Potwierdzono daty półfinału Pucharu Anglii. Spotkanie Manchesteru City z Chelsea zaplanowano na sobotę 20 kwietnia, a mecz Manchesteru United z Coventry City następnego dnia.

Mecz Manchesteru City z Chelsea rozpocznie się o 17:15 GMT (13:15 ET) i będzie pokazywany przez BBC w Wielkiej Brytanii, natomiast starcie Manchesteru United z Coventry rozpocznie się o 15:30 GMT (11:30 ET) i będzie transmitowane przez ITV w UK. Oba mecze zostaną rozegrane na stadionie Wembley.

„Godziny rozpoczęcia zostały uzgodnione z klubami, władzami lokalnymi, członkami Grupy Doradczej ds. Bezpieczeństwa i nadawcami, a policja uznała oba mecze za średnie ryzyko” – głosi oświadczenie FA.

Nieco wcześniejsza godzina rozpoczęcia niedzielnego meczu przypomina finał Pucharu Carabao, który odbył się w lutym pomiędzy Liverpoolem a Chelsea. Angielska Liga Piłkarska (EFL) potwierdziła w styczniu, po konsultacji z policją stołeczną, rozpoczęcie meczu przesunięto na godzinę 15:00.

GŁĘBIEJ

Odprawa: Man United 4 Liverpool 3 – Amad przypieczętował niesamowitą zmianę w zwycięstwie

Finał Pucharu Anglii pomiędzy obydwoma klubami z Manchesteru w zeszłym sezonie został przesunięty na wcześniejszą godzinę rozpoczęcia po rozmowach z FA i grupą doradczą ds. bezpieczeństwa władz lokalnych, w tym przedstawicielami Met. Na decyzję miała również wpływ dostępność połączeń transportu publicznego między Londynem a Manchesterem, przy czym FA zależało na zapewnieniu kibicom możliwości powrotu z Wembley pociągiem.

Manchester City dotarł w tym sezonie do półfinału po zwycięstwie 2:0 nad Newcastle United. Tymczasem Chelsea strzeliła dwa dramatyczne gole w doliczonym czasie gry, pokonując w ćwierćfinale Leicester City 4:2.

Zwycięstwo Amada w 121. minucie zapewniło Manchesterowi United miejsce na Wembley po dramatycznym zwycięstwie 4:3 z Liverpoolem. Coventry zaszokowało Wolverhampton Wanderers, docierając do półfinału Pucharu Anglii dopiero po raz drugi w swojej historii dzięki dwóm golom w doliczonym czasie gry na Molineux Josha Simmsa i Hajiego Wrighta.

głębiej

GŁĘBIEJ

Haji Wright – napastnik USMNT, który rozstrzygnął klasyczny pucharowy mecz na korzyść Coventry

Daty półfinału Pucharu Anglii

  • Sobota, 20 kwietnia — Manchester City kontra Chelsea (17:15 GMT, 13:15 ET)
  • Niedziela, 21 kwietnia — Manchester United kontra Coventry City (15:30 GMT, 11:30 ET)

(Visionhaus/Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here