w drugiej połowie: Indie tworzą, ale nie kończą

Historia miała ciąg dalszy w drugiej połowie. Manvir Singh i Vikram Partap Singh ponownie mieli doskonałe okazje do zdobycia gola, ale ich strzały były obok bramki lub tuż obok celu. Rezerwowy Subhasish Bose również był blisko strzału głową, który o włos minął bramkę.

Trener Igor Stimac dorzucił nowe siły w końcówce meczu, a do walki włączyli się Liston Colaco, Mahesh Naorem i Deepak Tangri. Colaco zapewnił impuls do ataku na prawej flance, ale afgańska obrona była silna.

Patrząc w przyszłość: rewanż w Guwahati

Przy remisie 0:0 obie drużyny udają się teraz do Guwahati w Indiach, gdzie 26 marca zmierzą się ponownie. Blue Tigers będą zdeterminowani wykorzystać swoje szanse i zapewnić sobie decydujące zwycięstwo przed własną publicznością.

Wybór redaktora


Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here