ORLANDO, Floryda — John Fassel jak zawsze wyszedł z sali balowej Ritz-Carlton z ołówkiem za uchem. Koordynator zespołów specjalnych Dallas Cowboys został zaproszony na swoje pierwsze spotkania ligowe w tym roku ze szczególnym obowiązkiem: po raz pierwszy przedstawić nową propozycję rozpoczęcia wszystkim 32 właścicielom NFL.

Koordynator zespołów specjalnych Fassel i New Orleans Saints, Darren Rizzi, spędził niedzielne popołudnie robiąc wszystko, co w jego mocy, aby przekonać właścicieli, że mecz rozpoczynający nie miał żadnego znaczenia i że jego wznowienie ma ogromne znaczenie dla NFL. Duet ma już dużą wprawę w wyjaśnianiu nowego rozpoczęcia meczu – kolegom z drużyn specjalnych z całej NFL i komisji zawodów – ale był to ich pierwszy raz w pomieszczeniu należącym do NFL.

Propozycja ma na celu zwiększenie liczby zwrotów po rozpoczęciu meczu i zmniejszenie liczby kontuzji poprzez wyeliminowanie rozpoczynania z rozbiegu przez drużynę rozpoczynającą mecz oraz zachęcanie zawodników kopiących do rzucania kopnięciami w strefę lądowania, która rozciąga się od linii bramkowej do linii 20 jarda. Każde kopnięcie, które spadnie w strefie lądowania, musi zostać oddane. Jeżeli odbije się od strefy lądowania do strefy końcowej, musi zostać odbity lub powalony, a każde kopnięcie, które nie dotrze do strefy lądowania, będzie traktowane jak kopnięcie poza boiskiem i umieszczone na 40 jardach drużyny odbierającej . Każde kopnięcie, które ląduje w strefie punktowej lub wychodzi poza tylną część pola punktowego, jest touchbackiem i umieszczane jest na linii 30 jarda.


Koordynator zespołów specjalnych Dallas Cowboys, John Fassel, z lewej strony, przedstawił właścicielom NFL kilka nowych zasad rozpoczęcia meczu w niedzielę w Orlando na Florydzie (Kyle Terada / USA Today)

Przewodniczący komisji zawodów Rich McKay powiedział, że w 2010 roku było 416 touchbacków i 45 000 jardów powrotnych. W tym sezonie zanotowano 1970 touchbacków i zaledwie 13 000 jardów powrotnych.

Fassel powiedział, że gracze i kibice zaczynają się nudzić, a gracze drużyn specjalnych są bardzo zmęczeni bieganiem i niewielkimi wypłatami.

Fassel powiedział, że właściciele będą głosować nad nową propozycją rozpoczęcia gry w poniedziałek i nie wie, w którą stronę to wszystko pójdzie. Obudził się z dobrym samopoczuciem, ale pod koniec spotkań o 17:00 nie był już tak pewny siebie.

„Wydaje mi się, że decyzja skłania się w stronę „tak”, ale się waha” – powiedział Fassel Sportowiec. „To dzieje się falami. Podoba ci się, czujesz się świetnie. Coś w stylu: „Ach, pójdzie!” A potem czuję, że mam zimne stopy”.

Co może osłodzić propozycję niektórym właścicielom niechętnym zmianom, sieć NFL poinformowała, że ​​komisja ds. zawodów jednomyślnie zdecydowała w poniedziałek o zmianie części pierwotnej propozycji rozpoczęcia. Pierwotna propozycja przewidywała, że ​​touchbacki będą kierowane na 35 jardów drużyny odbierającej, a po zatwierdzeniu zmiany w niedzielę, touchbacki, które w locie trafiają do strefy punktowej, będą zamiast tego trafiać na linię 30 jardów, co jest znacznie łatwiejszą do przyjęcia pozycją na boisku .

To wciąż może nie być ostateczna wersja nowego rozpoczęcia, które nastąpi w poniedziałek, jeśli tak się stanie. Fassel powiedział, że na spotkaniu omówiono wiele zmian we wniosku.

„Sytuacja może się ciągle zmieniać” – powiedział Fassel. „To może być tak proste, jak kicker – czy mamy kickera na 30 czy 35? Czy strefa lądowania będzie wynosić 20 czy 25? Czy umieścimy drużynę rozpoczynającą na 40-tce? Małe, stopniowe zmiany, ale wszystkie te rzeczy wpływają na procent zwrotu i start napędowy.

Biuletyn Miasta Scoop

Biuletyn Miasta Scoop

Bezpłatne, codzienne aktualizacje NFL bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisać się

Bezpłatne, codzienne aktualizacje NFL bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisać się

KupićKup biuletyn Scoop City

Fassel nie musiał ciężko pracować, aby przekonać właściciela Cowboys, Jerry’ego Jonesa.

„On to uwielbia” – powiedział Fassel. „Ma trochę nastawienie nie starszej szkoły, ale chce, aby sztuka odgrywała większą rolę niż w zeszłym roku. To był po prostu czynnik nieistotny. Jeden na pięciu został zwrócony. To jakieś 20 procent. A to po prostu nie wystarczy.”

Zespół Jones’ Cowboys znajduje się w czołówce drużyn NFL przygotowujących się do nowego meczu. Fassel jest fanem tej sztuki, odkąd XFL zadebiutowało w jej wersji w 2021 r., a jego zespół specjalny ćwiczył tę grę nawet dwukrotnie podczas OTA w zeszłym roku i dwukrotnie podczas obozu przygotowawczego.

„Tylko w oczekiwaniu, że jeśli wszystko pójdzie w tym kierunku, zostanę przeszkolony z perspektywy coacha, aby móc rozmawiać o tym na tych spotkaniach” – powiedział Fassel.

Fassel powiedział, że właściciele nie zadawali pytań podczas jego prezentacji; na sali byli raczej dyrektorzy generalni i trenerzy. Trener Baltimore Ravens, John Harbaugh, który ma doświadczenie w zespołach specjalnych, zadał kilka pytań dotyczących blokowania związanych z konkretnym schematem.

Fassel powiedział, że nadszedł czas, aby zerwać plaster i ruszyć naprzód z nową grą, która jego zdaniem zostanie przyjęta na wszystkich poziomach futbolu po NFL.

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej spotkania ligowe McKay wspomniał o niepokojącej tendencji w NFL: liczba punktów spada od 2020 r., kiedy średnia punktacji na mecz wyniosła 49 punktów. Spadł do 45 punktów w 2021 r., 43,7 punktu w 2022 r. i 43,5 punktu w 2023 r.

„Propozycja rozpoczęcia meczu w tym roku będzie miała wpływ na punktację, wpłynie na pozycję na boisku co najmniej o 3 do 5 jardów” – powiedział McKay.

A jeśli jest jedna rzecz, która sprawia, że ​​Fassel czuje się lepiej, jeśli chodzi o szanse, jakie daje jego ulubiona zasada?

„Właściciele chcą większej punktacji” – powiedział.

(Zdjęcie na górze: Luke Hales / Getty Images)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here