Mężczyzna został uderzony koktajlem aż pięciu różnych trucizn.

Chińskie media podały, że były dyrektor w Chinach został skazany na śmierć za zamordowanie w 2020 roku założyciela znanej firmy zajmującej się grami.

Xu Yao otruł żywność założyciela firmy Lin Qi w grudniu 2020 r. w wyniku sporu zawodowego – podało CBS News, cytując orzeczenie Sądu Ludowego dla Szanghaju Pierwszego Pośredniego.

Firma Yoozoo jest właścicielem praw do filmu „Problem trzech ciał”, chińskiej trylogii science fiction.

Yoozoo dał Netfliksowi prawo do wyprodukowania adaptacji trylogii w 2020 roku. Lin został producentem wykonawczym serialu wyprodukowanego przez twórców „Gry o tron”, Davida Benioffa i DB Weissa.

Firma opracowała także grę opartą na serialu „Gra o tron: nadchodzi zima”.

Sąd stwierdził w oświadczeniu, że cztery inne osoby poważnie zachorowały, ale nie zmarły po tym, jak Xu zatruł napoje w biurze między wrześniem a grudniem 2020 r. w wyniku sporu z dwiema z nich.

Chińska publikacja finansowa Caixin podała wcześniej, że Lin został uderzony koktajlem składającym się z maksymalnie pięciu różnych trucizn.

Jak donosi „Caixin”, Xu Yao założył własne laboratorium w Szanghaju, aby testować trucizny i mieć pewność, że będą skuteczne przeciwko Li.

Początkowo stan Lin był określany jako stabilny, ale dziewięć dni później zmarł pomimo przetoczenia 40 litrów krwi. Śmierć 39-letniego Oila wstrząsnęła chińskim światem technologii i gier.

Urzędnicy stwierdzili, że główną przyczyną mrożącego krew w żyłach morderstwa była zazdrość zawodowa.

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here