Bhola Nath Singh, sekretarz generalny Hockey India, przyznał, że Harendra był obecny na rozmowie kwalifikacyjnej, ale dodał, że jego nominacja nadal nie została mianowana, ponieważ są jeszcze inni kandydaci.

Po niedawnym wywiadzie Harendra Singh wyłoniła się jako faworytka do zajęcia miejsca Janneke Schopman na stanowisku trenera indyjskiej drużyny hokejowej kobiet. Krajowa organizacja uważa, że ​​Singh jest najlepiej wykwalifikowanym kandydatem do ulepszenia drużyny, po tym jak nie udało jej się zakwalifikować do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Przed objęciem steru jako trener męskiej reprezentacji USA w 2021 roku Harendra pełnił tę samą funkcję wcześniej.

„Tak, Harendra jest w kolejce do zastąpienia Janneke. Hockey India jest zainteresowane jego powołaniem. Zna strukturę indyjskiego hokeja, ponieważ w przeszłości trenował zarówno drużyny męskie, jak i żeńskie. Jest najlepszą osobą, która może stanąć po stronie kobiet tam, gdzie jej miejsce” – powiedziało PTI źródło w federacji krajowej.

„Co więcej, w jego najlepszym interesie leży fakt, że przez ostatnie kilka lat przebywał poza krajem. Jedyną kwestią, która pozostaje, jest negocjowanie wynagrodzenia, ponieważ pobiera on pokaźną sumę w USA i okaże się, czy uda się jej dorównać” – dodało źródło.

Chociaż Bhola Nath Singh, sekretarz generalny Hockey India, przyznał, że Harendra był obecny na rozmowie kwalifikacyjnej, ale dodał, że jego nominacja wciąż nie została mianowana, ponieważ są jeszcze inni kandydaci.

Najnowsze wiadomości na temat hokeja

Ministerstwo Sportu ogranicza miesięczne wynagrodzenie indyjskich trenerów do 3 lakh rupii miesięcznie, ale według doniesień Harendra żąda wyższej kwoty ze względu na swój obecny pakiet w drużynie amerykańskiej.

Jeśli Harendra zostanie mianowany, przejmie on obowiązki od Schopmana, który zrezygnował w zeszłym miesiącu, powołując się na trudne warunki pracy zagranicznych trenerów w Indiach po niepowodzeniu kobiecej drużyny na Igrzyskach w Paryżu.

Wybór redaktora

DRS, 26 marca: Virat Kohli zdobywa punkty, a wszystko inne schodzi na dalszy plan w IPL


Śledź nas w mediach społecznościowych

wiadomości Google
Kanał Whatsapp

Powiedz nam, dlaczego nie podobał Ci się nasz artykuł, abyśmy mogli go ulepszyć?

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here