Brazylia pokonała Anglię 1:0 na Wembley po debiutanckim golu Endricka

17-latek strzelił zwycięskiego gola w Londynie.

Brazylia wygrała z Anglią 1:0 w towarzyskim meczu na Wembley, a zwycięskiego gola strzelił nastolatek Palmeiras i przyszły napastnik Realu Madryt Endrick w latach 80.t minuta. To było właśnie jego 3r & D mecz dla reprezentacji Brazylii i swoim golem zakończył passę Seleção bez zwycięstwa z Three Lions, która trwała od trzech meczów.

Dorival Júnior rozpoczął swoją karierę jako menadżer Brazylii grając w barwach 5 debiutantów. Vini Jr. zażądał rzutu karnego w 16t minuty, ale urzędnik odmówił podania. Zaledwie 11 minut później Declan Rice poprosił o rzut karny, ale sędzia ponownie odmówił jego przyznania.

Kyle Walker doznał kontuzji w 20t minucie, gdy zastąpił go Ezri Konsa.

Największą szansę w 1. kolejce miał Lucas Paquetaul połowę, ale jego strzał odbija się od lewego słupka.

Nastolatek Manchesteru United, Kobbie Mainoo, zadebiutował w reprezentacji Anglii w 75t minucie, kiedy zastąpił Conora Gallaghera. Kolejnym zmiennikiem był jednak wielki bohater, gdyż Endrick, który zastąpił Rodrygo w 71. minucie, strzelił zwycięskiego gola w 80. minucie, po odbiciu strzału Viniciusa Juniora i zdobyciu gola do pustej siatki.

Endrick miał szansę strzelić samotnie kolejnego gola bramkarzowi w ostatnim ataku w meczu w dogrywce, ale Pickford obronił jego strzał.